Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2876
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe pojemniki – brązowe i szare

Sobota, 22 sierpnia 2015, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Nowe pojemniki – brązowe i szare
Fot. MPGK
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze kupiło i rozstawiło 120 pojemników w kolorze brązowym – przeznaczonych na bioodpady – w tym 91 pojemników o pojemności 240 l oraz 29 o pojemników 120 l. Łącznie wydatki na ten cel wyniosły ponad 21 tys. złotych brutto.

W wielu miejscach zamiast pojemników brązowych ustawione zostały i nadal będą rozstawiane pojemniki w kolorze antracytowym (szarym) oznaczone specjalnym napisem „BIOODPADY”.

Pojemniki na bioodpady są opróżniane, zgodnie z obowiązującym harmonogramem, czyli raz w tygodniu (latem w zabudowie wielorodzinnej opróżniane są dwa razy w tygodniu).

Przypomnijmy. Do brązowych i szarych pojemników wrzucamy: obierki, resztki warzyw i owoców, fusy po kawie i herbacie, skorupki jajek, łupiny orzechów, resztki pożywienia pochodzenia roślinnego, kwiaty doniczkowe, cięte oraz gałęzie. Pamiętajmy, by odpady wrzucać bez worków foliowych!
Do pojemników na odpady biodegradowalne nie wrzucamy: mięsa, kości, odchodów zwierzęcych, popiołu czy roślin zaatakowanych chorobami.

Zgodnie z nową umową na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta, konsorcjum KOMSIM (w skład którego wchodzą spółki MPGK oraz SIMEKO) zobowiązane było ustawić do 1 sierpnia 230 tzw. gniazd. Obecnie jest ich już 250, a do końca przyszłego roku będzie ich w sumie co najmniej 500.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group