Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4917
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Niespokojny sylwester u strażaków

Niedziela, 1 stycznia 2017, 12:38
Aktualizacja: 12:44
Autor: Robert Czepielewski
Region: Niespokojny sylwester u strażaków
Na Górze Szybowcowej paliła się trawa
Fot. Użyczone/Czytelnik
Aż 21 razy interweniowali wczoraj i dzisiaj strażacy w powiecie jeleniogórskim. W sobotę wyjeżdżali do płonącego samochodu w Karpaczu, zdarzenia drogowego w Piechowicach na krajowej „trójce”, palących się drzew i śmietników . Po północy były kolejne wezwania.

Pierwsze z nich dotyczyło tragicznego wypadku na ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze, w którym zginęły dwie nastolatki. Przed godziną 1.00 strażacy gasili palącą się trawę na Górze Szybowcowej. Tutaj dużym utrudnieniem w dotarciu na miejsce wozów strażackich były zaparkowane wzdłuż drogi samochody osób witających na Górze Szybowcowej nowy rok. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, dlatego też oficer dyżurny zwraca uwagę, żeby samochody parkować w taki sposób, aby nie utrudniały dojazd służbom ratowniczym.

Mniej więcej o tej samej godzinie strażacy gasili palącą się trawę na Łysej Górze. Podobny pożar miał miejsce w Kowarach, w pobliżu kaplicy św. Anny. Do około godziny 2.00 prawie wszystkie jednostki straży pożarnej w powiecie uczestniczyły w akcjach ratunkowych lub gaśniczych.

Z kolei o godzinie 3.15 w Karpaczu, w budynku przy ulicy Bolesława Prusa, strażacy uwolnili trzy osoby uwięzione w windzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group