Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9401
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa twarz w radzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 grudnia 2009, 8:39
Autor: admin
admin
Fot. admin
Monika Filip, radna, która zajęła miejsce powołanego na urząd zastępcy prezydenta Miłosza Sajnoga, rozmawia z Wiktorem Marconim w „Dialogach Jelonki”.

Czy Monika Filip, która oświadczyła, że pozostanie niezależną, ma już pomysł na miesiące pozostałe do końca kadencji? Jakie są jej wrażenia po pierwszej sesji rady miejskiej, w której – po zaprzysiężeniu – wzięła udział. Jakie są poglądy pani Moniki na najważniejsze sprawy miasta? Zapraszamy do oglądania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~działacz 12-12-2009 9:53
Monika ! Jaka piękna jest muzyka.....
~działacz 12-12-2009 10:17
Monika ! Jaka piękna jest muzyka.....
~strassenbahnhaltestelle 12-12-2009 10:34
Radna bezradna, lekko wystraszona, ale dobrze jej z oczu patrzy... Powodzenia!
~ 12-12-2009 10:55
Szanowna Pani Moniko ! Z dużym zainteresowaniem obejrzałem i wysłuchałem tego wywiadu . Pani decyzję w sprawie niezależności w Radzie uważam za bardzo trafną. Daje wiecej swobody i możliwosci w aktywnym działaniu na rzecz konkretnych przedsiewzięć i zadań. Z treści wywiadu, wywnioskowałem, że bliska jest Pani problematyka rejonu Sobieszowa i Jagniątkowa. Składam Pani zatem propozycje bliższej współpracy z nowopowstałym stowarzyszeniem " JAGNIĄTKÓW - NASZ DOM " . Skupiamy znaczącą grupę ludzi , którzy w sposób konkretny i profesjonalny, pragną społecznie współpracować z wszystkimi / szczególnie Radą Miejską /, na rzecz rozwoju i rozwiazywania problemów konkretnych Dzielnic Miasta. Jak Pani wiadomo, od pewnego czasu mamy w Jagniątkowie Radną zwiazaną z Klubem Platformy Obywatelskiej . Lecz powiem otwarcie - nie jest ona zainteresowana naszymi sprawami !!! Jej pierwszym działaniem /jako radnej/, bylo złożenie wniosków do budzetu dot. remontu ścieżki dojazdowej do własnego domu i utworzenie przed nim przystanku MZK !!! Zatem zrozumiałym jest , że "drogi ' nasze musialy się rozejść ... Jak dotychczas, dzielnie i aktywnie w rozwiązywaniu miejscowych spraw, pomaga nam Radna Pani Zofia Czernow, Przewodniczaca Komisji Finansów i Budżetu. Jest częstym gosciem na naszych spotkaniach. Bylibysmy usatysfakcjonowani, gdyby przyjęła Pani zaproszenie na najbliższe zebranie jakie odbedzie sie w DW " BOROWIK " , który użycza nam gościny i jest naszą siedzibą !!!! O konkretnym terminie, będę uprzejmy Panią powiadomic pisemnie . Serdecznie zapraszamy !!!!! Pozdrawiam : Józef Gajewski .....
~strassenbahnhaltestelle 12-12-2009 11:58
i w ten sposób józiu pod...czy Radną robsonowi... ha, dobre!
~tlen 12-12-2009 13:37
pomaga nam Radna Pani Zofia Czernow -samopomoc Pani Moniko - jak najdalej od tej Pani
~Grześ 12-12-2009 16:39
Józiu, taki weteran jak Ty i takie farmazony... w pojedynkę radna to może sobie co najwyżej w nosie podłubać, a już komplementy pod kierunkiem Zosi samosi to bezczelność albo skrzywienie zawodowe (KLD, UW, PO...). Pani Monika Filip może wygrać ewentualnie konkurs Miss Radnej Jeleniej Góry. Poza tym pozdrawiam
~Jancio Muzykant 12-12-2009 17:39
Józek,to ,że wam Czernow pomaga to jest zwykłe wyrachowanie polityczne A TEGO CHYBA JUŻ CI DALEJ NIE MUSZĘ TŁUMACZYĆ. Czernow reprezentyuje stanowisko koniunkturalizmu i to wszystko.
~gregor 12-12-2009 21:20
prowadzacy powinien prowadzić programy w telewizji RAI UNO, w jelonce z jego zdolnoscami sie marnuje ...
