Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 10018
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Noworocznie i jubileuszowo u bezrobotnych

Czwartek, 19 stycznia 2012, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 20 stycznia 2012, 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Noworocznie i jubileuszowo u bezrobotnych
Fot. Angela
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych świętowało w restauracji Bosman w Jeleniej Górze z dwóch powodów. Spotkanie noworoczne połączono z 10–leciem istnienia i działania organizacji.

W spotkaniu (17 stycznia) uczestniczyli założyciele i wolontariusze Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych oraz zaproszeni goście: wiceprzewodniczący rady miasta Józef Szarzyński oraz radny Wojciech Chadży, prezes Związku Emerytów i Rencistów Stanisław Dziedzic, Urszula Filipczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Elżbieta Elekt, kierownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.

Jeleniogórskiego Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych powstało z inicjatywy Janusza Jędraszki w roku 2001 roku. Obecnie z pomocy tej organizacji korzysta niemal 1800 osób. Mogą oni liczyć na darmową żywność wydawaną co miesiąc oraz wsparcie przy załatwieniu spraw urzędowych, pisaniu pism i podań.

- Stowarzyszenie powstało w odpowiedzi na to, co się działo w Jeleniej Górze w 2001 roku, kiedy wskaźnik bezrobocia był bardzo wysoki i sięgał 20 procent. Wówczas na Dworze Czarne powstała grupa złożona z 15 osób. Z tego pierwszego zarządu zostałem ja i sekretarz. To pierwsze oficjalne spotkanie noworoczne połączone ze spóźnionymi obchodami 10-lecia, które przypadło nam w listopadzie 2011 roku. Przy tej okazji chcemy podziękować wolontariuszom i sponsorom, którzy pomagają nam w działaniu od lat – powiedział Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych.

Aktualnie w stowarzyszeniu pracuje około 50 wolontariuszy. Kilku najbardziej aktywnych odebrało dyplomy i drobne upominki, które wręczyli Janusz Jędraszko i Józef Szarzyński. Pracę stowarzyszenia bardzo cenią instytucje zajmujące się osobami bezrobotnymi.

- Jest to jedyne stowarzyszenie w Jeleniej Górze, które zajmuje się pomocą bezrobotnym, również w kwestii wydawania darmowej żywności dla osób najuboższych. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i wzajemnie się wspieramy. Obecnie stopa bezrobocia w Jeleniej Górze wynosi 9,6 procent, ale w powiecie sięga 22 procent. Pomoc tym ludziom jest bardzo potrzebna – podkreśliła Urszula Filipczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.

Za działania i ciężką pracę wszystkim wolontariuszom stowarzyszenia dziękował również Józef Szarzyński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry, który podkreślał, że najważniejsze w życiu jest to, ile z siebie dajemy na rzecz innej, drugiej osoby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group