Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4811
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nieuprzejmy kierowca MZK?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 marca 2015, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: Mea
Fot. Archiwum
– Kierowca autobusu MZK był nieuprzejmy, nie chciał pomóc pasażerom i głośno rozmawiał z kolegą podczas jazdy – napisał do redakcji pasażer. – Problem powstał przez awarię biletomatu – wyjaśnia Leszek Chmielewski, kierownik eksploatacji Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Czytelnik napisał, że złożył skargę do MZK i nie dostał odpowiedzi. – Bardzo zawiodłem się na MZK. 12 lutego koło południa jechałem autobusem o numerze inwentarzowym 765. Kierowca był niegrzeczny, nie służył pomocą pasażerom i głośno rozmawiał ze swoim kolegą podczas jazdy - pisał pasażer.

Kierownik eksploatacji MZK potwierdził, że wpłynęła taka skarga. – Kierowca był na rozmowie ostrzegawczej, na której wyjaśnił, że podczas tego kursu był problem z automatem na bilety. Maszyna raz drukowała bilety, raz nie, a kierowca nie miał czasu wciąż pomagać pasażerom, bo musiał kierować autobusem. Przypomniano kierowcy jego obowiązki i zasady kultury osobistej, otrzymał również ostrzeżenie – mówił Leszek Chmielewski.

- Wysłaliśmy mailowo odpowiedź pasażerowi, który składał skargę. Jeśli nie doszła, wyślemy ją jeszcze raz – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92) Dodaj komentarz

~/rar/ 13-03-2015 8:35
MZK powinno sprawdzić czy jego kierowcy znają zasady poruszania się po drogach ( a szczególnie jak traktować rowerzystów ) . W poniedziałek na ul.Wolnosci kierowca lini nr 6 wyprzedził mnię a następnie zajechał mi drogę ( tak blisko zatrzymał się krawężnika , że musiałem zejść na pas zieleni ) 2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
~ggg1 13-03-2015 8:36
głośno rozmawiał... ja j*...! i kierował na dodatek, co za kierowca..
~ffff 13-03-2015 8:38
Przepraszam, ze sie wtrace, ale wiekszosc kierowcow MZK to buraki. Zaznaczam WIEKSZOSC, nie wszyscy....ostatnio jeden chwalil sie jak to byl na gigant kacu i musial pracowac....lubu dubu niech nam zyje prezes naszego klubu!
~xxx 13-03-2015 8:38
Faktycznie z automatami jest problem, bardzo często nie przyjmują monet o nominale 1 zł...pasażerowie sie denerwują, a nie zawsze kierowca jest uprzejmy..dla nas również jest to pewnego rodzaju utrudnienie..więc Panowie kierowcy troszkę więcej zrozumienia..
~ 13-03-2015 8:45
Ciągłe zaczepianie kierowcy przez pasażerów w czasie jazdy domagających się pomocy z biletomatem jest zagrożeniem, rozprasza kierowcę, utrudnia mu jazdę. Czy pasażerowie są w stanie to zrozumieć. Czas już chyba, by kierowcy zaczęli składać skargi na nieuprzejmych pasażerów i zgłaszać takie przypadki w prasie.
~derty 13-03-2015 9:07
Zaraz, zaraz, powoli z tym karaniem kierowców. Czy kierowcy mają płacone za pomoc w obsłudze biletomatów i udzielanie wyjaśnień? Na pewno znów im wrzucono za friko jakiś obowiązek, a oni mają jechać i za to mają płacone nieduże pieniądze.
~V 13-03-2015 9:12
Kierowcy w MZK czuja sie jakby te autobusy były ich własnością. Rozmawiają przez telefony,pogawędki ze znajomymi,ale i tak najlepsze jest to jak ktoś biegnie do autobusu,a kierowca perfidnie zamyka drzwi przed nosem,pasażerowie reagują,ale kierowca ani drgnie.
~Antoni 13-03-2015 9:24
Ja p....e technika nas zabija. Kiedyś w każdym tramwaju i autobusie był konduktor. Bez problemu można było kupić bilet,i było z kim pogadać Teraz technika ( wcale nie taka tania) zastępuje ludzi i jest co raz gorzej. Komu to przeszkadzało?
~ta 13-03-2015 9:28
Taki wąsaty ... to był
~wow 13-03-2015 9:28
Ja będę nie popularny mówiąc delikatnie ,ale widzę jakie chamy wśród pasażerów się zdarzają czyli jedzą plując dookoła wrzeszczą do siebie przeklinają na cały autobus w między czasie go demolując, do tego nie mają biletów uff teraz może znowu narzekać hehehe
~rumcajs54 13-03-2015 9:30
1. Wcale nie dziwię się irytacji kierowców, którzy muszą znosić uwagi na temat niekompetencji swoich szefów. Po co eksperymentować na żywym organizmie, skoro gdzieś w Polsce dawno już te "drzwi" zostały otwarte, tzn. są sprawne biletomaty. 2. Chamstwo i gburowatość kierowców to jeszcze niestety nie rzadkość. Wczoraj np. jechałem "17" od Skłodowskiej do Marcinkowskiego (15.58) i kierowca - brodaty, cały czas nadawał przez telefon (do żony ?) tak, że na końcu tego przegubowca wszystko było słychać. 3. Ciągłe spóźnienia: z "17" przesiadłem się na "7" - ok. 15 min. spóźnienia. Parę dni temu "7" z 18.12 przyjechała 18.22. A poza tym "nic na działkach się nie dzieje".
