Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7320
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe plany ws. składowiska w Kostrzycy

Wtorek, 20 marca 2018, 11:26
Aktualizacja: 16:34
Autor: WAC
Region: Nowe plany ws. składowiska w Kostrzycy
Fot. Użyczone
Firma Green Energy Power zrezygnowała z planów wybudowania na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy instalacji do termicznego przerobu wyselekcjonowanych odpadów na energię elektryczną.

Temat uruchomienia spalarni śmieci na terenie KCGO w Kostrzycy od ponad roku budzi kontrowersje części okolicznych mieszkańców. Obawiali się, oni że termiczna przeróbka odpadów odbywająca się w zakładzie będzie się wiązała z zanieczyszczeniem środowiska oraz przykrym zapachem. Wygląda na to, że protestujący przynajmniej na razie mogą odetchnąć z ulgą. Inwestor czyli Green Energy Power wycofał z Urzędu Gminy w Mysłakowicach wniosek w sprawie wydania środowiskowych uwarunkowań dla tej inwestycji.

Nie oznacza to jednak, że firma całkowicie wycofuje się ze swoich planów. Teraz pod Karkonoszami chce przerabiać śmieci metodami mechanicznymi. Według założeń, w Kostrzycy miałaby powstać instalacja do rozdrabniania wyselekcjonowanych odpadów, a następnie ich suszenia, prasowania i przerabiania na pellet. Uzyskany w ten sposób produkt firma sprzedawałaby elektrociepłowniom.

– Myślę, że to dobre rozwiązanie, które nie będzie już budzić tylu kontrowersji – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Obecnie rozpoczęła się procedura administracyjna i wkrótce w tej sprawie wystąpimy o opinię do SANEPID – u oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Planujemy też zorganizowanie spotkań informacyjnych z mieszkańcami – dodaje wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group