Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3299
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Noworocznie i jubileuszowo u bezrobotnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 stycznia 2012, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 20 stycznia 2012, 8:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych świętowało w restauracji Bosman w Jeleniej Górze z dwóch powodów. Spotkanie noworoczne połączono z 10–leciem istnienia i działania organizacji.

W spotkaniu (17 stycznia) uczestniczyli założyciele i wolontariusze Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych oraz zaproszeni goście: wiceprzewodniczący rady miasta Józef Szarzyński oraz radny Wojciech Chadży, prezes Związku Emerytów i Rencistów Stanisław Dziedzic, Urszula Filipczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Elżbieta Elekt, kierownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.

Jeleniogórskiego Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych powstało z inicjatywy Janusza Jędraszki w roku 2001 roku. Obecnie z pomocy tej organizacji korzysta niemal 1800 osób. Mogą oni liczyć na darmową żywność wydawaną co miesiąc oraz wsparcie przy załatwieniu spraw urzędowych, pisaniu pism i podań.

- Stowarzyszenie powstało w odpowiedzi na to, co się działo w Jeleniej Górze w 2001 roku, kiedy wskaźnik bezrobocia był bardzo wysoki i sięgał 20 procent. Wówczas na Dworze Czarne powstała grupa złożona z 15 osób. Z tego pierwszego zarządu zostałem ja i sekretarz. To pierwsze oficjalne spotkanie noworoczne połączone ze spóźnionymi obchodami 10-lecia, które przypadło nam w listopadzie 2011 roku. Przy tej okazji chcemy podziękować wolontariuszom i sponsorom, którzy pomagają nam w działaniu od lat – powiedział Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych.

Aktualnie w stowarzyszeniu pracuje około 50 wolontariuszy. Kilku najbardziej aktywnych odebrało dyplomy i drobne upominki, które wręczyli Janusz Jędraszko i Józef Szarzyński. Pracę stowarzyszenia bardzo cenią instytucje zajmujące się osobami bezrobotnymi.

- Jest to jedyne stowarzyszenie w Jeleniej Górze, które zajmuje się pomocą bezrobotnym, również w kwestii wydawania darmowej żywności dla osób najuboższych. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i wzajemnie się wspieramy. Obecnie stopa bezrobocia w Jeleniej Górze wynosi 9,6 procent, ale w powiecie sięga 22 procent. Pomoc tym ludziom jest bardzo potrzebna – podkreśliła Urszula Filipczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.

