Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7647
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe życie byłego Aniluxu?

Piątek, 15 lipca 2016, 8:51
Aktualizacja: Sobota, 16 lipca 2016, 8:28
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowe życie byłego Aniluxu?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Park magazynowo – przemysłowy ma w najbliższych latach funkcjonować w 11 budynkach byłego jeleniogórskiego Aniluxu, który rok temu za 1,5 mln zł kupiła firma Ekoplan. Obecnie inwestor wyburzył osiem z 19 budynków oraz zrobił nową elewację na dwóch z pozostawionych obiektów. Drugi z przedsiębiorców, który kupił dwa budynki od jeszcze funkcjonującego Aniluxu, jeden z obiektów przeznaczył na siedzibę swojej firmy Connect, a w drugim chce zrobić hotel.

19 budynków byłego Aniluxu zostało sprzedanych przez Syndyka 15 czerwca 2015 roku. – Kupiliśmy ten obiekt za 1,5 mln zł, bo mieliśmy bardzo zaawansowane rozmowy z niemiecką firmą, która chciała u nas inwestować – wyjaśnia Ryszard Czosnyka, prezes zarządu firmy Ekoplan. – Jednak ze względu na rosyjskie embargo inwestor wycofał się informując, że być może wrócimy do tematu za dwa lata. Znając jednak rzeczywistość życia gospodarczego, spodziewamy się, że taki stan zawieszenia może potrwać nawet pięć lat. Dlatego zmieniliśmy swoje plany i zamierzamy przez ten czas wynajmować powierzchnię magazynową i biurową, której łącznie mamy 10 tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie rozbieramy to, co nie nadaje się do użytku – dodaje prezes zarządu firmy Ekoplan.

Przed wynajęciem pomieszczenia mają być najpierw dostosowywane przez Ekoplan do potrzeb klientów. – Docelowo, jeśli wróci do nas niemiecki inwestor lub pojawi się nowy, wszystkie budynki przeznaczone będą do rozbiórki – zaznacza Ryszard Czosnyka. – Póki co, postanowiliśmy jednak zrobić elewację na dwóch z nich, by wjazd do Jeleniej Góry jakoś wyglądał i nie kłuł już w oczy przykry widok odrapanych obiektów Aniluxu. Teraz czekamy na klientów, którzy mają potrzebę składowania różnych rzeczy, a nie mają gdzie. Do wynajęcia mamy zarówno pomieszczenia magazynowe, jak i biurowe – dodaje przedstawiciel właściciela.

Firma Ekoplan to spółka celowa funkcjonująca na Dolnym Śląsku. W Jeleniej Górze kupiła tylko budynki Aniluxu, ale podobne obiekty nabyła też w innych miastach województwa. – Dla pokrycia kosztów stałych prowadzimy również inne działalności, jak robienie instalacji światłowodowych – dodaje Ryszard Czosnyka.

Natomiast firma Connect z Jeleniej Góry, zajmująca się serwisem i sprzedażą sprzętu komputerowego, kilka lat wcześniej kupiła dwa budynki od funkcjonującego jeszcze Aniluxu. – Jeden z budynków wyremontowaliśmy i przeznaczyliśmy na siedzibę swojej firmy, którą przenieśliśmy z ul. Ogińskiego, a drugi obiekt chcemy przeznaczyć na hotel. Póki co, kompletujemy środki na jego przebudowę – informuje Wojciech Kowalczyk z firmy Connect w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group