Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3145
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noworoczne spotkanie seniorów przy muzyce

Piątek, 6 stycznia 2017, 11:35
Aktualizacja: Sobota, 7 stycznia 2017, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Noworoczne spotkanie seniorów przy muzyce
Fot. Przemek Kaczałko
Sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury gościła wczoraj (5.01) członków i sympatyków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze. Wszystko za sprawą tradycyjnego spotkania noworocznego w rytmie muzyki klasycznej.

O dobry nastrój seniorów z okazji nowego roku zadbali muzycy Filharmonii Dolnośląskiej wraz z solistami. - To taki wesoły koncert, który jest okazją do złożenia życzeń i aby wejść w nowy rok z energią, humorem i wytrwałością – powiedział Stanisław Dziedzic z PZERiI.

Frekwencja w sali widowiskowej JCK była dowodem na potrzebę organizowania tego typu spotkań dla seniorów. - Chętnych byłoby drugie tyle – przekonywał były szef jeleniogórskiego koła związku. Soliści z operetki wrocławskiej oraz bydgoskiej są już dobrze znani miejscowej publiczności. W 2016 roku wystąpili przy okazji otwarcia Wiosny Cieplickiej w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Stanisław Dziedzic życzył członkom związku więcej fantazji i humoru. - Bardzo trudno jest ich rozbawić, ale nie chciałbym też zaniżać poziomu. Dobrze by było, gdyby jednak trochę o tej muzyce i kompozytorach wiedzieli, ale widząc jak się ludzie bawili, to chyba zdecydowana większość rozumiała to – powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group