Za działania i ciężką pracę wszystkim wolontariuszom stowarzyszenia dziękował również Józef Szarzyński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry, który podkreślał, że najważniejsze w życiu jest to, ile z siebie dajemy na rzecz innej, drugiej osoby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~GUS 19-01-2012 8:34
Obecnie stopa bezrobocia w Jeleniej Górze wynosi 9,6 procent. Średnie zarobki wynoszą natomiast 3600 złotych brutto, wzrost PKB w roku 2012 szacuje się na około 3% rok do roku,inflacja spadnie rok do roku do 2,5%. BUHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE
~Dariusz N 19-01-2012 8:41
Jelonka mogłaby już o siódmej serwować świeże wiadomości!
~` 19-01-2012 8:52
Świeże wiadomości tylko prosto z lodówki.
~nomo 19-01-2012 9:11
takie tam u bezrobotnych...
~sqandal 19-01-2012 9:58
bezrobotni i świętują , dobrze tym bezrobotnym w Jelonce się żyje szkoda ze jeszcze balu nie wyprawili. A autami wszyscy przyjechali?
~farsa 19-01-2012 10:02
To jest jakaś farsa!
~Remirt 19-01-2012 10:10
Ale towarzycho- same prezesy, przewodniczące, kierowniki, rajcy, - żaden z biesiadników nie tworzy dóbr materialnych ,dochodu narodowego , nowych miejsc pracy a chyba wszyscy obciążają składki podatników przy czym świętować to potrafią i to beztrosko.Takich cudów jak w Hirschbergu to w całej Unii nie ma - narzekać na brak roboty i świętować 10 lat.A może to jest etat i fucha do skubania pieniędzy dla niektórych..
~ja1 19-01-2012 10:15
jaja sobie robia
~tekla 19-01-2012 10:27
A te dyplomy czy odznaczenia - to za wytrwałość na bezrobociu ?- dla weteranów , przecież przez te lata można było wiele firm założyć stworzyć zatrudnienie i zgarniać jakąś forsę na utrzymanie ,władza zwasze tworzyła warunki -przecież po instruktaż i wytyczne można było zgłaszać sie przez wiele lat do p.Zofi Czernow,bo temat rozwoju i bezrobocia był jej i jest bardzo bliski , tylko nic skuteczne w jej działaniach nie wychodziło. Ale nic nie przeszkadza aby świętować bezrobocie w Jeleniej Górze.
~Dariusz N 19-01-2012 10:35
Jelonka wyłączyła komentarze w artykule o ugodzonym nieboszczyku, więc napiszę to tu. 15-go maja 2011r., zostałem ugodzony nożem w plecy, 1cm od kręgosłupa i bark, od kłucia na plecach, mam bliznę która ciągnie się przez kręgosłup, aż do ramienia, od tamtej pory mam odrętwiałą lewą rękę, zrobił to były policjant i alkoholik, podczas gdy odciągałem go od mojego auta, gdy wtargnął do niego. Policja oczywiście umorzyła sprawę, bo niby nic mi się nie stało.
karmazyn 19-01-2012 11:01
Do 19-01-2012 10:35 | ~Dariusz N Od takich spraw jest prokuratura. Wystarczy złożyć zawiadmonienie o popełnieniu przestępstwa, dołączyć dokumenty (opinia lekarska, a najlepiej obdukcja) i zostanie to zbadane. Jelonka do takich spraw się nie nadaje. Co chcesz osiągnąć pisząc te komentarze?
~Dariusz N 19-01-2012 11:19
By ludzie wiedzieli, a u prokuratury też byłem, na sądy i obdukcje mnie nie stać.
karmazyn 19-01-2012 11:25
Zawiadomienie do Prokuratury nie podlega opłacie. Obdukcja, gdyby się odbyła po zdarzeniu też jest bezpłatna. Po złożeniu zawiadomienia, Prokuratura zleca dadania, by uzyskać materiał dowodowy. Pozostaje Ci jedynie spożytkować energię na sporządzenie pisma i złozenie go w Prokuraturze.
~Gość 19-01-2012 11:25
No to chyba jakaś kpina Chadży który zatrudnia ludzi na umowy śmieciowe na najniższym uposażeniu Szarzyński co zniszczył wiele miejsc pracy w naszym mieście i oni są zapraszani na imprezy bezrobotnych ,no to jest skandal i marnotrawienie naszych pieniędzy ,też jestem bezrobotny bo w tym mieście urząd pracy zajmuje się tylko tym aby statystycznie im ubywało bezrobotnych ,ale nie dla tego że prace im zaoferowali ,ale tylko dla tego że ci ludzie dość mają tego nieróbstwa urzędniczego w naszym mieście ,panie w pokojach urzędu pracy siedzą po 6 sztuk i jeszcze trzeba czekać w kolejkach ,to jest skandal że my podatnicy utrzymujemy taką rzesze nierobów......................
~T-tryk 19-01-2012 11:32
Dyrektor powiatowego urzędu pracy, kierownik wojewódzkiego urzędu pracy. Dobrze się żyje poniektórym z biedy i bezrobocia w Jeleniej. Szczególnie w urzędach , które za nic nie odpowiadają i biorą niemałe pieniądze.
~oszal 19-01-2012 11:47
To się w głwoei nie mieści co się dzieje, a te persony na spotkaniu to juz naprawdee bez poczucia godności Pan rezes wybrał! i co z tego wyniknie dla bezrobotnych? debizlizm jakisch malo a jeszce mniektózy bezrobotni przyszli a jakze zamiast to spotkanie z takim "towarzystwem" zbojkotowac!
~Dariusz N 19-01-2012 11:52
Wiem, że prokuratura nic nie kosztuje, ale oni mi kazali złożyć skargę w sądzie, w ogóle to jest jakiś cyrk, ktoś kogoś chroni, moim kosztem. Ps. Teraz mam pracę, nie odpisuję nikomu, ale zerkam, jak zawsze.
