Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11595
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O jeden koncert za daleko

Wtorek, 6 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:52
Autor: marek
W najbliższy piątek, 9 września, o godzinie 19 jeleniogórscy i przyjezdni melomani będą mieli twardy orzech do zgryzienia. W filharmonii dolnośląskiej przy ulicy marszałka Piłsudskiego, oficjalnie rozpocznie się sezon muzyczny, koncertem młodej i utalentowanej skrzypaczki Katarzyny Dudy, która zagra II koncert skrzypcowy Niccolo Paganiniego.

Orkiestra zagra też jedną z symfonii Amadeusza Mozarta, co oznacza, że koncert będzie pierwsza klasa. Ale tego samego dnia, rownież o 19, w kościele garnizonowym pod wezwaniem św. Krzyża odbędzie się koncert festiwalu Vratislavia Cantans. Zagra Wrocławska Orkiestra Kameralna, zaśpiewa niemiecki chór Berliner Vocalisten oraz czescy soliści w programie Śląski Barok.

Również ten koncert będzie wydarzeniem. Dlaczego więc nie dano szansy miłośnikom muzyki klasycznej, aby mogli wysłuchać obydwu koncertów? Po cichu mówi się, że to z powodu konfliktu księdza pułkownika z dyrektorką filharmonii. Jedno drugiemu chce pokazać, kto ważniejszy i gdzie przyjdą widzowie.

Gdyby to była prawda, to świadczyloby, że złość przeważa nad zdrowym rozsądkiem i interesem widzów. Pozostaje nadzieja, że ta zbitka jest jednak z innych powodów. Choć o tym, że koncerty w filharmonii są zawsze w piątki o 19, wie również dyrektor festiwalu Vratislavia Cantans, dyrektora Filharmonii Wrocławskiej, Lidia Goeringer de Oedenberg.

A potem dzieci i młodzież słyszy w szkołach, bierzcie przykład ze starszych.....

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group