Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7117
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od pół wieku ratują życie oddając krew

Poniedziałek, 24 listopada 2008, 14:27
Aktualizacja: 14:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Od pół wieku ratują życie oddając krew
Fot. Archiwum
W minioną sobotę w siedzibie jeleniogórskiego Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzono jubileusz 50–lecia krwiodawstwa w Jeleniej Górze. Uhonorowano najbardziej zasłużonych dawców i działaczy.

W spotkaniu uczestniczyli również krwiodawcy, którzy rozpoczynali tę działalność w PCK od 1958 roku. Odznaczenia, w postaci pamiątkowych statuetek wręczono długoletnim krwiodawcom oraz tym, którzy od lat brali czynny udział „oddając cząstkę siebie" innym.

W swoim sprawozdaniu Halina Chruściel, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża podkreślała, jak ważne jest rozumienie tej idei. – Trzeba być bardzo odważnym i mieć ogromne serce, aby nie patrzeć się na honory, medale czy inne zasługi, ale dawać cząstkę siebie z myślą o ratowaniu życia drugiej osobie – mówiła.
– Krwi nie można bowiem wyprodukować czy zmodyfikować. Cieszy mnie fakt, że sens tej działalności widzą również nowe pokolenia, które idą drogą życia i są gotowe oddać to, co jest tak cenne w ludzkim organizmie.

W czasie uroczystość słowa uznania zostały skierowane też do działaczy, którzy włączali się do akcji przez organizowanie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, pomocy medialnej, pomocy przedświątecznej dla najuboższych rodzin czy organizując akcje charytatywne dla wsparcia dzieci w szkole. Wśród nich znaleźli się m.in. Józef Libersbach, Robert Łątka czy mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

– Wyróżnienie mnie za działalność na rzecz innych osób i Polskiego Czerwonego Krzyża traktuję za uhonorowanie całej straży miejskiej w Jeleniej Górze – mówi Grzegorz Rybarczyk. – Otrzymując to wyróżnienie chciałbym też podziękować wszystkim współpracującym z nami służbom mundurowym: policji, straży pożarnej, strażom ochrony kolei i granicznej.

Podziękowanie należą się również przedsiębiorcom i firmom, które widząc ważność tego działania, wspierają nas. Wspólnie dążymy bowiem do tego, aby wszystkie dzieci miały na buziach uśmiech, bo to jest dla nas, organizatorów największym wyróżnieniem – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group