• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 15:30
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6344
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Niepokój o umowy na targowiskach. Na ostatnią chwilę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 października 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Spółki kupieckie gospodarujące na targowiskach miejskich oczekują na podpisanie długoletnich kontraktów z samorządem. Wszystko zależy od rady miasta. Ta jednak ma związane ręce, bo prezydent Jeleniej Góry do tej pory nie przedstawił dokumentów potrzebnych do pracy nad projektem uchwały.

W tej sprawie list do kupców skierował szef rady miejskiej Hubert Papaj. – Rada Miejska Jeleniej Góry od dłuższego bezskutecznie stara się otrzymać od urzędu prezydenta jakiekolwiek informacje związane z funkcjonowaniem targowisk miejskich. Informowani jesteśmy zawsze albo po czasie albo poprzez media o tym co urząd czyni na targowiskach, nie jesteśmy zapraszani na spotkania które odbywają się w tej sprawie – pisze przewodniczący rady.

H. Papaj dodaje, że radni już parę miesięcy wcześniej chcieli zająć się tymi sprawami, ale ciągle nie mogą się doprosić rozmowy, koncepcji ze strony urzędu, aby ten problem w końcu rozwiązać. Przewodniczący rady daje wyraz troski, że do końca kadencji pozostało jedynie trzy tygodnie, a rada wciąż nie ma odpowiedniej dokumentacji, aby dobrze przygotować uchwałę. Przypuszcza, że opracowania trafią w ręce radnych podczas ostatniej sesji ii nie bęzie dość czasu, aby się tym problemem rzetelnie zająć.

– Nie otrzymaliśmy zatwierdzonych przez prezydenta koncepcji zagospodarowania targowisk, harmonogramów rzeczowo-finansowych, zasad, które będą podstawą zawarcia długoletnich umów, nie mówiąc o szczegółach tychże umów, jak np.: okres dzierżawy, czynsz dzierżawny, minimalna wysokość nakładów, zakres ewentualnych zwolnień czy też współfinansowania inwestycji przez miasto – pisze Hubert Papaj. Dodaje, że są to czynności niezbędne do wykonania przez rajców i samorządowców.

– Zarządcy obydwóch spółek kupieckich przedstawili nam koncepcje programowo-przestrzenne oraz harmonogram rzeczowo-finansowy wieloletniej modernizacji terenu targowiska, jednak moje kompetencje dają mi możliwość przedłużenie umowy dzierżawy do trzech lat – mówił nam prezydent Marek Obrębalski pod koniec września.– Samorząd – mając na uwadze nadzieje kupców na dłuższy czas obowiązywania kontraktu, przygotował projekt uchwały, która trafi pod obrady radnych – dodał.

