Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5546
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Nowy park na wiosnę

Środa, 6 lutego 2019, 6:07
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 10:43
Autor: WAC
Kowary: Nowy park na wiosnę
Fot. UM Kowary
W Kowarach trwa realizacja projektu „Utworzenie Parku Rekreacji Rodzinnej”, dofinansowanego ze środków unijnych, dzięki któremu do końca maja zostanie zagospodarowany teren w pobliżu dawnego kąpieliska przy ul. Karkonoskiej.

Głównym beneficjentem dotacji jest Miejski Klub Sportowy “Olimpia” Kowary, który przy realizacji projektu wspierają pracownicy Referatu Rozwoju Lokalnego Urzędu Miasta. Przy ul. Karkonoskiej powstanie nowe miejsce rekreacji rodzinnej z przestrzenią do wypoczynku i zabawy, nawiązujące do tradycji i historii miasta, przyjazne dla przyrody.

W projekcie jest: dostosowanie ciągów pieszych do wcześniej wydeptanych ścieżek, pielęgnacja drzewostanu i wykonanie nasadzeń krzewów i bylin oraz obsianie terenu trawą. Przy ścieżkach rozmieszczone zostaną latarnie ledowe. Będzie też przebudowa istniejącego mostka pomiędzy stawami i budowa drewnianego pomostu wędkarskiego.

W nowym kowarskim parku powstaną obiekty małej architektury, mi.in.: rzeźbiona ławka w kształcie konia z wozem i figury zbója, nawiązujące do legendy o herbie Kowar, gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej dla dzieci, drewniana altana, stoły piknikowe, stojak na rower, ławki i kosze na śmieci, budki lęgowe na drzewach, tablice informacyjne o atrakcjach historycznych i kulturowych miasta i dot. ochrony środowiska, główna brama wejściowa do parku i witacze.

Wartość projektu to prawie 400 tysięcy złotych, z czego 300 tys zł pochodzi z dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Twoja reakcja na artykuł?

49
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
5
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group