Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7480
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Nieporządek przy PSZOK–ach w Podgórzynie

Wtorek, 28 listopada 2017, 8:06
Aktualizacja: 15:10
Autor: WAC
Podgórzyn: Nieporządek przy PSZOK–ach w Podgórzynie
Fot. Użyczone/Czytelnik
Na bałagan panujący przy pojemnikach do segregacji odpadów ustawionych w Podgórzynie zwraca uwagę nasz Czytelnik Pan Marek.

- Prawda zapewne leży pośrodku – mówi nasz Czytelnik. Moim zdaniem z jednej strony pojemniki są opróżniane, a ich otoczenie porządkowane zbyt rzadko. Z drugiej strony jednak zdaję sobie sprawę, że za ten bałagan w dużej mierze odpowiadają sami mieszkańcy. Wielu z nich worki ze śmieciami porzuca obok PSZOK - ów, co fatalnie wpływa na estetykę naszej miejscowości

Nasz Czytelnik zwraca też uwagę na niezbyt fortunne, jego zdaniem, usytuowanie pojemników. Z reguły stoją one przy uczęszczanych traktach, którymi chodzi wielu turystów. Czy nie można pomyśleć o przeniesieniu ich w miejsca bardziej dyskretne, gdzie by się nie rzucały w oczy? - pyta pan Marek

- Jest to problem, który nie od dziś występuje na terenie gminy i był on wielokrotnie poruszany na zebraniach wiejskich – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Gniazda na pojemniki segregowane są opróżniane raz w tygodniu, w czwartek lub piątek. Pracownicy z Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami starają się też na bieżąco reagować na sytuacje, gdy śmieci są podrzucane obok gniazd jednak ze względu na ograniczenia sprzętowe nie zawsze jest to szybko możliwe. Dlatego chcielibyśmy, aby w przyszłości mieszkańcy segregowali głównie śmieci przy swoich nieruchomościach, podczas gdy obecnie odbywa się to głównie poprzez PSZOK –i – wyjaśnia zastępca wójta.

Zachętą do tego mają być duże różnice w cenie pomiędzy ceną za odbiór śmieci segregowanych, a niesegregowanych (13 złotych za 110 litrów odpadów segregowanych wobec 23 zł za niesegregowane).

- Staramy się też przenosić gniazda w miejscach bardziej ustronne Tak się stało między innymi z pojemnikami na Podzamczu – dodaje Tomasz Szewczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group