Nie było jej podczas ostatniego posiedzenia. Nowe prawo dotyczy umowy dzierżawy na co najmniej 10 lat. Póki co umowy przedłużono do końca listopada. Być może sprawą zajmą się radni w nadchodzący wtorek, na kiedy zaplanowano sesję rady miasta w ratuszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~j-in 22-10-2010 11:20
paragraf 1 pkt. 3 Uchwały nr 175/XVII/2004 z dnia 27.01.2004: Wyboru prowadzącego targowisko, po przeprowadzeniu przetargu, dokonuje Prezydent Miasta Jeleniej Góry podkreślam, po przeprowadzeniu przetargu !!! Czy w Jeleniej Górze już prawo nie obowiązuje, że oddaje się zarząd targowisk bez przetargu, po koleżeńsku, za poparcie w wyborach, za możliwość spłacenia długów radnej koleżanki, którą trzeba było z rady usunąć? itd. itd.
~Hubertos 22-10-2010 11:36
Hubertos Papajos nie ładnie tak kłamać
~zdumiony 22-10-2010 12:11
A Pani Wójcik taka była pewna umowy wieloletniej. Tymczasem Urząd podpisał umowę tylko na 3 miesiące, która nota bene niebawem sie kończy. Bo naczelny urzędnik dał do zrozumienia, że jak beda grzeczni w dniu wyborów, to umowa będzie przedłużona. Tak więc nic nie pomogą obecne zabiegi kupców. Muszą się "prawidłowo" zachować w dniu wyborów, a wtedy być może...
~KAMPANIŚCI 22-10-2010 14:04
Wiadomo było że obietnice przedwyborcze składane przed wyborami działają na zasadzie kija i marchewki.Wstyd panie PAPAJ I OBRĘBALSKI że nie jesteście w stanie ogarnąć tego co dzieje się w ratuszu.A wszystkiego musicie dowiadywać się z mediów.Powiedzcie szczerze co wy robiliście przez całą kadencję.JAK TERAZ SPOJRZYCIE WYBORCOM W OCZY.niestety PO tak rządzi. POzdrawiam.
~Obserwator 22-10-2010 14:05
Marek O. zdaje sobie sprawę że zarówno Rada Miejska w obecnym jak i przyszłym składzie nie wyrazi zgody na długoletnią dzierżawę dla tak mało wiarygodnego podmiotu jakim są Spółki Kupieckie.Dlatego celowo przeciąga głosowanie w Radzie aby wymusić na naiwnych kupcach głosy poparcia w najbliższych wyborach. A po wyborach zawsze można powiedzieć-chciałem , próbowałem ale to Rada była przeciwna. To wszystko to tylko kiełbasa wyborcza.
~do KAMPANIŚC 22-10-2010 14:08
Do wiadomości w ratuszu rządzi wyłącznie Prezydent, a jest nim obecnie jasnie nam panujący Ob.Rębalski!!!! Nie jest on członkiem Platformy Obywatelskiej!!!! Ani tym bardziej partyjnym kolegą Huberta!!!!
~Obserwator 22-10-2010 14:18
Marek O. zdaje sobie sprawę że zarówno Rada Miejska w obecnym jak i przyszłym składzie nie wyrazi zgody na długoletnią dzierżawę dla tak mało wiarygodnego podmiotu jakim są Spółki Kupieckie.Dlatego celowo przeciąga głosowanie w Radzie aby wymusić na naiwnych kupcach głosy poparcia w najbliższych wyborach. A po wyborach zawsze można powiedzieć-chciałem , próbowałem ale to Rada była przeciwna. To wszystko to tylko kiełbasa wyborcza.
~diabelek 22-10-2010 15:02
a jak tam Hala Targowa we Wrocławiu ... tam jakos sie da ... i kible sa nawet z prawdziwego ... itp itd ...
~Kupiec 22-10-2010 16:13
Papaj nie klam .Kto ma wiekszosc w radzie ???.Chyba PO ,a kto byl na torciku u pani Wojcik.pan Lenart ktory byl zwolennikiem w taki wlasnie sposob rozwiazania sprawy targowiska.No z PO !!!Panie Papaj to przewodniczacy rady wprowadza uchwaly to jego rola a nie tylko brac szmal.Nic pan nie zrobil w sprawie targowisk ani pan Luzniak .A Lenart olal problem i Wojcikowa wykorzystala wasza bezradnosc.Bo nic nie umiecie zrobic poza tym aby obdzielic ise stanowiskami,i praca dla znajomych.Nasze targowiska to 15 wiek sredniwiecze.Przed wyborami dostrzegacie problem , aco 4 lata robiliscie????!!!!.Problem jest wiekszy bo Wojcikowa poroznila i sklucila kupcow.Stysze ze ta pani ma byc radna ,Boze widzisz a nie grzmisz.!!! Olewam wybory !!!
jang55 22-10-2010 16:22
Bardzo wspólczuje Panu Przewodniczącemu, że przez cztery lata musiał walczyć z Prezydentem o materiały które były skrzętnie skrywane. Panie Przewodniczący więcej odwagi, nie wypada kłamać, sprawa jest zbyt powazna chodzi o setki miejsc pracy
