Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 8015
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nielegalnie lepili

Czwartek, 29 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:39
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
   Robert Ryszka, właściciel firmy Plakatowanie Miasta, która zarządza słupami i tablicami plakatowymi w Jeleniej Górze, na ostatni dzień kampanii wyborczej zatrudnił firmę ochroniarską, która pilnowała, by nie dochodziło do nielegalnego rozwieszania plakatów.

   W nocy z piątku na sobotę doszło jednak do dwóch incydentów. Ochroniarze przegonili kilkoro młodych ludzi, którzy na jednym ze słupów nakleili plakaty wyborcze Norberta Wojnarowskiego z Platformy Obywatelskiej.
- Nie złamali co prawda ciszy wyborczej, bo stało się to w piątek ok. godz. 23, ale nakleili plakaty bez mojej zgody. Zresztą takich przypadków w całej kampanii było więcej - mówi Robert Ryszka.

   Wieczorem, w ubiegły piątek pracownicy firmy Plakatowanie Miasta nakryli na gorącym uczynku grupę, która zrywała plakaty kandydatów PiS-u. Ich także przegoniono.
- Ostatnia noc kampanii wyborczej była w miarę spokojna. Za to wcześniej kilkakrotnie interweniowałem wobec ludzi, którzy samowolnie rozwieszali plakaty. Wszystko mam sfilmowane i udokumentowane. Podczas pościgu za jednym mężczyzną o mało nie dostałem cegłą i butelką - opowiada Robert Ryszka.

   Na innej taśmie właściciel firmy nagrał pogoń za mężczyzną, który nielegalnie naklejał plakaty Kandydata PSL-u Jacka Cichury. Pogoń trwała kilkanaście minut, a uciekający mężczyzna rzucał butelkami i kamieniami. W końcu został zatrzymany przez policję.

   - Do takich incydentów dochodzi przy każdej kampanii wyborczej. Tym razem najwięcej plakatów powieszonych bez pozwolenia należało do kandydatów PSL-u, Samoobrony, LPR-u i PO. Zresztą wszystkie komitety, którym zwracałem uwagę, mówiły, że to nie oni, tylko konkurencja rozklejała plakaty bez mojej zgody - twierdzi. R. Ryszka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1629
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
 
Aktualności
Wójt dementuje plotki
 
Kultura
Jak zrobić zdjęcia kolodionowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group