~Gość 13-12-2009 21:50
~ASD 13-12-2009 21:53
~Mieszkaniec Jelonki 14-12-2009 2:32
"... mieszkańcy, yyy, całego świata nie lubieją parkometry..." Czy redaktor Marconi nauczy się mówić po polsku? Druga rzecz to sprawa parkowania, o której wspomina szanowny redaktor. Obecnie także trzeba określić z góry na jaki czas pozostawia się samochód a za przekroczenie tego czasu i brak ważnego biletu parkingowego grozi mandat. Nie wiem skąd pan redaktor ma takie informacje.
~*** 14-12-2009 9:59
Wiktor Marconi udowodnił, że dziennikarstwo sięga dna... Umieć przeprowadzić wywiad - to wielka sztuka.A tego trzeba się bądź nauczyć, bądź mieć talent poparty pracą....
kazimierzp 14-12-2009 11:49
W tzw. cywilizowanych krajach zasadą jest nie nabijanie się z wad wymowy, błędów językowych! Wśród Polaków istnieje wewnętrzne przekonanie, że jak już ma się ktoś odezwać w obcym języku to musi mówić jak rodowity mieszkaniec danego kraju. Dlatego wielu z nas jest niemotami zagranicą! Niektórzy przełamują te opory dopiero po kilku kieliszkach! To, że pan Marconi z pochodzenia Włoch nie ma oporów przed mówieniem po polsku, powoduje że z każdym występem czyni to lepiej! A, że zdarzają mu się drobne potknięcia językowe? Ilu z nas mówi pięknym literackim językiem polskim?
~Sobieszowianin 15-12-2009 13:14
Cieszy fakt ,że nowa pani Radna zauważa problem nurtujący wszystkich mieszkańców Sobieszowa.Ale niestety w tej kadencji na pewno nie da się już nic zrobić w tym temacie.Dzisiejsza Rada ma większość reprezentantów z PO, a im nie zależy na rozwoju Sobieszowa dobitnie świadczy o tym decyzja pana Prezydenta ( reprezentującego PO)co do wyboru ostatniego dzierżawcy terenu po byłym basenie.Panie i Panowie w dzisiejszej radzie w większości największy nacisk, pokładają w budowie akwaparku w Cieplicach i powstawaniu nowych hipermarketów w centrum miasta - to też jest potrzebne.ale dlaczego pozostała cześć miasta i jej rozwój ich nie interesuję ? Obudzą się tuż przed nowymi wyborami i będą mieszkańców mamić pustymi obietnicami.Może jakość da się pani zainteresować Radnych ,że w Jeleniej Górze mieszkają jeszcze w innych dzielnicach mieszkańcy,którzy też płaca podatki i ich problemy powinny być zauważane.
~Zainteresowany 16-12-2009 10:46
Panie Gajewski,proszę coś więcej powiedzieć jaki Waszymi sprawami nie chce zająć się"Wasza" radna?Jakie cele wyznaczyło(konkretnie)sobie Wasze stowarzyszenie,ilu jest członków,na czym polega ten profesjonalizm i jakie sprawy Jagniątkowa rozwiązała Pani Zofia Czernow?Bardzo proszę o wyczerpujące informacje.