~ 13-03-2015 9:35
najłatwiej jest oskarżać kierowcę o brak uprzejmości jednak w wielu przypadkach i roszczeniowa postawa pasażerów pozostawia wiele do życzenia. kierowca ma coś takiego jak rozkład , którego się musi trzymać, bo za znaczne opóźnienia, również jest karany. Ludzie nie wszystko Wam się należy, trochę więcej zrozumienia, tolerancji.
~kierowca MZK 13-03-2015 9:44
autobus na zdjęciu NIE MA ważnego badania technicznego: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/strona-glowna?p_auth=SABLL125&p_p_id=bezpiecznyautobusportlet_WAR_bezpiecznyautobusportlet&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&_bezpiecznyautobusportlet_WAR_bezpiecznyautobusportlet__facesViewIdRender=%2Fviews%2Findex.xhtml
~n.n. 13-03-2015 9:46
A ja nie mam problemu z biletomatem- wyda resztę czy nie, czy w ogóle będzie działał - kupuję sobie 15 biletów w kiosku i mam w d..(głębokim poważaniu ) te piękne cacka i walkę z nimi.Takie proste- jak przestaną sprzedawać bilety w kioskach, to będe się martwił.
~annamaria 13-03-2015 9:50
Bardzo szkoda Panów kierowców, którzy odeszli na emeryturę. Stara gwardia uprzejmych, grzecznych Panów. Zdarzyło mi się zadzwonći czy wysłać e-mala żeby podziękować za pomoc osobie niepełnosprawnej, za to że czekali aż się dobiegnie. Nowa gwardia pozostawia wiele do życzenia. Może trzeba im zrobić kurs wychowawczo-grzecznościowy. Dzisiaj też Pan kierowca z MZK kierujący 6 z Zabobrza - Małcużyńskiego o godz. 8.35 Też był niegrzeczny. I to nie tylko moja opinia ale wielu innych pasażerów. A może zaprosić dawnych kierowców, niech nauczą następców jak należy być uprzejmym.
~kora 13-03-2015 10:05
a może odgrodzić kierowców od pasażerów, malkntentów. Kierowca jest jeden pasażerów 50, ma swoje problemy, musi brylować w tym nie przystosowanym do ruchu mieście i jeszcze zdążyć na czas. Ludzie wy się zastanówcie czy nie lepiej do TAXI.
~kasieńka 13-03-2015 10:05
a mnie denerwują notoryczne spóźnienia autobusów, kierowcy nic sobie z tego nie robią. Ostatnio jechałam rano do pracy, wsiadam na 2 przystanku od pętli, autobus już na tym przystanku miał 2 min spóźnienia. Pytam kierowcy jak to możliwe to zaczął się głupio śmiać. Czy do jasnej ciasnej nie można wyjechać z pętli o wyznaczonej godzinie żeby nie mieć spóźnienia już na drugim przystanku? Poza tym kierowcy jak mają zapas 30sekund to stają na przystanku z otwartymi drzwiami i czekają, ale jak są spóźnieni to jadą 20km/h i nic nie przyspieszą. Masakra!
~ooo 13-03-2015 10:27
Ale urzekła mnie ta historia.Kierowcy-buraki,pasażerowie kulturalni obyci mieszkańcy szacownego grodu...Tylko dlaczego,sa zniszczone autobusy,?, zaśmiecone?..lepiej postać na przystanku i narzekać,czy kupić bilet i bezstresowo podróżować?? I dlaczego wszelki żale na niedogodności sa zrzucane na barki kierowcy>> Kurde,ON TYLKO PRACUJE..i wykonuje polecenia mądralińskich z rady nadzorczej MZK s z oo.No,i z U.m Jelenia Góra ..Posłuchajcie kiedyś,jak sie kontaktują przez z krótkofalówkę ...Szok!! Zero szacunku-masz jechac,nawet gdy jest awaria...albo stoi autobus w korku,i slychac..Co za opóźnienie!!.Ale to siara dla MZK...
