Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8117
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nieprawdopodobnie zagłodzony pies został odebrany właścicielce

Wtorek, 18 grudnia 2012, 6:57
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2012, 8:53
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nieprawdopodobnie zagłodzony pies został odebrany właścicielce
Fot. SM
Skóra i kości – tyle zostało z pięknego psa, którego w sobotę (15.12) strażnicy miejscy odebrali kobiecie z ul. Korfantego w Jeleniej Górze. Krzywdę zwierzęcia zgłosili sąsiedzi, którzy nie mogli już patrzeć na głodującego czworonoga. Obecnie ustalono już jego właścicielkę.Sprawę przekazano do prokuratury. Kobieta może odpowiedzieć nie tylko za zaniedbywanie psa, ale i za znęcanie się nam nim.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w budynku przy ul. Korfantego znajduje się zaniedbany, wygłodzony pies – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Wskazał nam go jeden z mieszkańców. Potwierdziło się, że zwierzę jest wygłodzone i zaniedbane – dodaje.

Z ustaleń wynika, że właścicielka mieszka w tym budynku na strychu. Bardzo często pozostawia psa bez jedzenia i opieki. W czasie interwencji kobiety nie zastano. Mieszkańcy nie byli w stanie podać jej nazwiska. W toku prowadzonych czynności strażnicy ustalili inne miejsca gdzie właścicielka psa może przebywać. Niestety również i tam nie udało się z nią skontaktować.

- Pies został przewieziony do schroniska dla małych zwierząt, gdzie udzielono mu pomocy i zapewniono opiekę. Funkcjonariusze prowadzą dalsze działania zmierzające do ustalenia i ukarania sprawczyni tak rażących zaniedbań – informuje Artur Wilimek.

Dzisiaj (18.12) strażnicy miejscy ustalili właścicielkę psa. Okazało się, że jest to młoda osoba, w wieku 22 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (88)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1117
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group