Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Novecento” – już jutro premiera!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 listopada 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W piątek (5 listopada) na Scenie Studyjnej Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbędzie się kolejna, druga w tym sezonie premiera: „Novecento”, dzieło pióra Alessandro Baricco. W monodramie w reżyserii Krzysztofa Prusa wystąpi Jacek Grondowy. Autorem scenografii jest Marek Mikulski

Metaforyczna, pełna rysowanych słowem i gestem jednego aktora obrazów losów różnych ludzi opowieść o przyjaźni, o geniuszu i o przemijaniu – tak w skrócie można określić istotę „Novecento”. Rzecz tyczy genialnego muzyka, pianisty, który – jako znajda – trafił na transatlantyk i tam spędził całe życie. Bohatera poznajemy dzięki narracji jego jedynego przyjaciela, trębacza.

Miłośnicy kina z pewnością pamiętają filmową adaptację „Novecento” w reżyserii Giuseppe Tornatore z Timem Rothem w roli głównej (podobnie, jak debiutancka powieść Alessandro Barrico „Jedwab”). Alessandro Baricco to najbardziej chyba poczytny i popularny współczesny włoski pisarz. W Polsce wydano osiem jego powieści – przypomina Urszula Liksztet, kierownik literacki Teatru im. C. K. Norwida.

„Novecento” to piętnasta wspólna realizacja Krzysztofa Prusa (reżyser) i Marka Mikulskiego. Warto przypomnieć, że w 2005 roku zrealizowali w teatrze jeleniogórskim prapremierowy spektakl, także monodram „Wódka z rumem” Conora McPhersona, który prezentował Grzegorz Cinkowski.

Teatr im. C. K. Norwida zaprasza także na spektakle popremierowe: 6 oraz 19, 21 i 30 listopada o godz. 19 na Scenie Studyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group