~pasazer 605 13-03-2015 10:43
a ja mam pytanie czy to jest normalne ,aby biletomat dawał komunikat ,że nie może wydać 20 groszy , bo ich już nie ma i czy ja jako pasażer zgadzam się ,aby wydrukować bilet bez wydania reszty. I co mamy wtedy zrobić? Niech taki komunikat będzie 20 razy to MZk na tym zarabia a my za bilet przepłacamy. I niech nie mówią , że po te 20 groszy mam udać się do biurowca MZk- czy jelonka mogłaby się tym problemem zająć
~DO @rar 13-03-2015 10:53
Koleś, to łaskawie wytłumacz swoim kolegom - osłom, jeżdżącym na dwóch kółkach, że nie wyprzedza się stojących, czy powoli jadących aut, z prawej strony, czasem na granicy ocieractwa. Nie wyjeżdża się rowerkiem przed auta, stojące na światłach. Po zmroku jest obowiązek właściwego oświetlenia roweru, a slalomy z dużą prędkością po chodnikach, pomiędzy pieszymi, są wysoce niebezpieczne. Widuję w tygodniu może ze dwa, trzy, przypadki złego zachowania kierowców wobec rowerzystów, a sto głupawych wyczynów cyklistów na drogach, i chodnikach, które to wyczyny zagrażają tak samo im, jak otoczeniu.
~jezuita 13-03-2015 11:00
MZK JG i jego kierowcy!!! Przecież JG to zwykłe małe miasto i bardzo tu wielu ludzi z okolicznych wiosek w tym też kierowców MZK;)
~Le1Kiepury 13-03-2015 11:09
Jest na panstwowym wiedziwl ze bedzie ludzi a nie ziemniaki wozil jaak nerwowy i senie radzi z ludzmi to niech se innej pracy szuka. Bo problem z biletami. To kogo pasazermasiespytac? Nie mozna darmowej komunikacji zrobic???
~ 13-03-2015 11:14
Może kierowca powinien jeszcze im pampersy zmieniać ,jest od kierowania a nie od informacji jak niektóre bydło jedzie i rozrabia to też wina kierowcy jak będą karać kierowce to dyrekcja MZK sama będzie jezdzić ,jak on prowadzi pojazd to jest od tego policja a nie jakiś kapuś
~stary 13-03-2015 11:24
Do pasażer 605 z 10:43 : Jest to jak najbardziej normalne i prawidłowe. Ogólnie rzecz biorąc to nie ma takiego przepisu, który mówi o wydawaniu reszty. Wydawanie reszty to kwestia umowna, nie zapisana. Kierowcę, kioskarkę czy sprzedawczynię w sklepie mógłbyś opierniczyć za brak tych 20 gr, a maszyna oznajmia Ci fakt nieposiadania pieniędzy i możesz się do niej krzyczeć cały dzień. Komunikat ten musi być, ponieważ nie można pobrać więcej pieniędzy niż dana usługa kosztuje, w tym przypadku bilet. Dlatego potrzebna twoja zgoda. To samo dotyczy wszystkich innych dziedzin, gdzie operuje się gotówką, powinno się liczyć z tym, że należy mieć wyliczoną kasę. Usługodawca nie może pobrać więcej, płacący powinien mieć odpowiednią kwotę, inaczej można mu odmówić usługi. Oczywiście realia są inne :)
~kasieńka 13-03-2015 11:35
a mnie denerwują notoryczne spóźnienia autobusów, kierowcy nic sobie z tego nie robią. Ostatnio jechałam rano do pracy, wsiadam na 2 przystanku od pętli, autobus już na tym przystanku miał 2 min spóźnienia. Pytam kierowcy jak to możliwe to zaczął się głupio śmiać. Czy do jasnej ciasnej nie można wyjechać z pętli o wyznaczonej godzinie żeby nie mieć spóźnienia już na drugim przystanku? Poza tym kierowcy jak mają zapas 30sekund to stają na przystanku z otwartymi drzwiami i czekają, ale jak są spóźnieni to jadą 20km/h i nic nie przyspieszą. Masakra!
~b 13-03-2015 11:41
Mzk czy Pks jeden . . .j. Kulturowych kierowców można na palcach zliczyć.
~ 13-03-2015 11:46
Raz miałem styczność z nieuzasadnionym wybuchem agresji u kierowcy i więcej do autobusów mzk nie wsiadam.
~zdzichu rychu 13-03-2015 11:48
ogolić mu wąsa za karę i zakazać latem noszenia sandałów w skarpecie;)
~... 13-03-2015 12:01
Pewne jest, że za niedziałające biletomaty nie możemy mieć pretensji do kierowcy i nie możemy od niego wymagać, że będzie za każdym razem biegł jak ktoś nie umie się biletomatem obsłużyć. Inna sprawa, że większość kierowców jest co najmniej nieuprzejma. Ja wiem, że wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy ma problemy, bywa zmęczony czy zwyczajnie nie ma humoru ale nie powinno się to przekładać na sposób traktowania pasażerów. Ja pracuje w handlu i też mam różnych klientów, czasem bardzo nieuprzejmych i nikt się mnie nie pyta o mój humor, problemy, samopoczucie. Muszę być miła dla klientów bo inaczej zwyczajnie by mnie zwolnili. Zresztą nie wyobrażam sobie bycia niemiłym dla kogoś bo niby po co.
~lokalny 13-03-2015 12:12
Pozdrawiam panowie kierowcy.
