Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5624
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa hala przy Mechaniku gotowa

Niedziela, 13 października 2013, 8:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2013, 7:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowa hala przy Mechaniku gotowa
Fot. Angela
Przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze otwarto nowo wybudowany obiekt sportowy o wymiarach 24x53 m. Halę można przedzielić zasłonami, co daje możliwość jednoczesnego rozgrywania trzech meczy koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej. Obiekt ma też trybunę na ponad 320 miejsc, nowoczesne łazienki, szatnie, toalety – wszystko dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

W inwestycji za 4 mln 163 tys. zł, w tym dofinansowania kwotą niemal 2 mln 800 tys. zł, kupiono też nowoczesne wyposażenie. Wszystko to ma służyć dzieciom i młodzieży, nie tylko z „Mechanika”.

Halę wybudowała firma „Pre-Fabrykat” z Miłkowa. Najważniejsza i najdroższa była tu oczywiście podłoga sportowa. Wrażenie robi jednak cały obiekt o mansardowym kształcie i konstrukcji z drewna klejonego.

- Oficjalne otwarcie hali chcemy połączyć z dniem nauczyciela – mówił na konferencji prasowej w obiekcie prezydent Marcin Zawiła. – Zespół Szkół Mechanik, w którym pokładamy ogromne nadzieje związane z kształceniem zawodowym, dostaje bonusa, bo jego uczniowie w trakcie nauki będą mogli dbać o tężyznę fizyczną, ale chciałbym, by ta hala była dedykowana na sport szkolny czyli nie tylko na zajęcia wychowania fizycznego w „Mechaniku”, ale popołudniami dla młodzieży szkolnej. W tej sposób uda nam się odciążyć halę przy ul. Złotniczej, którą planujemy wynajmować trochę bardziej komercyjnie – dodał M. Zawiła.

Prezydent podkreślał, że tego zadania nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pieniądze zewnętrzne pozyskane na rewitalizację tej części miasta. Dotychczas szkoła nie posiadała pełnowymiarowej sali sportowej, a zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w kilku salach nieprzystosowanych do zajęć.

- Taka baza sportowa jest nam bardzo potrzebna – mówiła Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik. – W szkole mamy 26 oddziałów, z czego każdy podzielony jest na dwie grupy, więc będzie komu z tego korzystać - mówiła dyrektor Mechanika.

Nowa hala sportowa ma trybunę stałą z 166. miejscami oraz trybuny składane na 155 miejsc. Widownia może być podzielona sektorami, do czego służą kupione kotary. W budynku znajduje się również salka do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych, szatnie, sanitariaty czy łazienki. W ramach projektu kupiono też piłki, kozły, ławki, skrzynie gimnastyczne, drabinki i liny do wspinania, stoły do tenisa, materace, i inne.

Budowa przyszkolnej hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group