Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12037
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Niemcy, i nie tylko, dla ubogich dzieci z powiatu

Niedziela, 14 grudnia 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:42
Autor: Mea
Region: Niemcy, i nie tylko, dla ubogich dzieci z powiatu
Fot. agrzywacz
330 paczek przekazano wczoraj (13.12.) dla rodzin z powiatu jeleniogórskiego. – Niemiecki Czerwony Krzyż z Powiatu Aachen, który współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze, wspomaga nas już po raz 24 – mówiła Martyna Klementowska z Polskiego Czerwonego Krzyża w Jeleniej Górze.

Jeleniogórski Czerwony Krzyż przygotował 100 paczek o wartości 100 zł z żywnością dla rodzin i 230 paczek ze słodyczami i owocami dla dzieci. Niemcy przywieźli suche produkty żywnościowe oraz flety, koszulki i zabawki dla dzieci. Wsparli zakup prezentów również finansowo.

- Nie zabrakło poczęstunku w świetlicy przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia w postaci ciast, owoców, herbaty i kawy. W organizacji pomagali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Mechanik – wymieniła Martyna Klementowska.
Peter Timermans, który przyjechał na uroczystość, podczas wcześniejszych wizyt reprezentował Czerwony Krzyż w Aachen, a obecnie jest przedstawicielem również Czerwonego Krzyża w Brukseli. – Jesteśmy przyjaciółmi od prawie ćwierćwiecza i zawsze chętnie pomagamy dzieciom z powiatu jeleniogórskiego, które są bliskie naszym sercom. W kolejnym dniu odwiedzimy dzieci z domu dziecka w Szklarskiej Porębie, by ich również obdarować prezentami – powiedział Peter Timermans.

Starostwo Powiatowe koordynuje kolejne prezenty. – Z Bambergu nasi partnerzy działań turystycznych przywieźli 30 monitorów do komputerów, które zasilą Zespół Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
To jednak nie koniec prezentów od polskiego PCK.

- 80 paczek zrobiliśmy dla Ochotniczego Hufca Pracy w Mysłakowicach, 70 prezentów dla honorowych dawców krwi, a wszystko to w ramach akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem”, która jest zorganizowana już po raz 14. Pomagały w niej również jeleniogórskie służby m.in. straż miejska – podkreślała Martyna Klementowska.

W kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze wystąpiły dzieci ze świetlicy parafialnej oraz zespół Paka Buziaka z Osiedlowego Domu Kultury. Mali i duzi artyści śpiewali kolędy i pastorałki.
- Świetna impreza, koncert bardzo nam się podobał, prezenty również ucieszyły mojego synka – stwierdziła Joanna Szymczyk z Karpacza.

- Ładne występy, synek jest zadowolony, otrzymał też prezent od. Św. Mikołaja – dodała Ewelina Jasińska z Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
799
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group