~ 13-03-2015 12:15
Do kasieńka ,jak Ci nie pasuje MZK to siadaj na konia i wio ,autobus nie jedzie po torach tylko po drodze gdzie mogą być utrudnienia ,a te 2 minuty to mogłaś się bzyknąć z kierowcą a nie narzekać
~a ja 13-03-2015 12:55
A ja serdecznie pozdrawiam Panią -kierowcę :)
~aa 13-03-2015 12:57
Najgorsi są ci mlodzi. Jeden zawsze pedzi jak szalony po zakretach w Jagniatkowie, inny pisze smsy przez cala droge a kolejny gada przez telefon pol drogi. Dwoch jest w porzadku - taki starszy, niski, misiowaty (genialny uprzejmy kierowca) i mlody taki troche lysiejacy.
~do zdzichu rychu 13-03-2015 13:03
dobreeeeeeeee. Ostatnio kierowca jadący autobusem nr 786 (linia 4) do Przesieki też był bardzo nieuprzejmy,tak po prostu,bo był tłok.Zresztą nigdy nie jest miły......................trochę kultury...
~pasażerka 13-03-2015 13:32
Dlaczego kierowcy stojący na pętli Oś Orle otwieraja drzwi do autobusu o godz. odjazdu widząc czekające mocno wiekowe osoby często z dużymi zakupami przy paskudnej pogodzie . Siedzą w ciepełku paląc papierosy , pasażerowie wchodzą do śmierdzącego i zadymionego pojazdu a nad głową kierowcy jest nalepka " zakaz palenia" Kiedy wreszcie MZK przestanie ciągle zmieniać rozkłady jazdy , minuta wcześniej , minuta póżniej czy pasażerowie mają ciągle sprawdzać rozkłady jazdy
~ikikiki 13-03-2015 13:35
UWAGA...UWAGA....Wasza ulubiona firma posiada wakaty na stanowisko kierowcy..;-)..Zalety pracy-kontakt z ludźmi, zdrowy tryb życia..Pobudka o 3 nad ranem..Dobra pensja!!!
~Misiakowy 13-03-2015 13:35
Niestety jest a będzie jeszcze gorzej dopóty tam będzie panować komuna i rządzić komuna.
~ 13-03-2015 13:48
jeszcze się taki kierowca do MZK nie zatrudnił żeby wszystkim dogodzić
~annamaria 13-03-2015 13:56
Oj byli tacy co dogodzili, ale już nie pracują.
~... 13-03-2015 14:14
Czego sie spodziewacie ..kultury ha ha jak oni maja Kierownika buca juranta ze spychowa
~xxx 13-03-2015 15:18
Ojojoj biedny pasażer musiał słuchać rozmawiającego kierowcy. Niech się burak przesiądzie na rower.
~kierowcy MZK 13-03-2015 15:19
Większość to aby ubliżyć i pomówić ,co dzięn jeżdze do pracy,nic się nieodzywam a kierowcy sami zatrzepiają--nigdy niedałem się im sprowokować....
~do kasieńka 13-03-2015 15:21
kierowcy się spóźniają bo muszą wciąż informować pasażerów jak obsługiwać bileterki. Kółka się zamyka i wszyscy są wkurzeni.
~uyoro;w 13-03-2015 16:06
mlodzi to przewaznie rozmawiaja cala droge z panienkami,maja w nosie pasazerow
~Leonard 13-03-2015 16:13
To racja jak wyżej napisał Antoni że technika miała ułatwiać życie a utrudnia. Wystarczy podać za przykład kasowniki w autobusach. Wchodziło się kasowało i po sprawie. A teraz...Podobnie jest choćby w aptekach. Dawniej dawało się receptę pani magister, podawała lek, płaciło się, z kasy wydawała resztę i paragon i kwita. A teraz gapi się pół godziny w monitor komputera, coś tam stuka po klawiaturze a człowiek stoi i czeka i czeka i czeka...........
~pasażerka 13-03-2015 16:17
Jest paru kierowców naprawdę kulturalnych - np. Pan obsługujacy linię 11, albo 15..... nr boczny 795 - nie dośc, że dobrze wychowany to jeszcze przystojny :). Jeżdżę z nim do Michałowic, natomiast moja mama do Goduszyna. Zawsze miły, usmiechnięty..... nic dodać nic ująć..... koledzy mogliby z niego brać przykład, a kierownictwo pomysleć o jakieść premii. Pozdrawiam.
