Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5948
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nieporządek przy PSZOK–ach w Podgórzynie

Wiadomości: Podgórzyn
Wtorek, 28 listopada 2017, 8:06
Aktualizacja: 15:10
Autor: WAC
Fot. Użyczone/Czytelnik
Na bałagan panujący przy pojemnikach do segregacji odpadów ustawionych w Podgórzynie zwraca uwagę nasz Czytelnik Pan Marek.

- Prawda zapewne leży pośrodku – mówi nasz Czytelnik. Moim zdaniem z jednej strony pojemniki są opróżniane, a ich otoczenie porządkowane zbyt rzadko. Z drugiej strony jednak zdaję sobie sprawę, że za ten bałagan w dużej mierze odpowiadają sami mieszkańcy. Wielu z nich worki ze śmieciami porzuca obok PSZOK - ów, co fatalnie wpływa na estetykę naszej miejscowości

Nasz Czytelnik zwraca też uwagę na niezbyt fortunne, jego zdaniem, usytuowanie pojemników. Z reguły stoją one przy uczęszczanych traktach, którymi chodzi wielu turystów. Czy nie można pomyśleć o przeniesieniu ich w miejsca bardziej dyskretne, gdzie by się nie rzucały w oczy? - pyta pan Marek

- Jest to problem, który nie od dziś występuje na terenie gminy i był on wielokrotnie poruszany na zebraniach wiejskich – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Gniazda na pojemniki segregowane są opróżniane raz w tygodniu, w czwartek lub piątek. Pracownicy z Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami starają się też na bieżąco reagować na sytuacje, gdy śmieci są podrzucane obok gniazd jednak ze względu na ograniczenia sprzętowe nie zawsze jest to szybko możliwe. Dlatego chcielibyśmy, aby w przyszłości mieszkańcy segregowali głównie śmieci przy swoich nieruchomościach, podczas gdy obecnie odbywa się to głównie poprzez PSZOK –i – wyjaśnia zastępca wójta.

Zachętą do tego mają być duże różnice w cenie pomiędzy ceną za odbiór śmieci segregowanych, a niesegregowanych (13 złotych za 110 litrów odpadów segregowanych wobec 23 zł za niesegregowane).

- Staramy się też przenosić gniazda w miejscach bardziej ustronne Tak się stało między innymi z pojemnikami na Podzamczu – dodaje Tomasz Szewczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~jolka 1 28-11-2017 9:09
O czym ten człowiek mówi, "ten problem był wielokrotnie poruszany na zebraniach wiejskich" a kiedy i gdzie te zebrania się odbywały. Jego zdaniem wystarczy przenieść pojemniki w inne miejsce, mniej widoczne i będzie po sprawie. Kpina. Inny sposób to podnieść cenę za śmieci , podwyżka o 8 zł rozwiąże być może choć trochę sprawy dziury w kasie gminy ale nie ma wpływu na porządek. Władze tej gminy za zgodą radnych podnoszą wciąż
~jolka 1 28-11-2017 9:12
Gmina wciąż podnosi ceny za wodę, która jest brudna i cuchnąca, teraz za śmieci, a którymi nie umie sobie poradzić, zaraz pewnie podatki. Poszukajcie oszczędności u siebie a nie drenujcie kieszeni i tak biednych mieszkańców. Wezcie się do roboty lenie.
~Gość 28-11-2017 9:47
Segregowanie śmieci nie jest jakieś skomplikowane. Bardzo dobrze że ceny niesegregowanych wzrosły a segregowanych zmalały. Ludzie powinni się nauczyć żyć trochę czysciej (i lepiej jakościowo dla środowiska w którym mieszkają). Jeszcze gmina powinna się zająć jakością wody bo stawki bardzo wysokie A woda często żółta leci... słabo.
~ 28-11-2017 10:32
do: ~Gość (9:47)
Jasne, że segregowanie odpadów nie jest trudne. Tylko trzeba chcieć i płacić za wywóz. W Miłkowie szczególnie górnym jest to samo. Ludzie przywożą wszystko czego chcą się pozbyć. Nawet ktoś przywoził niepotrzebne części i elementy samochodów z warsztatu. Mieszkańcy jednak skutecznie ich przegonili. To robią tacy, którzy nie płacą za śmieci. Jeśli ktoś płaci to wrzuca smieci do swojego kubła, a nie podrzuca gdzie popadnie. A jeśli chodzi o wodę to co tam gmina będzie się przejmowała jakoscią wody. Po co budować wodociągi nam jest potrzebna nowa szkoła, tylko jest aż tyle dzieci, żeby z tego powodu zadłużać gminę na wiele lat? Ot dziwna ta polityka władz gminy w Podgórzynie..
~mieszkaniec 28-11-2017 14:15
A może panie zajmujące się śmieciami w Urzędzie Gminy ruszyły się w teren i sprawdziły wioski jak wyglądają, a nie mają siedzenia przyklejone do krzeseł.Panie w-ce Wójcie zainteresuj się Pan tym działem i pogoń ich do roboty!!!!!!!!
~ 28-11-2017 14:37
Tak "na pocieszenie" w Sobieszowie jest dokładnie taki sam problem. W sumie chyba wszędzie. Powody dwa: zbyt rzadko opróżnianie pojemniki i niewłaściwy (delikatnie ujmując) sposób korzystania. Rozwiązanie proste: po pierwsze częściej opróżniać (nawet codziennie jeśli taka potrzeba), a po drugie kamera na pojemniki. Jeśli ktoś zostawi worki itp. obok niech odpowiada za zaśmiecanie. Ale przede wszystkim to trzeba opróżniać, a nie przenosić z miejsca na miejsce.
~budda 28-11-2017 20:27
Tak na pocieszenie,Sobieszów od dawna jest dzielnicą troli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group