Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10119
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Obok mnie” – konkurs fotografii mobilnej

Sobota, 7 marca 2020, 14:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2020, 11:04
Autor: Organizator
Jelenia Góra: „Obok mnie” – konkurs fotografii mobilnej
Fot. Użyczone/Organizator
Dolnośląski Konkurs Fotografii Mobilnej „Obok mnie” cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych twórców. Jego tegoroczna, piąta już, edycja zgromadziła 243 prace konkursowe, które nadesłało 55 autorów. Jest to, jak do tej pory, największy sukces frekwencyjny.

Konkurs wpisał się już trwale do kalendarza imprez fotograficznych i ma swoich odbiorców. Dostrzegamy kilka osób, których prace nagradzamy po raz kolejny. Są to: Ivo Miro-Szymański, Kacper Niedziela, Natalia Piasecka, Marysia Haczela, Dominik Drążek, Ela Dąbrowska.
To wielka radość dla nas – organizatorów.

Satysfakcję czerpiemy z rozwoju konkursu i z poziomu artystycznego nadesłanych prac.
Za pomocą dostępnych i prostych w obsłudze urządzeń pokazujecie nam swoiste raporty o waszym sposobie widzenia świata. Dzielicie się waszą wrażliwością na wszystko co jest obok was, co dostrzegacie i czego doświadczacie. Jest w tym radość tworzenia i zachwyt nad urodą świata, szczerość i zabawa, wnikliwe spojrzenie i wyczucie chwili, jest zmysł obserwacji i namysł nad kadrem. Te prace potwierdzają znaną tezę, że najważniejsze fotografie są blisko, nie trzeba ich daleko szukać, wystarczy wyostrzyć zmysły – informują organizatorzy konkursu Obok Mnie.
Mamy także przekonanie, że to fotografia w dzisiejszych czasach jest najbardziej atrakcyjnym i niezawodnym sposobem rejestracji rzeczywistości. Jest też narzędziem do wykreowania czegoś własnego, co zaspokaja potrzebę odkrywania i chęć udostępnienia innym. Fotografia może być pasją i spełnianiem marzeń. Obserwując ten konkurs nabieramy pewności, że spotkamy się z Wami jeszcze nie raz, w fotograficznej strefie - podkreślają.
Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy zachęcili młodych fotografów do udziału w konkursie. Dziękujemy Wam za wspieranie autorów i rozwijanie w nich uważnego patrzenia.
Bądźcie z nami podczas kolejnych edycji - dodają.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group