Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4038
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nowe logo regionu i promocja Karkonoszy

Piątek, 12 października 2012, 7:53
Aktualizacja: 11:03
Autor: mea
Powiat: Nowe logo regionu i promocja Karkonoszy
Fot. Starostwo Powiatowe
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze wraz z karkonoskimi gminami przez trzy dni będą promować region na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu, które rozpoczną się 24 października. – Wraz z naszym niemieckim partnerem zaprezentujemy wspólny projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” oraz nasz przewodnik turystyczny – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Na jeleniogórskim stoisku będą prezentowane atrakcje Karkonoszy. Przedstawiciele starostwa wystąpią na konferencji prasowej, podczas której zaprezentują projekt Karkonoszy i Łużyc, a także po raz pierwszy przedstawią nową markę Karkonoszy i logotyp regionu, którym jest nowoczesne ujęcie Rzepióra w kolorze czerwonym.

– Jest to najstarsze wyobrażenie Ducha Gór według Martina Helwiga. Wybraliśmy go, ponieważ jest rozpoznawalny po obu stronach Karkonoszy i kojarzy się już z naszym regionem. Logo będzie umieszczane w różnych miejscach, m.in. na zabytkach, szlakach turystycznych, na muzeach, galeriach, a także w hotelach, czyli wszędzie tam gdzie przyjezdny będzie miał kontakt z produktem turystycznym, związanym z Karkonoszami. Chcemy by był rozpoznawalny w Polce i za granicą – mówił Wiesław Dzierzba.

Promowana będzie również polsko-czeska karta rabatowa, w której znajdzie się ok. 45 obiektów Kotliny Jeleniogórskiej oraz ok. 200 miejsc po stronie czeskich Karkonoszy. – Jedna karta rabatowa obowiązuje po obu stronach Karkonoszy. Dzięki niej turyści będą mogli taniej zwiedzić różne zabytki, skorzystać z usług hotelowych czy też zjeść obiad np. w Karpaczu – dodał Wiesław Dzierzba.

Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński zapozna uczestników targów z ofertą sportową w tym mieście. Muzycznym akcentem prezentacji regionu będzie emisja teledysku grupy Leniwiec, w która przedstawi walory Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group