Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8333
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O tym, jak skutecznie wypromować nasz region

Wiadomości: Region
Czwartek, 21 czerwca 2012, 8:33
Aktualizacja: 8:37
Autor: Agrafka
Fot. Starostwo Powiatowe
Spotkanie przedstawicieli gmin: Podgórzyn, Janowice Wielkie, Mysłakowice oraz miast: Szklarska Poręba, Karpacz, Jelenia Góra poświęcone było utworzeniu marki „Karkonosze”. Warsztaty, które odbyły sie ostatnio w Jeleniej Górze, były elementem projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”. – Będzie to nasza odpowiedź na spot Urzędu Marszałkowskiego, w którym pokazano cały region oprócz Karkonoszy – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Jeleniogórskiego Starostwa Powiatowego.

Warsztaty, których celem jest wypracowanie nowego, nowoczesnego wizerunku regionu oraz metod i sposobów nowoczesnej promocji marki „Karkonosze” prowadził Szymon Sikorski z firmy PUBLiCON, która wcześniej promowała także Dolinę Pałaców i Ogrodów.

- Było to już drugie spotkanie z przedstawicielem wrocławskiej firmy Szymonem Sikorskim. Celem jest nauka wypracowywania skutecznego sposobu promocji Karkonoszy i stworzenia rozpoznawalnej marki pod nazwą „Karkonosze”. W efekcie ma powstać strona internetowa, na której byłyby zamieszczane wszelkie informacje i wydarzenia związane z tym najwyższym pasmem górskim Sudetów oraz z naszym regionem – powiedziała Elżbieta Bojczuk, główny specjalista w Wydziale Promocji, Turystyki i Sportu Jeleniogórskiego Starostwa Powiatowego.

Omawiano mocne strony regionu i to co jest jeszcze do zrobienia. Planuje się utworzenie rozpoznawalnych symboli graficznych, nowoczesnego loga i chwytliwego hasła, aby przyciągnąć jak najwięcej turystów.
- Ważna jest obecność w świecie wirtualnym oraz docieranie do mieszkańców i turystów właśnie taką drogą, a więc promocja w Internecie, obecność w mediach i na portalach internetowych. Ważne jest bowiem kto o nas mówi, w jaki sposób i do ilu odbiorców dociera informacja o naszym regionie, niekoniecznie ta pozytywna. Bo nawet negatywne wiadomości są kluczem do rozpoczęcia dyskusji na tematy ważkie dla Kotliny Jeleniogórskiej. Każda opinia jest cenna – powiedział Wiesław Dzierzba.

Najważniejsze jest znalezienie wspólnego produktu dla regionu, który byłby charakterystycznym dla wszystkich gmin i miast. Trzeba dotrzeć do sfery psychicznej potencjalnego turysty, jego uczuć i potrzeb, aby nie tylko przyjechał do powiatu jeleniogórskiego, ale także tu wrócił.
- Osoby interesujące się historią trzeba zachęcić bogactwem historycznym naszych ziem, a rodziny z dziećmi ofertami wypoczynku dla najmłodszych, itp.. Niełatwo więc będzie znaleźć wspólny produkt, dlatego na kolejnych spotkaniach pojawią się także przedstawiciele różnych regionalnych firm, wydawnictw, gestorów itp. – dodał Wiesław Dzierzba.

