Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7207
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykła wystawa w BWA

Wtorek, 23 października 2018, 7:39
Aktualizacja: Środa, 24 października 2018, 6:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykła wystawa w BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Galeria BWA zaprasza do obejrzenia niezwykłej twórczości autorstwa Hana Bakkera – Holendra mieszkającego w naszym regionie. Podczas wernisażu można było obejrzeć dzieła nieco bardziej klasyczne, jak i niecodzienne. Wystawę pod tytułem Panoplia można oglądać do 10 listopada.

Podczas wystawy można oglądać kolaże, instalacje, fotografie, malarstwo oraz osobliwości.

- Inspirację dla Hana Bakkera stanowi współczesna kultura wizualna, wydmy w Holandii i śląskie krajobrazy, twórczość Maxa Ernsta i Gunthera von Hagensa. Bakker fotografuje, gromadzi obrazy i przedmioty, następnie poddaje je procesowi dekonstrukcji i ponownej konstrukcji. Dąży do rozwikłania problemu przestrzeni pomiędzy fotografią a ręcznie wykonanym obrazem i formy pomiędzy obrazem znalezionym a powstałą przy jego użyciu instalacją. Jest bacznym i krytycznym obserwatorem życia i sztuki. Eksperymentuje używając różnych materiałów i metod działania - podkreślają organizatorzy wystawy w BWA.
- Tym, co na pierwszy rzut oka wyróżnia sztukę Hana Bakkera, to sposób komunikacji za pomocą kolaży - zaznaczyła Joanna Mielech z BWA.

Han Bakker (ur. 1958) jest holenderskim naukowcem i artystą sztuk wizualnych zamieszkałym we Lwówku Śląskim. Uzyskał stopień doktora w zakresie twórczego myślenia w Uniwersytecie w Amsterdamie. Współpracował z Kolegium Karkonoskim (KPSW) w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group