Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 7118
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O przyszłości i przeszłości. Perspektywy dla Sobieszowa

Środa, 29 czerwca 2011, 7:28
Aktualizacja: Czwartek, 30 czerwca 2011, 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: O przyszłości i przeszłości. Perspektywy dla Sobieszowa
Fot. Angela
W Sobieszowie odbyło się spotkanie mieszkańców z władzami miasta w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór”. Mówiono o deklaracjach i spełnionych obietnicach poprzedniej władzy oraz o planach działania w obecnej kadencji. Tym razem nie dopisała jednak frekwencja zainteresowanych.

Na spotkanie nie dotarł prezydent Marcin Zawiła, ale z mieszkańcami rozmawiała jego zastępczyni, Zofia Czernow. Z ramienia Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, który jest współorganizatorem akcji „Masz Głos, Masz Wybór”, w spotkaniu uczestniczył prezes sejmiku, Stanisław Schubert. Debacie przysłuchiwali się też radni z tego okręgu: Janusz Wojtas i Józef Gajewski.

Całość rozpoczęła się od prezentacji wykonanych zadań, których na poprzednim spotkaniu z mieszkańcami Sobieszowa, podjął się były prezydent Marek Obrębalski. Zofia Czernow omówiła natomiast założenia planu zagospodarowania przestrzennego Sobieszowa. Zapowiedziała, że będą remonty w sobieszowskim przedszkolu, gdzie w pierwszej kolejności zostanie wykonane ogrodzenie. Mówiła też, że w przyszłym roku planowany jest remont mostu oraz ogrodzenia i oświetlenia placu zabaw przy ul. Dembowskiego.

Nie obyło się też bez wielu pytań w różnych tematach. Pytano m.in. o jakość wody, o budowę szaletu miejskiego, o sobieszowskie szkoły, wykup mieszkań i działania wspólnot mieszkaniowych. Halina Moszyńska z Zespołu Aktywności Społecznej pytała też o sprawy basenu. Stanisław Schubert pytał o wyznaczanie nowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Mówiono też o indywidualnych problemach mieszkańców.

Zastępczyni prezydenta miasta Zofia Czernow obiecała, że urząd zajmie się sprawą żółtej wody w kranach i ustawi bezobsługowe szalety, jeśli tylko te sprawdzą się najpierw w Parku Zdrojowym, gdzie zostaną ustawione tuż po otwarciu zrewitalizowanego terenu.

- Jeśli chodzi o basen, to uważam, że nie ma sensu odbudowywać go w obecnym kształcie. Dzisiaj takie inwestycje są nieopłacalne. Jeśli chcemy budować basen to musi on być całoroczny lub o przedłużonym czasie funkcjonowania, i o takim obiekcie trzeba myśleć. Jestem przeciwna zachęcaniu inwestora na siłę. Przedsiębiorca musi być przekonany do inwestowania w tym miejscu swoich pieniędzy – zaznaczyła Zofia Czernow.

Wiceszefowa miasta zapewniała też, że nie dotarło do niej żadne pismo o potrzebie stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych. – Mówiono nawet, że dotychczasowa ilość kopert dla niepełnosprawnych jest za duża. Oczywiście sprawdzimy tę sytuację – mówiła Z. Czernow.
Mieszkańcy zwrócili też uwagę na brak obiecanych dyżurów radnych, którzy mieli przyjmować mieszkańców. Tę kwestię wyjaśniał Janusz Wojtas, który poinformował zebranych, że już od lutego w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz.16.30- 18.00 dyżuruje w MDK Muflon.

Na koniec zebrania członkowie Sympatyków Sobieszowa przekazali na ręce Zofii Czernow wyniki ankiety, która została przeprowadzona w śród mieszkańców Sobieszowa. Dotyczyła ona dalszego rozwoju dzielnicy pod Chojnikiem i odpowiedzi na pytania, co w przyszłości miałoby tam powstać.

Było to już drugie spotkanie mieszkańców Sobieszowa z obecnymi władzami miasta. Na poprzednim prezydent Marcin Zawiła i jego zastępcy omawiali strategię rozwoju zarówno Sobieszowa, jak i całej Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group