~mas 19-01-2012 11:54
Jak widać dobrze się bawią w swoim gronie,imprezki,wybory prezesa,sympozja brakuje jeszcze wyborów miss bezrobocia;)
~ 19-01-2012 12:40
czy wam juz rozum odjelo idioci .nadal dajecie sie manipulowac komuchom typu sarzynski,filipczuk, dziedzic,chadzy,pleskot ,malczuk,czernow,kutasiakii spadkobiercy w po staci zawiala!
~Serwo 19-01-2012 12:49
Proponowałbym , świętować całej ekipie wraz z bezrobotnymi przez cały rok .Mamy takie rządy jakie mamy bo wybrali ich wyborcy - ale należałoby w celach edukacyjnych oglądać systematyczne program "Państwo w państwie" na Polsacie w niedzielę o godz. 19,30 - tam są przedstawiane skutki działań urzędasów i ich nieodpowiedzialności , niszczenia firm i miejsc pracy. Ten temat jest również bliski Jeleniej Górze.To jest też odpowiedź dla bezrobocia.
~zaboberek 19-01-2012 13:55
Świętowali ci, którzy z cudzego bezrobocia chyba nie najgorzej żyją."Normalni" bezrobotni witają Nowy Rok inaczej - przeważnie podczas nurkowania w śmietnikach.Hej kolęda, kolęda, do Gromnicznej jeszcze daleko i można nieżle się napaść cudzą biedą - vide reportaż na JN24 ze spotkania z niepełnosprawnymi tych samych prawie udziałowców w kapliczce na Zabobrzu. Tych, którym te spotkania są dedykowane tam także nie było widać.
~ 19-01-2012 18:48
DOLNOŚLĄZAK. Korzystajac z okazji "Noworocznie i jubileuszowo" pozdrawiam Jacha i Stacha dwóch przesympatycznych "Solidarnosciowych" bezrobotnych, którzy od lat trzymaja wartę przy śmietniku na Zabobrzu II. Z nostalgią wspominam miniony czas, kiedy chłopaki przygotowali mi pięknie pomalowaną taczkę, którą uroczyście, jako "komuchowaty" szef miałem być wywieziony za bramę zakładu. Cieszę się, że stworzone z Waszej solidarnościowej incjatywy biuro bezrobotnych rozwija sie z pomyślnym rezultatem, dając zatrudnienie i utrzymanie Waszym wspaniałym dzieciakom, które ukończyły studia w komuchowatych uczelniach. Nie wypominam tego że dzieci Jacha i Stacha dostapiły zaszczytu studiowania na czerownej uczelni, dzieki punktom za pochodzenie z powodu podłego urodzenia.
~,,,,, 19-01-2012 18:55
szkoda że na tą imprezę nie zostali zaproszeni bezrobotni.Może by coś dobrego zjedli ,co spadło by z pańskiego stołu.
~Dariusz N 19-01-2012 19:00
Co do artykułu, to faktycznie nie mają się gdzie "rozbijać", tylko po restauracjach. Niektórzy pracują i nie stać ich na takie luksusy. A ten pan, ze zdjęcia, swoją posturą i "schludnością", przypomina serialeowego mistrza w lenistwie, czyli Ferdynanda Kiepskiego.
~ 19-01-2012 19:29
pytanie do pana "prezesa|: czy stowarzyszenie ma pomagac bezrobotnym itp bo jesli tak to zabardzo nie rozumiem dlaczego co tydzien jedna z pan wolontariuszek zabiera zywnosc dla siebie oraz dodtakowo wciagnela w proceder swojego ojca. Ostatnio posunela sie do takiego stopnia ze bez wiekszego skrepowania DARY przywiozla juz samochodem. Do tej pory przynajmniej sie jakos kryla. No ale przeciez jest wielce zasluzona wiec jej mozna :) Szczerze mowiac dla mnie szczyt hipokryzji i nic wiecej. Przylaczam sie takze do wypowiedzi co niektorych ze idea stowarzyszenia chyba zostala zatracona. Na dzien dzisiejszy Panstwo ktorzy probuja zbic kapital polityczny udaja ze sa wielce pomocni itp. typowe kolko wzajemnej adoracji i nic wiecej. OBLUDA i tyle
~123 19-01-2012 22:49
A JA BALUJE TRZY RAZY W ROKU-W SYLWESTRA,URODZINY I KIEDY SIE DA!!!BEZROBOTNYCH CZY ROBOTNYCH MAM GDZIES,POLITYKE MAM GDZIES,WŁADZE MAM GDZIES,OGARNIAM CO SIE DA I JAK SIE DA,PILNUJE SWOJEGO BO W TYM KRAJU NIE PREDZIUTKO SIE COS ZMIENI NA LEPSZE!!!JEDNO JEST PEWNE-TO LEPSZE JUZ BYŁO POZDRAWIAM WSZYSTKICH KOMENTATORÓW AMATORÓW HAHAHAHA
~nicka12 21-01-2012 20:11
a nie powinny być dyplomy i kwiaty dla bezrobotnych najdłużej zarejestrowanych? to napewno podniosłoby rangę wydarzenia /buhahaha/
~gracek1503 24-01-2012 0:00
komentarz tyczy sie tego pana co ma pytanie do prezesa!dla mnie ta pani moze wywozc wozem strażackim jak zapracowała to sie jej nalezy a ciebie napewno boli ze mniej dostałes niz ona to mi sie wydaje ze pownnes ta roznice SE DOs...ć!!!!!pozdrowienia dla takich WSCIBSKICH f...rÓW jak ty!!!!!!
~ 24-01-2012 22:34
a ja mam pytanie do tej pani co głupio oczernia ludzi co dary zekomo wywoża autami!!!a może pani przypomnieć jak to pani maż w cudzysłowiu opierdalał szkołe i wynosił co sie da i pamietam jak dzis okna i drzwi sie nie zamykały heheheh a pani ma beszczelnosc cos takiego pisac!!!takich ludzi jak wy to tylko do strefy gazu byście po zd...... moze wtedy chleb był by tanszy!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group