Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8050
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Obrębalski wasalem Wrocławia”. Rozgoryczenie w PO.

Czwartek, 16 września 2010, 14:27
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2010, 12:04
Autor: xaxsxaxsxs
JELENIA GÓRA: „Obrębalski wasalem Wrocławia”. Rozgoryczenie w PO.
Hubert Papaj i Piotr Miedziński w prezydium rady miasta podczas wrześniowej sesji.
Fot. TEJO
– Pana polityczna, wymierzona w mieszkańców decyzja stawia jeleniogórzan i Pana w roli wasala, dzielnicy Wrocławia. My i nikt w Jeleniej Górze nie zamierza i nie zgadza się, aby być podległym wasalem Wrocławia – piszą w oświadczeniu radni Platformy Obywatelskiej. Wytykają prezydentowi miasta prywatę i kradzież wartości i osiągnięć.

Wydano je po tym, jak prezydent Marek Obrębalski ogłosił, że rezygnuje z członkostwa w PO i będzie startował w wyborach jako kandydat niezależny popierany przez stowarzyszenie Dolny Śląsk XXI Rafała Dutkiewicza.

– Jako przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy Jeleniej Góry jesteśmy zasmuceni Pana niezrozumiałym politycznym i wymierzonym w jeleniogórzan postępowaniem – napisali radni Platformy. – Pańska deklaracja popierania komitetu prezydenta Wrocławia, który jest konkurentem Jeleniej Góry do funduszy europejskich, który zawsze za wszelką cenę stara się zagarnać wszystko, inwestycje, edukację itd. do Wrocławia kosztem innych miast w tym Jeleniej Góry stoi w sprzeczności z działaniami, mieszkańców oraz samorządu na rzecz rozwoju naszego miasta – dodają.

Argumentują, że jeszcze wczoraj radni związani z DŚ XXI głosowali przeciwko przyznaniu Jeleniej Górze 50-procentowego dofinansowania z budżetu województwa do obwodnicy południowej. Ostatecznie miasto pieniądze dostanie. – Dziś mieszkańcy Jeleniej Góry mają swoja godność, wartość oraz osiągnięcia i nikt nie ma prawa, w celu realizacji swoich prywatnych celów, im tego kraść – ostro argumentują niedawni partyjni koledzy prezydenta Marka Obrębalskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group