Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5112
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy budżet województwa

Wtorek, 24 grudnia 2019, 9:02
Aktualizacja: Czwartek, 26 grudnia 2019, 6:06
Autor: WAC
Region: Nowy budżet województwa
Fot. UMWD
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął budżet Województwa Dolnośląskiego na 2020 rok.

W przyszłym roku samorząd województwa będzie miał do dyspozycji 1,29 mld złotych. Najwięcej przeznaczono na: na transport, wsparcie rozwoju regionalnego, ochronę zdrowia, kulturę, edukację i ochronę środowiska.

Po raz kolejny planujemy budżet typowo rozwojowy - mówi marszałek Sejmiku Dolnośląskiego Cezary Przybylski. - Około połowę dochodów województwa zapewnia udział we wpływach z podatków. Dlatego tak ważne było zmniejszenie o 15 procent podatku kopalnianego, co było jednym z głównych punktów naszej umowy koalicyjnej. Dzięki temu KGHM, który w największym stopniu zasila wpływy do naszego budżetu z tytułu podatku CIT, ma możliwość dynamiczniejszego rozwoju, a tym samym większych wpłat do budżetu regionu.

W przyszłym roku Dolny Śląsk będzie dysponował nadwyżką budżetową sięgającą niemal 30 milionów złotych i nadwyżką operacyjną niemal 240 milionów złotych. O 60 procent zmniejszeniu uległa kwota kredytu, a wydatki majątkowe, czyli na inwestycje, wzrosły o około 30 procent sięgając kwoty 446 milionów złotych.

W planie dochodów i wydatków Dolnego Śląska znalazło się kilka inwestycji w regionie jeleniogórskim. Między innymi jest to budowa obejścia drogowego Mysłakowic i Kostrzycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 366 na odcinku Głębock – Kowary, budowa obwodnicy Piechowic, przebudowa mostu na drodze nr 367 w Kostrzycy nad rzeką Jedlicą oraz nadbudowa piętra internatu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group