Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5720
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niepodległościowa gra terenowa Norwida

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 15:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niepodległościowa gra terenowa Norwida
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 postanowił w atrakcyjny dla młodzieży sposób zorganizować grę terenową z okazji Święta Niepodległości. Młodzież przemierzając alejki Parku Norweskiego wykonywała różne zadania, które wymyśliła jedna z trzecich klas.
Norwid zawsze jest kreatywny, więc zdecydowaliśmy się urządzić grę terenową poświęconą osobom związanym z odzyskaniem niepodległości, ale też wymagającą biegania po parku i wykonywania różnych zadań - powiedział Justyn Bilski, nauczyciel z ZSO Nr 2.

Zadania wymyślili uczniowie klasy 3a o profilu humanistycznym. Wśród zadań było m.in. podejście do "niemieckiego żołnierza" będąc niezauważonym, postawienie pasjansa, taniec z okazji niepodległości, wymieszanie mikstur wzorem M. Skłodowskiej-Curie i wiele innych.

To na pewno ciekawszy sposób na uczczenie niepodległości, niż tradycyjny apel, a jest szansa, że coś więcej zostanie im w głowie - ocenił J. Bilski.
Na naszym stanowisku uczniowie muszą rozwiązać zagadkę logiczną, a także podać rok zakazania święta niepodległości przez władzę komunistyczną - powiedziały Julita i Amelia z klasy 3a. - To coś innego, niż zwykły apel, gdzie młodzież się nudzi - dodały uczennice.

Każda klasa wystawiła do rywalizacji 5-osobowe zespoły, a na zwycięzców czekały wejściówki do parku wodnego, były też zaproszenia na kebab czy do pizzerii.

Twoja reakcja na artykuł?

30
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group