~Do 13-03-2015 10:53 13-03-2015 17:37
Obecnie kilka lat temu przepisy się zmieniły. Rowerzysta ma prawo wyprzedzać z prawej strony pojazdy wolno jadące. Może tez je ominąć gdy stoją w "korku"
~dezi 13-03-2015 17:42
Największym problemem jest zamykanie drzwi i uciekanie sprzed nosa dobiegającym/dochodzącym do autobusu pasażerom, a niejednokrotnie są to starsi ludzie, którym dojście zajmuje więcej czasu. Widziałam takie sytuacje kilkanaście razy i jest to skandaliczne!!! Nawet jak pasażerowie zwrócą uwagę takiemu chamowi, to ten udaje że nie słyszy, albo mówi ''ja nikogo nie widziałem''. I takich kierowców jest wielu, po prostu zwykła chamówa jest standardem w jeleniogórskim mzk. Mało jest kulturalnych i miłych kierowców, chociaż się zdarzają i w tym momencie ich pozdrawiam. Oby tylko tacy nas wozili:)!
~magda a 13-03-2015 17:49
a ja ostatnio jechałam 7 wsiadając na muflonie zauwazyłem kobiete grzecznie skuloną siedziała na miejscu po prawej obok kierowcy,,, i tak przez caaałą trasę aż do pętli na kiepurowie,, była godzina gdzieś koło 22,, a kobieta ani be ani me,, nic dziwnego prawda.? poprostu pasażerka...hmmm , następnie gdy wysiadłam na pętli kiepury a tylko ja byłam,,, z pozostałych pasażerów,, nagle zauważyłam że ta PAni nie zamierza wysiadać mimo że kierowca wyłączył silnik,, opuściłam pojazd a ta Pani nagle po ponad 45 minutach zaczeła gadać z kierowcą,.,, kierowca zgasił światło i...... hejaaaa,,, tak tak widziałam przez okno hehe co się wyrabia nic tylko parsknąć śmiechem,,,,
~creeee 13-03-2015 17:59
Owszem sa mili kierowcy i pomocni pasazerom.pan z 748 ktory tez jezdzil jakis czas temu dziewietnastka bezinteresownie i sprawnie pomogl inwalidzie z trudem poruszajacemu sie na wozku.byl uprzejmy i kulturalny czego brak wielu innym kierowcom.ten pan na codzien jest usmiechniety kulturalny jezdzac linia 6 i7 i wlasnie kierowcow z tak milym podejsciem do ludzi potrzeba w mzk
~Skarga 13-03-2015 18:59
Ja dzisiaj rano jechałem autobusem linii numer 7, autobusem numer 748 w którym kierowca pomimo zakazu, jadąc palił papierosa przez co śmierdziało w całym autobusie, a na koniec wyrzucił bezczelnie peta przez okno na ulice... Tez zastanawiam się czy nie napisać skargi.
~rew 13-03-2015 19:01
Przecież to proste jak drut. Za jakość zdjęć placi i wtedy ma się i kulturę i cacy lali. Zarobki na poziomie Biedronki zniechęcają do czegóż więcej. I proszę kierowców, by nie pisali sobie laurek jak dwóch powyżej.
~... pasażerka 13-03-2015 19:57
Co Wy się tych papierosów czepiacie??? Jakoś nikt, absolutnie nikt z Was się nie ruszy i nie zareaguje, kiedy banda gówniarzy z Gimnazjum - ledwie wsiądzie do autobusu, a cała grupą e-papierosy odpalają! Niby - brak zakazu... ale co z kulturą? Akurat mnie duszą opary e-papierosa, mimo, że bez dymu. Jak wykazały badania - to dziadostwo jest niestety również szkodliwe, a że większość olejków do nich produkują Chińczycy - tylko oni i Najwyższy wiedzą, co leją tak na prawdę do tych butelek. A ci smarkacze ledwie od ziemi odrośli! Żaden z pasażerów nie zareaguje, ale kierowcę obrzucać błotem? czemu nie? Nie obroni się, w przeciwieństwie do bandy wyrostków.Czemu kierowca nie czeka, gdy ktoś biegnie? Bo jest rozkład i to pasażer ma czekać na autobus, a nie na odwrót! Inaczej ma opóźnienie i
~... pasażerka 13-03-2015 20:07
to woda na wasz młyn. Troje drzwi otwartych, wsiadają jednymi Zanim wsiądą - czas mija. potem ze trzy osoby podchodzą : "Panie! Biletomat nie działa! " a czas leci... a tu jeszcze czekaj na jednego dwóch spóźnialskich, którzy budzą się z ręką w nocniku,no bo fakt- emeryt powoli idzie. Wiek, schorzenia itd.... no i zabiegany jest tak strasznie, że nie mógł dziesięć minut wcześniej wyjść, żeby na autobus zdążyć. No a potem jeszcze kierowca po premii dostanie, bo się spóźnił.No i - już tylko pozostaje dać medal tym spośród kierowców, którzy pomimo tego są jeszcze w stanie uśmiechać się i być miłym wiedząc, że tak, czy siak - kilkudziesięciu "niezadowolonych" i tak ich obsmaruje w jelonce, bo chcąc odpocząć i zjeść nie podczas jedynej w tym dniu przerwy - nie wpuścił emerytek do autobusu.
