Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4964
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obrażają po nazwisku. Napisami na murach

Czwartek, 24 lutego 2011, 7:56
Aktualizacja: Piątek, 25 lutego 2011, 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Obrażają po nazwisku. Napisami na murach
Fot. TEJO
Mianem „wariatki” określiła jedną z mieszkanek sprawczyni, która swoje myśli „przelała” na mur cerkwi św. Piotra i Pawła przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze, dodając adres opisywanej osoby. Osobiste frustracje dotyczące jednego z policjantów wyraził też pod arkadami nieznany wandal.

O akcie wandalizmu poinformował Straż Miejską jeden z mieszkańców. Sprawczynię zarejestrował też wizyjny monitoring. Co ciekawe, osoba ta nie odpowiadała stereotypowemu wyobrażeniu wandala: była to starsza kobieta ubrana w czarne futro, czerwone spodnie i biały szalik.

– Podczas pisania po murze została ona namierzona przez dwie kamery wizyjnego monitoringu. Dodatkowo o wykroczeniu poinformowała nas inna kobieta, która była przypadkowym świadkiem zdarzenia. Poza zgłoszeniem zgodziła się ona na złożenie oficjalnych zeznań na policji. Jest to postawa godna zauważenia i dowód na to, że mieszkańcy stają się coraz bardziej wyczuleni na wandali – mówi Jacek Winiarski, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Nieuchwytny pozostał natomiast sprawca osobistej „wycieczki słownej” pod adresem jednego z policjantów. Pozostawił „pamiątkę” w kilku miejscach pod arkadami placu Ratuszowego, gdzie kamery monitorujące Rynek nie mają zasięgu. Od aktu wandalizmu trochę czasu już minęło, ale do tej pory nikt nie usunął „dzieła” sfrustrowanej osoby. Przy okazji zauważyć można inne bohomazy pozostawione przez „miłośników” mazania po ścianach farbą. Podcienia reprezentacyjnego miejsca w Jeleniej Górze wyglądają fatalnie.

Niszczenie cudzego mienia ścigane jest na wniosek poszkodowanej osoby. W przypadku jeśli wartość szkody nie przekroczy 250 zł, straż miejska lub policja mogą ukarać sprawę mandatem do 5 tys. zł. Za straty powyżej tej kwoty wandal odpowiada przed sądem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group