Najbliższe warsztaty zaplanowano na 18 lipca. Warto podkreślić, że również od czeskiej strony Karkonoszy rozpoczyna się kampania promocyjna tych gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~j/g 21-06-2012 11:53
Szkoda pisania - promocja Karkonoszy - to znaczy czego? - Karkonosze jako produkt - jaki? - czy Karkonosze to region turystyczny, czy przemysłowy, czy region przygotowany dla wypoczynku aktywnego - jaka turystyka piesza?, rowerowa? , samochodowa? , lotnicza ? - dla jakiej grupy wiekowej - co na dzień dzisiejszy jest wspólnego w turystyce we wszystkich karkonoskich gminach - co tak na prawdę chcą gminy osiągnąć proponuje poczytać Tezy Karkonoskie dokument spisany w latach 50 po małej korekcie... - coś mi się zdaje że te spotkania to koleje bicie piany...
~Edyt.... 21-06-2012 11:58
Jak to "jak"? - Ja Wam wypromuję ten region !..."NASZ JELEŃ BIAŁY, TURYSTYCZNY WITA ŚWIAT CAŁY, NASZ JELEŃ BIAŁY..."-tariraaa..rlira...-...czy Ja już u Was śpiewałam...? -czy nie...? /*
~ggg 21-06-2012 12:01
Farmazony, znowu ktoś dostanie zleconko z wolnej ręki, nadrukuje niewidzialnych plakatów i folderów. I nic z tego nie będzie. Reklamowanie KUPY jest działalnością szkodliwą. Można ściągnąć tutaj turystów, ale przyjadą tylko raz...
~Dota 21-06-2012 12:07
A JA kurde to normalnie WAM wypromuję TAK, że bez kitu... laski pospadają wam z.. krzeseł :"Nie łam się i w Karkonosze wskakuj, nie łam się, na narty to jest cooooool!!!... klima-ty są letnie i zimowe...lalalalla....!!!"-o'le....yyymmm:)))))!!!!
~JA 21-06-2012 12:09
Jak JA zaśpieWAM ...to już z tą nie wyjadą!!
~JA 21-06-2012 12:12
...z tąd nie wyjadą! A przyjadą na pewno, już Moja w tym czapa!!pa..:))))ummm.cmoki w loki !...ummmm:)
~olaboga 21-06-2012 12:15
~j/g, ~Edyt..., ~ggg, ~Dota - leczcie się zanim będzie za późno!
~tak to leci: 21-06-2012 12:50
Widziałam jelenia cień, w góry wbił się niczym pień...- nie bo to był bóbr i do wody wskoczył ;chlup, chlup, chlup... Pięknie było tam ...tam na Górze tej ...gdzie ten jelenia cień ...więc,--- powrócisz Tu, gdzie zapach łąk miesza się z czystościom wód, wsiądziesz do pociągu z liściem na głowie, nie dbając o bilet- konduktor kłania się Tobie... i Kotlina Cię wita i swym cieniem zachwyca... A tu na razie jest mrowisko, ale będzie wszystko, wszystko! A tam gdzie to rykowisko będzie kiedyś jelenisko! Tylko...nie płacz, kiedy odlecą bociany do ciepłych krajów. Sercem będą przy Tobie: Krecik i BOOOber!!!!....lalallalalal......
~ 21-06-2012 13:03
Czytam te różne pesymistyczne wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że opóźnienie naszego regionu i miasta nie w pełni wynika z indolencji naszych władz a z niskiego poziomu naszego społeczeństwa, któremu nic się nie podoba - ani budowa lotniska, ani promocja regionu itp itd.
~Ej'tam ola.b 21-06-2012 13:07
na psa urok!- tylko promujemy ten region, kurcze blade... co za jeleń. normalnie porażka... po kokardę.
~pinkmamba 21-06-2012 13:21
...No jak to się nie podoba?!...Ależ bardzo się podoba!!! Promocja regionu i budowa lotniska i budowa stadionu i w ogóle... Tylko ten pass startowy to Ja proszę na różowo!!!....plissss. A i byłam też i bardzo Mnie się podoba fontanna tylko nie wiem jak się tą wodę wyłącza... Place zabaw też fajne macie, kurde tylko jedno- większe chuśdawki, bo normalnie nie siadam po całości, a tak pół dupkiem to żadna jazda!... No, i tego... a coś hallo było wielkie jak HALLO że ta galleria będzie i multi Cinema... ale coś cicho tam, to kiedy, bo Ja lecę dalej...
~Zły 21-06-2012 13:48
A to nasze Karkonosze jeszcze nie są wypromowane? Łomatko! To kiedy bedo?
~odp.for"zły" 21-06-2012 14:10
...Jak My zaśpiewamy!!!... to wtedy będą!
~olaboga 21-06-2012 14:23
*.play-internet.pl(31.175.*.*) - schizofrenia to bardzo poważna i uciążliwa choroba @>@
~J-24 21-06-2012 14:32
Raczej " jak skurecznie WYPOMPOWAĆ nasz region", z czego się jeszcze da, tralala :))))))))))))))))))
~fiki 21-06-2012 14:35
u nas jak w telewizji wszyscy bardzo mądrze radzą co i jak należy zrobić aby było lepiej....cholernie dużo mądrali....tylko kiedy trzeba zrobić ,to nie ma jak, nie ma komu, wszystkim się nie podoba,szczególnie tym co nie umieją lepiej albo wcale .... i do tego jeszcze płacimy za to jałowe gadanie.....
~ 21-06-2012 14:48
"olab.."- gratuluję "poczucia humoru".
~:((( 21-06-2012 14:52
Polska to smutny kraj:( Smućcie się więc dalej...) :(((
~ 21-06-2012 14:54
