Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5713
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: O trzy miliony więcej

Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 8:13
Aktualizacja: Wtorek, 3 grudnia 2019, 9:20
Autor: WAC
Karpacz: O trzy miliony więcej
Fot. UM Karpacz
Samorząd Karpacza pozyskał dodatkowe 3 miliony złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę stadionu lekkoatletycznego.

Biorąc pod uwagę dotychczasową wysokość dotacji, to jest 7 milionów złotych z MSiT oraz 2 mln zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego, całkowite dofinansowanie wynosi obecnie 12 mln zł i jest to maksymalna kwota jaką Karpacz mógł otrzymać z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz najwyższe w historii miasta dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Całkowita wartość inwestycji to 26 mln zł.

Potwierdza to skuteczność Karpacza w pozyskiwaniu środków jak również strategiczną rolę stadionu im. Ireny Szewińskiej dla rozwoju sportu w Polsce – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. Jego funkcjonalność docenili także wybitni trenerzy: Aleksander Matusiński i Malwina Wojtulewicz - Sobierajska oraz zawodnicy kadry Polski, którzy przebywają obecnie na zgrupowaniu lekkoatletycznym w naszym mieście, w tym m.in. wicemistrzyni świata Joanna Fiodorow, a także brązowy medalista MŚ Wojciech Nowicki oraz Mistrz Europy Konrad Bukowiecki. Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał nam również organizację Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m w kwietniu oraz mityngu U20 Polska- Czechy-Słowenia - Słowacja – Węgry w czerwcu 2020 r. - dodaje burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

18
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group