Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 4955
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa przychodnia w szpitalu już od stycznia

Czwartek, 26 listopada 2009, 12:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowa przychodnia w szpitalu już od stycznia
Fot. rylit
Ze względu na brak pieniędzy szpital wojewódzki przymyka drzwi dla pacjentów do siedmiu oddziałów, ale od nowego roku planuje otworzyć nową przychodnię. Dzięki niej placówka mogłaby pozyskać dodatkowe środki od NFZ, a chorzy nie musieliby czekać w kolejkach i uzyskać pomoc wieczorem, nocą i w święta.

Byłaby to przychodnia konkurencyjna dla obecnej przy ulicy Różyckiego. Tam trafialiby pacjenci, którzy nie wymagają opieki Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie obecnie trafiają. Jeleniogórski SOR ma bowiem służyć do ratowania ludzi w sytuacjach zagrożenia ich życia, a nie dla tych, którzy mają katar, przeziębienie, temperaturę, ból brzucha, nogi czy ręki – podkreśla Stanisław Woźniak, dyrektor szpitala wojewódzkiego.

Po pierwsze zakontraktowanie tych nowych działalności pozwoli nam nieco zmodyfikować rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia i pozyskać dodatkowe środki. Co więcej, część z tych pacjentów, którzy dzisiaj są w przymusie oczekiwania w kolejkach, będzie mogła być przyjęta szybciej z racji posiadania przez szpital nowych produktów medycznych – mówi szef placówki.

Nowa przychodnia to tylko część z pomysłów wprowadzenia nowinek od przyszłego roku. Dodatkowo powstać mają dwa oddziały, a zmiany pojawią się również na oddziale okulistycznym, urologii i chirurgii dziecięcej.

– Myślimy też o utworzeniu oddziału geriatrycznego i opieki paliatywnej – mówi Zbigniew Markiewicz, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Te dwa oddziały będą ewidentnie wspierały możliwości diagnostyczno-terapeutyczne oddziału wewnętrznego i innych oddziałów zachowawczych, także onkologii.

W zamyśle są też pewne modyfikacje dotyczących funkcjonowania oddziału okulistycznego, gdzie pewne drobne działania będą mogły być podjęte w przestrzeniach, które zostaną utworzone w oddziale okulistycznym, co pozwoli nam inaczej wykorzystać sale operacyjne. – Myślimy też o pewnych przesunięciach dotyczących oddziałów urologii chirurgii dziecięcej co z kolei pozwoli nam rozwinąć nam oddział pulmonologiczny z alergologią – podkreśla dyrekcja placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group