~ 16-12-2009 12:28
Do zainteresowanego ! Szanowny internauto - z zasady nie polemizuję z anonimowymi wpisami ! Ale Pańskie zainteresowanie wydje mi się być szczere i dotyczy ważnych spraw naszego Jagniątkowa - więc odpowiem !!! Otóż nasza nowa Radna, w bezposredniej rozmowie, oświadczyła, że nie jest zainteresowana porozumieniem jakie zawarł z nami Pan Marek Obrębalski, bowiem ON podpisywał je jako KANDYDAT NA PREZYDENTA , a w związku z tym nie ma żadnych zobowiązań !!!! Ponadto ma inną wizję JAGNIĄTKOWA !!! I złoży stosowne wnioski do budżetu !!! I złożyła !!! Ta nowa wizja rozwoju to : 1. Odbudowa drogi do jej domu ... 2. Urządzenie przystanku przed jej domem .. 3. Przywrócenie przyspieszonej 15- tki MZK ... 3. Zakup nowych zabawek do samowolnie urządzonego tzw. Placu Zabw , na działce budowlanej Miasta Nr. 36 .... 4. Postawienie wiaty przystankowej przy Agnieszkowskiej ??? ' tam autobus wogóle nie jeżdzi !!/ . 5. Wykonanie dokumentacji na odbudowę ul. Wczasowej ... 6. Zainstalowanie latarni na ul. Narciarskiej .. !? Otóż drogi internauto !! Nasze porozumienie , nie zawiera takich przysłowiowych dyrdymałów !!! To poważne i profesjonalne wnioski do budżetu, które /gadyby zostały zrealizowane/ , zmieniłyby oblicze naszego Osiedla . Oczywiście GDYBY !!?? Pytasz jakie cele wyznaczyło sobie nasze stowarzyszenie ??? Regulamin Stowarzyszenia JAGNIĄTKÓW - NASZ DOM , wisi od kilku dni na TABLICY OGLOSZEŃ w Osiedlu !!! Gdybyś nie był anonimowy, to otrzymałbyś osobiste zaproszenie na najbliższe spotkanie w BOROWIKU .... Tam byłaby okazja do poznania ludzi i ich spraw, jak też wizji rozwoju które nam przyswiecają !!!! Pytasz jakie nasze sprawy rozwiązała Pani Radna Zofia Czernow ? Zdziwisz się , ale odpowiem - Prawie wszystkie !!!! Jak wiesz, wspólnie Rajcowalismy przez dwie kadencje RM .. To dzięki jej profesjonalizmowi i ustawicznym wsparciu moich wniosków do BUDŻETU w kolejnych latach, udało sie: 1. Przeprowadzić gazyfikacje całego Osiedla .. 2. Wykonać Plac parkingowy i remizę OSP , przy Domu Hauptmanna . 3. Wyremontować ulicę Kretą... 4. Wyremontować ulicę Turystyczną...5 Wyremontować ulicę Karkonoską... 6. Wyremontowac ulice Michałowicką... 7. Zainstalowac 5-miejscowych Oczyszczalni Ścieków. 8. Wyremontowac Szkołę /dach, ogrzewanie gazowe, boisko do kosza/...Wykonać dwie zatoki przystankowe /Kreta, Karkonoska/... Oraz wiele innych ważnych spraw bieżących- jak Remont ulicy Saneczkowej, dobrowadzenie gazu do wielu budynków komunalnych et ct. et cet...Gdy to wszystko podliczyć , WYCHODZI PONAD 16 MLN !!!! Dlatego nadal współpracujemy i nic w tym dziwnego, że jest częstym gościem na naszych spotkaniach !!! Mysle, że udzieliłem Ci /w miare wyczerpujacej informacji/, a na dalsze, serdecznie zapraszam do nas. Bowiem jednym z ważnych p-któw regulaminu Stowarzyszenia jest - współpraca ze wszystkimi instytucjami i osobami, dla których dobro i pomyślność Naszego Jagniątkowa stanowi ważny cel działania ...
rymcycymcy 16-12-2009 19:07
Nawet sympatyczna Monika z tej Moniki ;) A może zrobić z nią "luźno na ławie" ? ...taki program, sie rozumie ;)
~gosc programu 17-12-2009 23:07
Pani Monika troszke sie powatrza: " bo jakby nie patrzec...". Oczywiscie lepiej jej szlo niz szanownemu redaktorowi. Widze ze nie ma pani bladego pojecia o parkometrach. Jesli po uplywie wykupionego "czasu parkingowego" klient nie znajdzie mandatu za swoja wycieraczka to juz widze jak grzecznie idzie i doplaca za parking.Chyba Pani sami nie wierzy w to co mowi. Tu tylko i wylacznie chodzi o pieniazki do kasy miasta. Z marketami ma racje, nawet nie chodzi o korki a wygode dla mieszkancow.
~antek6 18-12-2009 15:13
Monia chyba więcej siedzisz za biurkiem niż uprawiasz sport
~Zakaczawie 19-12-2009 8:43
Razem rajcowalismy!hehehe...Dobre.
~z szacunkiem 20-12-2009 14:31
Monika pozdrawiam Cię serdecznie i życzę siły,jasnego spojrzenia ,determinacji w dążeniu do celu i nie poddawania się tym tutaj \"złowieszczym\"zazdrośnikom,rób swoje dziewczyno ,naprawdę życzę Ci powodzenia i dużo dużo szcześcia w Nowym roku :):):) i spokojnych ,radosnych oraz pełnych miłości i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group