Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4676
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy mural w przestrzeni miejskiej

Środa, 17 października 2018, 7:01
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2018, 6:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy mural w przestrzeni miejskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Budynek przy ul. Groszowej 3 zdobi już nowy mural, który jest uhonorowaniem dwóch znakomitych muzyków pochodzących z Jeleniej Góry. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki (bo o nich mowa) po raz kolejny zagrają w rodzinnym mieście podczas festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu, który odbędzie się w dniach 26–28 października.

Dzieło powstało z inicjatywy Agencji Koncertowo-Wydawniczej Solo, która jest organizatorem festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu i wielu innych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. To już drugi mural wykonany na zlecenie agencji - pierwszy powstał w centrum miasta na pamiątkę Festiwalu Teatrów Ulicznych, a tym razem zdecydowano się na uhonorowanie znanych muzyków. Realizatorami malowidła są Tomasz Wrona i Piotr Machłajewski, a autorem dzieła na zlecenie Agencji Solo jest Robert Służały.

- Są to podobizny dwóch naszych wybitnych gitarzystów: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego z podpisem Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu - powiedziała Aleksandra Głownia z Agencji Solo, zapraszając jednocześnie na zbliżający się festiwal, który odbędzie się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

W piątek (26.10) wystąpią Marek Napiórkowski i Natalia Kukulska, w sobotę (27.10) Beata Przybytek z Arturem Lesickim, a na zakończenie (niedziela, 28.10) będzie mocne uderzenie jazzowe w składzie: Marek Napiórkowski, Artur Lesicki i Krzesimir Dębski. Bilety można jeszcze zdobyć w kasie filharmonii, w tramwaju przy ratuszu oraz na stronie biletyna.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

25
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group