zero poczucia humoru. :(((
~ 21-06-2012 15:06
Nie ma czego już promować.:(((
~/autor/ 21-06-2012 15:13
Tak dużo mówi się o promocji Karkonoszy, tymczasem warto popatrzeć jak Karkonoski Park Narodowy wyłudza pieniądze od osób popularyzujących nasz region, czyli de facto promujący go. W ub. roku opłata za jednorazowe wykonanie zdjęcia w Karkonoszach w celach komercyjnych wynosiła 20 zł + VAT, obecnie wzrosła do 100 zł + VAT, czyli 5-krotnie! Oznacza to, że autor artykułu nie tylko nic nie zarobi za swoją pracę ale jeszcze musi dopłacić do niego z własnej kieszeni, gdyż honorarium autorskie za jedno zdjęcie rzadko przekracza 100 zł. Oczywiście w przypadku większej liczby zdjęć opłata jest odpowiednio wyższa. Wielu autorów z tego powodu rezygnuje z popularyzowania Karkonoszy na łamach czasopism, portali internetowych i w innych publikacjach.
~/autor/ 21-06-2012 15:18
Cd. Ciekawostką jest fakt, że sam dyr. KPN Andrzej Raj bardzo często publikuje swoje liczne zdjęcia na łamach gazet, albumów, czasopism i innych publikacji. Czy on też dopłaca do nich z własnej kieszeni odprowadzając opłatę zgodnie z regulaminem KPN? Tym powinny się zająć starostwo, media etc, gdyż nasz region bardzo traci na takiej działalności KPN, który poprzez zaporowe zdjęcia na komercyjne publikowanie zdjęć nie pozwala na popularyzowanie regionu, a może po prostu walczy w ten sposób z konkurencją dla dyrektora parku i jego pracowników wydających własne publikacje?
~pikuś 21-06-2012 15:20
- kundel bury wypromuje region dziury?
~59 21-06-2012 16:04
Wystarczy w ogłoszeniach informować, że w Kotlinie Jeleniogórskiej NIE MA KOMARÓW. Wtedy od turystów się nie opędzimy!
~do olab... 21-06-2012 16:06
...teraz przemawia przez Panią : Lekarz, czy już Pacjent?
~12sqandal 21-06-2012 17:04
promocja Karkonoszy czy ja wiem czy aby warto . Foldery niczego nie zalatwią , folkloru to my tu nie mamy a co mamy ... ano wszechobecny brud , duża ilośc Biedronek i innych marketów tym nie zachwycimy turystów > rękodzieło , kamienie może jakieś danie wymyślić regionalne a nie jakies muzeum do którego zaden turysta nie zaglądnie , może jakis port rzeczny , kajaki a może .... jest wiele możliwości tylko wykorzystać , czy potrafimy ? może jakiś zwariowany pomysł z tym ze te tam leśne dziadki ( czytaj urzędasy z gminy ) to raczej nic nie wymyslą gdzie młodzi ( czyżby już wszyscy pouciekali z tej Jeleniej Góry ) .... a miasto dalej schodzi na psy
~ 21-06-2012 17:08
W sprawie promocji to ja mam taką przyziemną sugestię: otóż NAJPIERW POSPRZĄTAĆ. Niestety strasznie brudno jest u nas, śmietników jak na lekarstwo, a jak już są to zaraz ktoś je zniszczy. W rzece tragedia np. do koryta Wrzosówki to strach spojrzeć.
Vikusi̇a z Niemiec 21-06-2012 18:06
Polska jest pięknym krajem, warto promować nasze regiony. Przy okazji chciałabym przeprosić za to gadanie wcześniejsze.Mam dopiero 13 lat.
~piechowiczanka 21-06-2012 19:41
Teraz już wiem,dlaczego z "Sudetów" poznikały artykuły o Karkonoszach .....
~gfgf 21-06-2012 20:07
Poprzez tragicznie złe drogi , już się wypromowaliśmy drodzy panowie. Dziury, nierówności, garby itd. to najlepsza wizytówka naszego regionu drodzy panowie. Przejechałam w ostatnim czsie po polskich drogach ( nie mylić z trasami szybkiego ruchu lub autostradami ) tylko kojarzyć z drogami polskimi, około 4tyś km i tylko nasze rodzime jeleniogórskie ma drogi jak ser szwajcarski drodzy panowie. Najlepiej brać kasę a wszystko mieć w d...e.
~Gap'a 22-06-2012 8:33
Niedawno było w Jelonce napisen że cztery osoby związane z regionem jeleniogórskim znalazły się w składzie nowego, dwunasto osobowego zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Sa to radna wiceprzewodnicząca Sejmiku Dolnośląskiego Grażyna Malczuk, zastępca prezydenta Hubert Papaj, przewodniczący rady powiatu Rafał Mazur i Marek Ciechanowski, właściciel jednego z najdłużej istniejących biur podróży w mieście. Skoro Dolnośląska Organizacja Turystyczna zajmuje się szeroko pojętą promocją turystyki to dlaczego tak znamienici przedstawiciele JG nie biora czynnego udziału w tego rodzaju spotkanichi nie dizelą się swymi pomysłami i wsparciem??? Czyż nie to własnie im leżało na sercu, gdy zasilali szeregi DOT? Pomoc i wsparcie?
~pasjonat 25-06-2012 23:18
o której i gdzie konkretnie bedzie to spotkanie ? z checia bym sie wybral, dzieki za info zwrotne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group