Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8691
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa rozgłośnia radiowa w Jeleniej Górze

Sobota, 2 marca 2013, 8:31
Aktualizacja: Niedziela, 3 marca 2013, 8:06
Autor: Marcin Brandys
Jelenia Góra: Nowa rozgłośnia radiowa w Jeleniej Górze
Fot. Marcin Brandys
Radio NaGłos, czyli akademicka rozgłośnia Jeleniej Góry to inicjatywa studentów Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Redakcję tworzą studenci różnych kierunków. Najwięcej jest osób z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, nie brakuje jednak również składu z pedagogiki. Rozgłośnia nadaje 24 godziny na dobę, jednak pasmo programowe rozpoczyna się o godzinie 18:00 i trwa do 21:00 od poniedziałku do piątku.

Działania w kierunku startu rozgłośni NaGłos rozpoczęły się w październiku 2011 roku. Po roku studentom udało się uruchomić łącze w kampusie uczelni, a 18 lutego br. w internecie.

Ramówkę programową tworzą audycję muzyczne, a także programy autorskie. O 19:00 w dniach roboczych radio prezentuje serwis informacyjny, sport oraz pogodę z regionu. Tuż po serwisach odbywają się audycje kulturalne trwające 15 minut, takie jak „Imprezownik”, „Przegląd prasy”, czy „Nowości płytowe”.

- Całą pracę radia nadzorują trzy redakcje: muzyczna, programowa i informacyjna, w których każda posiada swojego szefa. „Redakcja muzyczna to przede wszystkim ludzie, którzy zajmują się wszystkim tym, co związane jest z emitowaniem muzyki tj. realizacją dźwięku, tworzeniem playlist, opisywaniem utworów, obróbką wywiadów, obieraniem telefonów, przywitaniem, pożegnaniem słuchaczy i przedstawianiem audycji na antenie – wymienia Aleksander Borkowski, szef redakcji muzycznej i zastępca dyrektora naczelnego Radia NaGłos.

Redakcja programowa to przede wszystkim audycje i programy autorskie. Szef tej redakcji ma za zadanie nadzorować ich prawidłowe funkcjonowanie i kontrolowanie tego, co można, a czego nie można mówić na antenie. Redakcja ta liczy najwięcej osób.

Redakcja informacyjna zajmuje się serwisami informacyjnymi oraz wywiadami.

- W tej redakcji szczególnie brakuje osób, dlatego wciąż zachęcamy wszystkich do dołączenia w nasze szeregi, gdyż to tu każdy może się najlepiej rozwinąć i ma niesamowite szanse na zapoznanie się z artystami, muzykami, celebrytami – powiedziała Katarzyna Szabla – szef redakcji informacyjnej.

Radio NaGłos to nie tylko radio dla studentów. Od 26 lutego członkowie redakcji ruszyli na podbój szkół średnich. Teraz szukają chętnych do współtworzenia rozgłośni w klasach maturalnych, lecz nie tylko. Owocem ich rekrutacji jest Marek Wildner, uczeń II klasy Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze:

- Bardzo się cieszę, że przedstawiciele tego radia przyszli do mojej szkoły. Dzięki nim postanowiłem spróbować swoich sił i zdobyć doświadczenie, tak potrzebne w zawodzie dziennikarza sportowego – mówi Marek.

Wszystkich uczniów szkół średnich, czy studentów zainteresowanych dołączeniem do radia, zespół redakcyjny NaGłos serdecznie zaprasza na www.naglos.kpswjg.pl oraz na naglos@kpswjg.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
844
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group