Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6062
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela w muzeum

Poniedziałek, 2 września 2019, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2019, 17:16
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niedziela w muzeum
Fot. WAC
W Muzeum Karkonoskim dobiegła końca unikatowa wystawa „Tworzone Światłem”, na której prezentowane były prace Sylvio Vigliaturo. Ostatnią okazja do zobaczenia prac włoskiego artysty tworzącego szklane rzeźby oraz obrazy było wczorajsze (1.09) spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”.

W roli oprowadzającej po wystawie wystąpiła Edyta Patro, kierownik Działu Szkła Artystycznego Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Barwnie opowiadała o prezentowanych w salach wystawowych pracach, obchodzącego w tym roku 70. urodziny artysty. To przede wszystkim szklane rzeźby w szkle wykonane metodą fusingu.

Sylvio Vigliaturo był przedstawicielem Włoch podczas odbywającego się w 2016 roku Festiwalu Szkła we Wrocławiu i tutaj w 2017 roku był w naszym muzeum jednym z wystawców – mówi E. Patro. - Wtedy rozpoczęła się nasza współpraca a tym artystą i do zbiorów trafiły dwie jego prace. Zgodził się też na wystawę u nas.

Prezentowane rzeźby należą do czterech cykli: „Wojownicy”, „Emocje”, „Macierzyństwo” i „Gwiazdy muzyki”. Sylvio Vigliaturo ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Turynie i stosunkowo późno, bo w latach 90 – tych odkrył szkło i został niekwestionowanym mistrzem trudnej techniki, fusingu. Posługuje się też malarstwem zarówno na szkle jak i płótnie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
63%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group