~do 8:35 13-03-2015 20:17
wy rowerzysći sami źle innych na drodze traktujecie zwłaszcza pieszych bo wam się od rowerowego stolca w głowie poprzewracało a potem najbardziej skomlecie
~iras 13-03-2015 21:14
Jeździ taki jeden gbur z brodą i łaskę robi że pracuje. Przekonałem się rok temu w Górzyńcu. Nie chciał biletów nam sprzedać, żarł coś i powiedział że mi nie przeszkadza jak ja jem. A kanar to widział!!!
~fozy 13-03-2015 21:29
Miało być tak pięknie ,kierowcy zajęci tylko jazdą ,autobusy przyjeżdżają na czas ,a jak zwykle zainstalowali buble i wszyscy się tylko denerwują
~kasieńka 13-03-2015 21:29
2 minuty spóźnienia na 2 przystanku od pętli o godz. 7 rano utrudnienia na drodze tylko celowe działanie. Z resztą w JG autobusy jeżdżą najwcześniej co 30 min. więc na pętli stoi długo. Jak się jeździ codziennie o tej samej porze i często jest spóźnienie to na pewno nie przez przypadek.
~ 14-03-2015 0:01
Jeśli pasażerowie się denerwują źle działającymi biletomatami to tym bardziej kierowcy. Nadal przecież można mieć zapas biletów jednorazowych z kiosków "Ruchu", skasować bez kłopotu w autobusie i nie przejmować się postępem techniki.
~dezi 14-03-2015 4:29
Do 20:07 - tylko zauważ, że w innych miastach nie stanowi problemu dla kierowcy zaczekać kilka sekund na pasażera dobiegającego do autobusu, tylko w Jeleniej spotykam się z bezczelnym zamykaniem drzwi przed nosem. Kiedyś na Wojska Polskiego kierowca autobusu widział w lusterku starszą kobitkę o lasce że szybko kuśtyka do autobusu- poczekał aż dokuśtykała pod same drzwi- i co zrobił? Zamknął je przed jej twarzą i odjechał!!! Jak by mi ktoś to powiedział to bym nie uwierzyła, ale widziałam to na własne oczy. Nie tylko zresztą ja, bo inni pasażerowie również, kierowca został opie r dzielony przez kilku z nich, ale było już po fakcie, bo kobieta nie wsiadła. I jak wytłumaczysz taką sytuację?
~ 14-03-2015 8:41
Przecież w tej miejscowosci to standardy,tu króluje chamstwo,zachłannosc,buta.
~``````////1111 14-03-2015 10:25
kierowcy 795 748 750 sa wyjatkowo uprzejmi i mili
~patriota 14-03-2015 13:11
Tak to jest jak pracę dostaje się po znajomości. Cytuję rozmowę pasażera z kierowcą z czasów PRLu: "- Panie kierowco, proszę ostrożniej zamykać drzwi, świnie Pan wozi? - A co ryj przytrzasnąłem?" Jak mam styczność z niektórymi jeleniogórskimi instytucjami to mam wrażenie, że czas stanął w miejscu!
~niejeleniogórzanin 14-03-2015 13:16
Do 8:41 ----- Zamieszkałem tutaj kilka lat temu i podzielam Twoje zdanie. chamstwo, buractwo, zachłanność to jest to co odczuwa się przy pierwszym kontakcie z tutejszą rzeczywistością.
~ 14-03-2015 17:21
Czlowieku, to urzadzenie jest plombowane, i jaka kolwiek ingerencje moze robic odpowiedni serwis ! Czy ty majac fiskalna kase w miejscu pracy, naprawial bys ja gdyby sie zaciela? ... Skonczyl bys w pierdlu za oszukiwanie FISKUSA, w momecie udowodnienia tobie majstrowania przy szmelcu. Jakiej to pomocy oczekiwales od kierowcy? Pomysl, stojac z kolegami w sklepie np. DD na solnej, pierdzielisz co slina na jezor przyniesie, nie patrzac na skupione nad kasami pracujace tam panie. To nagminnosc. Tym kobietom nikt nie wspolczuje i trajkoli jak ty cala rzesza ludzi _ to jest oki?! Tobie nagle przeszkodzila rozmowa kierowcy z kolega? Idz chlopie do kosciola. tam jest cicho, siedz sobie blogo nawet caly dzien. Jak jestes nieporadna persona jako facet, nie przyznawaj sie na forum zes pantofel.
~sak 14-03-2015 18:18
Najnormalniej w świecie to burakami są Ci którzy wypisują bzdury że to niby wina kierowców że nie są uprzejmi itp.Proszę sobie wyobrazić sytuację w której kierowca pomaga pasażerom wydrukować bilet - jest ich kilku do jednego biletomatu który nie z winy kierowcy nie drukuje,nie przyjmuje bilonu itp.Jadąc z Piechowic do Jeleniej Góry - bilet zdołałem wydrukować dopiero na pętli w Sobieszowie pomimo że potrafię obłużyć biletomat bardzo sprawnie.A teraz pytanie - o której autobus by przyjechał do Jeleniej Góry jakby kierowca chciał pomagać pasażerom i być tylko uprzejmy dla wszystkich.A teraz do wszystkich przychlastów - kierowca ma jechać ,bezpiecznie ,dowieżć na czas a nie zajmować się niedorozwiniętymi pasażerami !!!
