Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12260
Zalogowanych: 54
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nowe logo regionu i promocja Karkonoszy

Piątek, 12 października 2012, 7:53
Aktualizacja: 11:03
Autor: mea
Powiat: Nowe logo regionu i promocja Karkonoszy
Fot. Starostwo Powiatowe
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze wraz z karkonoskimi gminami przez trzy dni będą promować region na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu, które rozpoczną się 24 października. – Wraz z naszym niemieckim partnerem zaprezentujemy wspólny projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” oraz nasz przewodnik turystyczny – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Na jeleniogórskim stoisku będą prezentowane atrakcje Karkonoszy. Przedstawiciele starostwa wystąpią na konferencji prasowej, podczas której zaprezentują projekt Karkonoszy i Łużyc, a także po raz pierwszy przedstawią nową markę Karkonoszy i logotyp regionu, którym jest nowoczesne ujęcie Rzepióra w kolorze czerwonym.

– Jest to najstarsze wyobrażenie Ducha Gór według Martina Helwiga. Wybraliśmy go, ponieważ jest rozpoznawalny po obu stronach Karkonoszy i kojarzy się już z naszym regionem. Logo będzie umieszczane w różnych miejscach, m.in. na zabytkach, szlakach turystycznych, na muzeach, galeriach, a także w hotelach, czyli wszędzie tam gdzie przyjezdny będzie miał kontakt z produktem turystycznym, związanym z Karkonoszami. Chcemy by był rozpoznawalny w Polce i za granicą – mówił Wiesław Dzierzba.

Promowana będzie również polsko-czeska karta rabatowa, w której znajdzie się ok. 45 obiektów Kotliny Jeleniogórskiej oraz ok. 200 miejsc po stronie czeskich Karkonoszy. – Jedna karta rabatowa obowiązuje po obu stronach Karkonoszy. Dzięki niej turyści będą mogli taniej zwiedzić różne zabytki, skorzystać z usług hotelowych czy też zjeść obiad np. w Karpaczu – dodał Wiesław Dzierzba.

Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński zapozna uczestników targów z ofertą sportową w tym mieście. Muzycznym akcentem prezentacji regionu będzie emisja teledysku grupy Leniwiec, w która przedstawi walory Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
418
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group