Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3615
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Nowa piosenka Kasi Grabowskiej

Środa, 2 kwietnia 2014, 8:18
Aktualizacja: Piątek, 4 kwietnia 2014, 7:50
Autor: Manu
Jelenia Góra/Kraj: Nowa piosenka Kasi Grabowskiej
Fot. HQT Music Group
„Tylko z Tobą być” to najnowszy utwór rodowitej jeleniogórzanki Kasi Grabowskej, grany aktualnie w ogólnopolskich stacjach radiowych. Piosenka została nagrana z duetem Michael Patches Stewart & Grzech Piotrowski.

Kasia Grabowska wspólnie z Rochem Poliszczukiem, muzykiem rodem z Grudziądza, nagrała także piosenkę „Najważniejszy dzień”, do której wideoklip powstał z okazji promowania Grudziądzkiego Klubu Sportowego „Olimpia”.

Ukończyła jeleniogórską Szkołę Podstawowej nr 14 (dziś Zespół Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 – przyp. red.) oraz Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. Mając dziesięć lat myślała, że w przyszłości zostanie tłumaczem w placówce dyplomatycznej albo notariuszem.

Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w wieku trzynastu lat od występów w zespole wokalnym w jeleniogórskim Młodzieżowym Domu Kultury i przeglądach muzycznych. - Miłość do muzyki narodziła się wraz ze mną i tak pozostało do dzisiaj – opowiada Kasia Grabowska. Inspirują ją m.in. zespoły: Bajm i Maanam oraz wokalistki - Edyta Górniak i Whitney Houston.

Jest laureatką teleturniejów muzycznych typu talent show, emitowanych w TVP2: „Szansa na sukces”, w którym w 2010 r. zwyciężyła wykonując utwór „Gdzie ten, który powie mi” z dorobku grupy Brathanki, oraz „Bitwa na głosy”, gdzie w 2011 r. wygrała razem z zespołem Piotra Kupichy. W 2011 r. została dostrzeżona przez publiczność i jurorów pierwszej edycji programu TVP2 „The Voice of Poland. Najlepszy głos” śpiewając przebój „American Boy” z repertuaru brytyjskiej wokalistki R&B Estelle i amerykańskiego rapera Kanye'a Westa i dotarła do etapu bitew. W 2012 r. jeszcze raz zwróciła na siebie uwagę w drugiej edycji programu TVN „X Factor” wykonując hit „Mercy” walijskiej piosenkarki Duffy.

Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie, gdzie podjęła także pracę jako instruktorka zajęć wokalnych w domach kultury. Brała udział w festiwalach ogólnopolskich. W 2000 r. koncertowała wraz z zespołem KG Band. W 2002 r. występowała na scenie warszawskiego Teatru Rampa w rock-operze Grzegorza Walczaka „Big Popiel. Mysia opera” z muzyką Katarzyny Gaertner. Podczas trzyletniego pobytu w Irlandii - w Dublinie koncertowała z Lisą Stansfield oraz funk-bluesowym bandem Santoria. Współpracowała z wieloma artystami rodzimej sceny muzycznej m.in. z Katarzyną Gaertner podczas promocji płyty „Czar korzeni” , a także z Aida & Max Klezmer Band, zespołem bluesowym Gang Olsena (koncerty, teledyski, nagranie płyty pt. „Disco & blues”), Pawłem Kukizem, Grzegorzem Piotrowskim, Andrzejem Rybińskim, Karin Stanek, Borysem Szycem, Trebunimi Tutkami i Jackiem Wójcickim.

Wiosną 2012 r. Kasia Grabowska wydała swój debiutancki singiel zatytułowany „Silna”, a wideoklip został nakręcony w Hiszpanii. Latem tego samego roku został zrealizowany w Warszawie teledysk do jej drugiego singla „Best Shot”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group