~tutus34 14-03-2015 18:33
A ja nie mam nic do kierowców MZK,kulturalni,pomocni. Niestety to bardzo często pasażerowie uważają się za święte krowy !
~tutus34 14-03-2015 18:34
... a MZK to nie taksówka
~ 14-03-2015 18:36
Usiadz ... jedna z druga za kierownice autobusu pelnego normalnych i dziwolagow -pasazerow. Wielu uwaza ze -KLIENT TO WASZ PAN. Nie, nie , nie ! ten czas juz bezpowrotnie minal, czy klient musi miec slugow? WARA , kto pracuje na chleb, godny jest szacunku, nawet ze strony klientow ktorych obsluguje, nikt nie ma pana, chyba ze sobie oplaci lokaja , to ma.
~Wincent 14-03-2015 18:43
Ten wąsaty z długimi włosami, to prawdziwy ignorant niczego nie może się nauczyć, takich potrzeba w MZK ? Brak kultury.
~ja 14-03-2015 20:12
właśnie 807 ostatnio jechał środkiem drogi jakby uprzywilejowany wszyscy do rowu bo drogi za wąskie..... okulista potrzebny?
~ 14-03-2015 21:29
Dla mnie jedynie obecna załoga 777 jest bynajmniej dziwna...
~ 14-03-2015 21:33
jak by kierowca był robotem to pasażerowie by go mogli nakręcać jak zegar z kukułką . i to by im pasowało co przystanek jakiś emeryt by go nakręcił od 4 rano do 24 w nocy
~xyz 15-03-2015 11:52
Nie mówię, że wszyscy, ale większość tych kierowców to buraki. Pomijam już zamykanie drzwi przed nosem, nieotwierani ich i podjeżdżanie pod sam koniec zatoczki widząc biegnącą osobę. Dlatego przestałem jeździć autobusami i pracy im ułatwiał nie będę - koniec z wpuszczaniem do ruchu. "Wysłaliśmy mailowo odpowiedź pasażerowi, który składał skargę. Jeśli nie doszła, wyślemy ją jeszcze raz" - jasne, że nie doszła, bo jej nie wysłaliście. Pewnie też zagubiły się logi serwera z tego czasu? Ale ta technika jest zawodna... Mail nie doszedł - jaaaasne (te maile nigdy nie dochodzą kiedy trzeba). Trzeba nagłaśniać sprawy, że maile dochodziły.
~Elli 15-03-2015 12:53
Co jednak, gdy automat jest nieczynny, a do autobusu wsiądzie "kanar", z pewnością nie będzie wyrozumiały i bez dwóch zdań wlepi mi mandat. Rozumiem, że kierowca musi skupić się, na jeździe, ale skoro biletomat jest uszkodzony, to do kogo ma zwrócić się pasażer? Sprawa patowa. Przeżyłam już kilka razy taki numer we Wrocławiu. Przyjechałam wieczorem. Kiosk nie czynny. Automat, jak na złość zepsuty. Lub inna rzecz. Płaciłam za bilet kartą. Wyciągając ją ze szczeliny, była cała oblepiona gumą do żucia. Na szczęście nie uległa uszkodzeniu. Ostatnie drobne automat "połknął" i nie zwrócił po anulowaniu operacji. Jeden kierowca właśnie za niewpuszczenie mężczyzny na wózku do autobusu wyleciał dyscyplinarnie. Młody pasażer zgłosił ten fakt, a tamten Pan na wózku czuł się na dodatek niezręcznie.
~Elli 15-03-2015 13:01
Jeszcze dodam o pewnym zdarzeniu. Wsiadałam kiedyś na ul Podchorążych w kierunku centrum do autobusu. Fakt, że zdążyłam "na styk", ale drzwi były jeszcze otwarte. Wyjęłam pieniądze i chciałam zapłacić kierowcy za bilet. Ten odparł, że mi biletu nie sprzeda :/ Sama wówczas nie jechałam, a więc w razie czego miałabym świadków zajścia. Odparłam, że skoro mi Pan nie sprzeda, pojadę na gapę. Sprzedał i wydrukował bilet bez słowa. Jego bzdurna uwaga była nie tyle nie na miejscu, ale także bez sensu. Nie wiem, co kierowca chciał mi tym udowodnić?
