Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7006
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:40
Aktualizacja: Środa, 17 lipca 2019, 11:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nivel w strugach deszczu i... słońcu
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejny z cyklu Letnich Koncertów Promenadowych w Parku Zdrojowym. Tym razem przed cieplicką publicznością, złożoną z kuracjuszy, mieszkańców i turystów – wystąpił zespół Nivel ze Śląska. Koncertowi towarzyszyła zmienna aura – czasem słońce, czasem deszcz.

Jak sami o sobie mówią, Nivel to czwórka przyjaciół, która postanowiła kiedyś (rok 2010), że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie.

Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już blisko 10 lat, i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami. Nasza muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgamy do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpiemy inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis - opowiadają o sobie na swoim facebook'owym fanpage'u.

W lipcu 2017 roku zespół Nivel nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych "nivelowych" aranżacjach.

Podczas koncertu w Cieplicach już na początku występu nastąpiło "oberwanie chmury", ale publiczność w większości schroniła się pod parasolami i drzewami, a później wyszło słońce i przyjemne popołudnie w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry można było uznać za udane.

Kolejny koncert w ramach LKP przy Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się 21 lipca 2019 r. o godz. 16:00 - wystąpi wówczas O.V.J. Dixie z Liberca.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group