Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8159
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela na biało

Niedziela, 7 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 10 maja 2006, 12:00
Autor: Daria, TEJO
Jelenia Góra: Niedziela na biało
Fot. Daria
Drugoklasiści, uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych nr 10 i 13 przystąpili w niedzielę do Pierwszej Komunii Świętej. Była to jubileuszowa, dziesiąta taka uroczystość w parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i Świętego Franciszka z Asyżu.

Uroczysta msza rozpoczęła się tuż przed godziną dziesiątą. Wcześniej 66 dzieci spotkało się na terenie przy kościele. Każde otrzymało błogosławieństwo od swoich rodziców. Były także wspólne śpiewy i modlitwa.

To nie ostatnie spotkanie dzieci w tym szczególnym dniu. Tradycją parafii jest to, że w dniu komunii po południu dziewczęta i chłopcy przychodzą do kościoła jeszcze raz. Katechetki wręczają im pamiątkowe obrazki.

Spośród jeleniogórskich parafii ta przy ul. Morcinka jak zwykle pierwsza organizuje pierwszokomunijne uroczystości. W pozostałych będą one trwać do końca maja.

Komunia to nie tylko wydarzenie religijne, ale i społeczne. Dzieci otrzymują rozmaite prezenty. W tym roku szczególnym wzięciem cieszą się komputery i telefony komórkowe. Tradycyjne zegarki i rowery górskie już wyszły z mody. Pozostają w niej pieniądze, którymi rodziny obdarowują najmłodszych przystępujących do wspomnianego sakramentu.

Często też przyjęcia z tej okazji organizowane są w lokalach, a nie w domach. I bywają zakrapiane. Księża apelują, aby tak nie czynić, bo religijny wymiar tego święta jest najważniejszy.
O skromność ubiorów dzieci zadbali kapłani wspomnianej jeleniogórskiej parafii. Chłopcy mieli na sobie alby, dziewczęta – proste sukienki.
Za to obserwatorzy uroczystości prześcigali się w elektronicznych cudach techniki, aby ten moment utrwalić. Były najnowsze kamery cyfrowe i aparaty fotograficzne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group