• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 10:27
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 5420
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Niepełnosprawni chcą pracować

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 16 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 11:30
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Pomagamy bezrobotnym inwalidom, którzy nauczyli się zawodu. Mają dość siedzenia w domach. Pragną pracy i kontaktu z innymi ludźmi. Skończyli kurs obsługi kas i komputerowych systemów fiskalnych. Teraz apelują do przedsiębiorców: zatrudnijcie nas.

Przez ostatni miesiąc dziesięć niepełnosprawnych osób, zarejestrowanych w urzędzie pracy jako bezrobotni, uczyło się obsługi kas fiskalnych i komputerów. Odebrali certyfikaty ukończenia kursu. Nie zamierzają chować ich do szafy. - Mam nadzieję, że choć poruszam się na wózku, dostanę jakąś pracę- mówi Adam Krutina.

Na to samo liczy także Rafał Biza. - Podczas kursu przypomniałem sobie wiele rzeczy, które kiedyś znałem, ale zapomniałem - wyjaśnia. Anna Leszkowicz, która również odebrała certyfikat ukończenia kursu, cieszy się, że nauczyła się obsługi kas. - W moim wieku bardzo trudno znaleźć pracę, a gdybym chciała ją podjąć w handlu, bez tych umiejętności byłam właściwie bez szans. Teraz powinno być inaczej - mówi kobieta.

Sylwia Okuniewicz z urzędu pracy w Lubaniu zapowiada, że tego rodzaju kursy będą jeszcze organizowane. Pierwsze już w lutym lub marcu przyszłego roku. W planach są także kolejne szkolenia dla niepełnosprawnych, ale najprawdopodobniej dopiero w maju.

Wszyscy uczestnicy zakończonego właśnie kursu podkreślają, że bardzo mocno zależy im na podjęciu pracy. Sprawdziliśmy, czy ich plany są realne. W zatrudniającej największą ilość sprzedawców i kasjerów spółdzielni Społem, niestety nie.
Dobre wieści dla absolwentów kursu mamy jednak od Krystyny Mielnik, która jest właścicielką największego lubańskiego sklepu, supermarketu Intermarche.

- Zapraszam. Ci państwo mogą się zgłosić do mnie do biura. Wprawdzie mamy obecnie pełną obsadę, ale zawsze może się coś zwolnić. Warto przyjść, zapytać, zostawić dokumenty. To na pewno nie zaszkodzi - namawia pani Mielnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
798
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group