Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6098
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa rektor w KPSW

Czwartek, 25 czerwca 2020, 11:09
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 14:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowa rektor w KPSW
Fot. KPSW
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze odbyły się wybory rektora. Profesora Mariana Ursela zastąpiła dr Wioletta Palczewska, dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych.

Jak przyznaje rektor-elekt, pierwsze wrażenia to satysfakcja i duma z powodu zaufania społeczności akademickiej, jakim została obdarzona.

Jednocześnie jest to brzemię, bo czuję odpowiedzialność. Od września los uczelni będzie spoczywał na moich barkach - powiedziała dr Wioletta Palczewska. - Mam nadzieję, że trudne czasy się kończą, bo pandemia nie będzie trwała wiecznie i marzę o tym, aby rok akademicki zacząć normalnie, a nie zdalnie - dodała W. Palczewska, która deklaruje, że zrobi wszystko, aby uczelnia się rozwijała.

Nowy sternik jeleniogórskiej uczelni podkreśla, że baza KPSW jest doskonała, natomiast brakuje ducha świeżości.

Mam nadzieję, że uda mi się tego ducha wprowadzić. Musimy wprowadzić nową strategię uczelni, a żeby to zrobić musimy przeprowadzić badania środowiska gospodarczego, biznesowego, aby wiedzieć, w którą stronę podążać. Chciałbym, żeby nasza szkoła stała się liderem w zakresie kursów, studiów podyplomowych. Jesteśmy samodzielną jednostką i nie potrzebujemy zgody nikogo z zewnątrz. Nie wyobrażam sobie braku kontaktu z władzami samorządowymi czy centralnymi. Jak się słucha, można wyciągnąć naukę - dodała przyszła rektor.

Rekrutacja studentów do KPSW będzie trwać do 9 października - z uwagi na przesunięte matury, cały proces uległ przesunięciu, ale już zgłaszają się chętni do podjęcia studiów w jeleniogórskiej uczelni.

Warto wybrać naszą uczelnię, bo mamy bardzo dobrą kadrę. Wszystkie nasze kierunki są kierunkami rynkowymi i nasi absolwenci nie mają problemu z zatrudnieniem - zachęca W. Palczewska.

Już wiadomo, że prorektorem będzie Beata Telążka - dotychczasowa dziekan Wydziały Nauk Humanistycznych i Społecznych. Pełny skład władz uczelni poznamy do września.

Twoja reakcja na artykuł?

41
64%
Cieszy
10
16%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
11
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group