Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11122
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Od października zniknie restauracja Relax

Wtorek, 9 sierpnia 2011, 7:23
Aktualizacja: Środa, 10 sierpnia 2011, 7:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Od października zniknie restauracja Relax
Fot. RED
Mieszcząca się przy ul. 1 Maja 60 restauracja Relax z końcem września ma zostać zamknięta. Właściciele lokalu, którzy ostatnio narzekają na spadek dochodów, wypowiedzieli umowę zarządcy obiektu, Jeleniogórskiemu Centrum Kultury i przenoszą się nad morze, do Sarbinowa (zachodniopomorskie).

Restauracja Relax na głównym jeleniogórskim deptaku, przy ul. 1 Maja naprzeciwko Kościoła Łaski, funkcjonuje od 1992 roku kontynuując dawne tradycje gastronomiczne. Wrosła w świadomość wielu jeleniogórzan jako miejsce, gdzie można w miarę tanio zjeść. Mieszkańcy całymi rodzinami korzystają z jej usług. O planach jej zamknięcia dowiedzieliśmy się od stałych klientów.

– Ta restauracja jest jedną z najdłużej funkcjonujących w mieście. Dowiedzieliśmy się, że Jeleniogórskie Centrum Kultury chce ten lokal przeznaczyć pod swoją działalność i dlatego Relax musi się stamtąd wyprowadzić – mówi pan Daniel z Jeleniej Góry.

Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury dementuje te plotki. Zapewnia, że opuszczenie lokalu było wyłączną decyzją przedsiębiorców prowadzących restaurację, którzy złożyli JCK wypowiedzenie umowy najmu. Szef JCK dodaje, że lokal ponownie zostanie przeznaczony pod działalność gastronomiczną, a już niebawem rozpocznie się poszukiwanie nowego najemcy.

Marek Warszewski, właściciel Relaxu, wyjaśnia, że o zamknięciu restauracji zadecydowały względy ekonomiczne, ale nie tylko. – Na tę decyzję złożyło się kilka czynników. Na rynku pojawiło się dużo konkurencji, więc klienci zaczęli korzystać z restauracji funkcjonujących bliżej ich miejsca zamieszkania. Przez to zmalała liczba osób, które się u nas stołowały, a co za tym idzie również i dochody, których wysokość w ostatnim czasie była na granicy opłacalności. Poza tym było to już „zmęczenie materiału”. Postanowiłem przenieść swoją działalność do Sarbinowa koło Mielna. Tu mam własne lokale i nie muszę ich dzierżawić, a poza tym ruch jest tu o wiele większy – mówi Marek Warszewski.
Restauracja Relax w Jeleniej Górze będzie czynna do 30 września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
957
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Groby wojowniczek
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group