~elo$ 22-10-2010 17:42
pani Wujćik chwali się na ryneczku że startuje na radną i zrobi porządek bardzo ciekawe który wyborca takom osobę by wybrał ,która ma zadłużenie w skarbowym ,za oszustwa w swojej działalności ,a Pan prezes spółki kupieckiej zastrasza kupców ze jak nie wykupią dzierżawy za stół to ich usunie ,ludzie kto tym burdelem rządzi pan prezes czy miasto ,czy wolno tak robić ze ludzie tam pracują kupę Lat, jak taki pajac jak ten pan ,zasrany kłamczuch ,zwany prezesem może robić takie żeczy ,chyba go usuniemy ,kupcy bo miasto dba tylko o stołki pod dupom ,ale i wam się w końcu urwie i pis do dupy się dobierze .
~Monte 22-10-2010 18:33
Hubertosie,pan Papajos przy takiej zastępczyni wkrótce stanie się mistrzem w tzw.mijaniu się z prawdą.
~MARKO-POLO 22-10-2010 18:34
wYPOWIEDZI-WYPOWIEDZIAMI,ALE KTOŚ TE BŁEDY ORTOGRAFICZNE MÓGŁBY POPRAWIAĆ ZE STRONY REDAKCJI BO TO JEST WSTYD.DO(~`elo$)JAK COŚ PISZESZ TO SŁOWNICZEK W RĄCZKĘ WZIĄĆ PROSZĘ ,BO AŻ WSTYD!!!!!
~MARIA-MAGDA 22-10-2010 18:40
DO PIERWSZEGO PRZEDMÓWCY,JUŻ DAWNO SIĘ TO ODBYWA BEZ PRZETARGU,TAK TEŻ BYŁO ZA OSTATNIEGO PREZYZDENTA PANA KUSIAKA NIE JEST TO NOWOŚĆ,PREZYDENT MA TAKIE PRAWO ,ŻE BEZ PRZETARGU PODPISUJE NA KOLEJNE TRZY LATA UMOWĘ TARGOWISKOM.
~elo$ 22-10-2010 19:17
A miasto to ma z dużo kasy żeby ,zatrudnić własnych ludzi żeby mieć kasę ,dla miasta ,tam chyba sami złodzieje pracują ,o własną dupę dupę dbają ,na kogo ty głosować .
~elo$ 22-10-2010 19:26
ty marko czy Magda Marja bo sam nie wiem do kogo pedale pisac .no jak takie błazny kłosują to ja się wyprowadzam z jelonki.
~ 22-10-2010 19:53
Komu potrzebne te szpetne budy na targowiskach. To wstyd dla Jelonki. Rozgonić towarzystwo i postawić porządne hale targowe.
~j-in 22-10-2010 20:30
do MARIA-MAGDA - podaj podstawę prawna, że Prezydenta Miasta może bez przetargu tak jak ja podałem albo nie zabieraj głosu. Myślę że chłopaki z CBA mają na ten temat swoje zdanie.
~kupiec 22-10-2010 21:37
Nie chcemy Wójcikowej niech zostawi rynek w spokoju!!!
~kupiec/ziel 22-10-2010 23:19
ot i odezwał się Kępiński i jego zwolenniczka Ula para dobrana chcą zdobyć targowisko....nic z tego najwięksi krętacze!
~axa 22-10-2010 23:44
Panie Papaj! Postawił Pan kupców w dramatycznej sytuacji !!prowadzicie swoje polityczne rozgryki czy też potyczki w ciepłym urzędzie my zaś pracujemy na wietrze w słoncu i na mrozie czekając cierpliwie na możliwość ucywilzowania naszych miejsc pracy.
~w13 23-10-2010 0:11
zwracam sie do autora tetstu aby przygotowal sie rzetelnie do napisania prawdy a nie tylko omawial pismo p.papaja/dawnie samoobrona/ wszyscy kompetentni wiedza ze spawa targowisk zajmowal sie wylacznie i bardzo osobiscie pan vice Lenart ktory teraz nabral wody w usta bo tak wygodnie PO., izadajcie pytanie papajowi czemu tegoz kolega lenartem wczesniej nie zalatwil..a teraz wstd miz za takie med=tody walki z prezydentem jakie stsouja ps. mysle ze marcin zawiła moze wygrac bez tych gierek na granicy klamstwa wiec redaktorze jelonki powalcz i napisz prawde
~do j-in 23-10-2010 0:21
Kępiński ps.pitol dlaczego tak bardzo zależy ci na tym targowisku,czyżby chcesz rynkiem spłacić swoje długi budowlane??????????? czego się obawiasz? przecież chcesz być PREZYDENTEM więc będziesz włodarzem i targowisk,więc powodzenia kanal...
~MARKO-POLO 23-10-2010 17:40
DO (elo$)kto to jest (MARIA-MAGDA) TO JA ZIELONEGO POJĘCIA NIEMAM,ALE WIDAĆ TAK JAK Z ORTOGRAFIĄ U CIEBIE TAK I W GŁOWIE ,JAK SIĘ WYPROWADZISZ TO PRZYNAJMNIEJ JEDNEGO PRYMITYWA MNIEJ BĘDZIE,JESZCZE JEDNO PROSZĘ PAMIĘTAĆ,KAŻDY KTO COŚ TU PISZĘ TO MOŻNA GO ZNALEZDŻ I NIE JEST ANONIMOWY,TY TEŻ MASZ SWOJE IP.RADZĘ O TYM PAMIĘTAĆ PRZED OBRAŻANIEM KOGOŚ.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group