~ 15-03-2015 21:55
Szanowni pasażerowie! 1.Jeżeli biegniecie do autobusu i go widzicie nie znaczy, że my widzimy Was. Lustro boczne ma pewne pole odbicia tj. Ok 1,5m do 2m od bocznej krawędzi pojazdu. 2.Spóźnienia często wynikają z ruchu drogowego jak i samego postoju na przystanku. Proszę zauważyć jak bardzo oblegane są środkowe drzwi. Podjeżdżasz "7" na Podwale już masz ok 2min w plecy, otwierają się trzy pary drzwi - z pierwszych i ostatnich skorzysta w sumie z 10 os. Natomiast środkiem wysiada z 30 i tyle samo wsiada... odjazd już z 4 minuty po czasie. W RAZIE AWARII BILETOMATU CO NIESTETY CZĘSTO JESZCZE MA MIEJSCE SPRZEDAJEMY BILETY. Pozdrawiam kierowca
~do 21:55 15-03-2015 23:09
Jeśli biegniemy na wprost autobusu, to nie ma mowy o tym, że kierowca nie widzi biegnącego. Nawet gdy zapuka się w drzwi autobusu, to kierowca nie chce otworzyć mimo tego, że jeszcze nie odjechał, a nawet nie skręcił kół do wyjazdu z zatoczki. Brak dobrej woli widać u większości kierowców. Tylko niektórzy nie zatrzaskują drzwi przed nosem, to są o dziwo, młodsi kierowcy. To większości starym zgredom brak empatii dla pasażerów.
~kierOFFca 16-03-2015 8:48
do >> 15-03-2015 23:09 | ~do 21:55 >> BIEGNĄCY PASAŻER JEST PIERWSZYM DLA NASTĘPNEGO KURSU !!!
~kierOFFca 16-03-2015 8:57
... NO I JESZCZE JEDNO, a gdzie, do kogo można złożyć skargę na nieuprzejmych pasażerów..??!
~ 16-03-2015 9:12
do rar; pajacyku na p...le, w kierunku Cieplic jest pobliska droga dla rowerow, dlaczego palentasz sie tam gdzie przeszkadzasz w ruchu? Myslisz ze jadac p...lEM obok rowerowego szlaku, masz prawo bruzdzic w duzym ruchu jaki jest na Wolnosci? Palnij lbem w latarnie, moze to nauczy cie pokory.
~ 16-03-2015 18:23
\odczepcie sie od kierowcow , bo sami nie potraficie sie zachowac w autobusie \\
~iko 17-03-2015 17:02
to wszystko zdarzyć sie może, ale wymuszanie włączania się do ruchu z zatoczek autobusowych i traktowanie rowerzystów jak zło konieczne to standard moze trzeba pomyslec o rejestratorach jazdy i przesiac zlych kierowców
~AEG 18-03-2015 8:04
Not nowiny w tej jelolnce dobrze że kierowca oddychać może zastraszające że zaściankowość się rozrasta pomimo 21 wieku dali automaty do biletów a dalej czepiają się kierowców widzę że nic się nie zmienia w relacji kierowca kierownik kierownik ma kierowce za intruza i patrzy aby tylko jemu akta zapełnić i to wszystko za marną kasę
~ja 22-03-2015 20:32
Też miałam taką sytuacje że ledwo dobiegłam do autobusu z dziećmi poprosiłam kierowce żeby sprzedał mi bilety bo nie mam pieniędzy drobnych , krzyknął na mnie i powiedział że 10 zł mam sobie u jakiegoś pasażera rozmienić ,jechałam z Małej Poczty na bankową .Skończyło się tak że pojechałam na gapę z ryzykiem mandatu .Coś strasznego po prostu to się w głowie nie mieści co za chamstwo . Czasem tak jest że nie zdąży się kupić biletu ,zawsze sprzedawali w takich przypadkach co to był dla niego za problem sprzedać jeszcze raz .
~xxx 24-03-2015 11:35
większość kierowców jest miłych ale zdarza się jak starsza osoba biegnie a oni odjeżdżają widząc ją . Ktoś nie ma prawa się spóżnić ale jak autobus ma opóznienia 5 min to jest ok . Panowie z MZK trochę wyrozumiałości dla tych którzy biegną do autobusu
~Adi 24-03-2015 23:22
Powiem tak kultura jest u kierowcow MZK na bardzo niskiim poziomie
~kamilos 27-03-2015 8:27
głośno rozmawiał!!! ojej jakie to straszne!!!! jestem w szoku że kierowcy rozmawiają :) puknijcie się w głowe
~Ewa 30-03-2015 16:39
I miał racje kierowca ,ileż można pouczać pasażerów obsługiwać te ustrojstwo . kierowcy płacą za kursy a nie za naukę obsługi biletomatu współczuję im bo na pewno mają dość a MZK skoro pomontowało maszyny to i niech kogoś postawi kto będzie opłacony i będzie służył nauką obsługi tej bileterki oottt i już a nie czepiacie się kierowcy
~Ewa 30-03-2015 16:45
Panie kierowco niech Pan rozmawia głośno !!!!! a coo ?
~Masakra 5-11-2018 9:41
Kierowca
~Masakra 5-11-2018 9:43
Kierowca nie poczekal na ludzi na przystanku na lini nr 17 dzisiaj mojego syna ręka została w drzwiach nawet nie spojrzał w lusterko czy zdążył wsiąść brak słów co to za kierowcą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group