Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11090
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sobota, 26 września 2020, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niebezpiecznie na Krośnieńskiej
Fot. WAC
Na kilka problemów komunikacyjnych związanych z cmentarzem komunalnym, przy ul. Krośnieńskiej w Cieplicach zwraca uwagę pan Michał (dane do wiadomości redakcji).
Szkoda, że po ulokowaniu cmentarza w tym miejscu nie zadbano o bezpieczny dojazd i dojście do niego - mówi nasz Czytelnik. - Największym problemem dla osób chcących dotrzeć pieszo do cmentarza i mieszkańców okolicznych domów jest brak chodnika przy ul. Krośnieńskiej, przy wzmożonym ruchu do Staniszowa. Sytuację dodatkowo komplikuje niebezpieczny wyjazd samochodem z cmentarza, brak widoczności w obu kierunkach, lustro zasłonięte gałęziami, wysokie skarpy i brak progów spowalniających - wylicza Czytelnik.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta - trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej uwzględniającej budowę chodnika przy ul. Krośnieńskiej. Wykonawcą tego zadania, który został wyłoniony w drodze zapytania ofertowego jest firma: Projektowanie, Kosztorysowanie oraz Nadzór w Zakresie Robót Drogowych Stanisław Karpiel z Jeleniej Góry. Zaproponowana przez niego cena to 30.750 złotych. Przedmiot zamówienia obejmuje: budowę nowej konstrukcji i nawierzchni chodnika, zaprojektowanie odwodnienia, przebudowę oświetlenia drogowego, zjazdów na posesje oraz innych niezbędnych budowli i urządzeń bezpieczeństwa zapewniających funkcjonalność i bezpieczeństwo projektowanego chodnika. Do wykonawcy należy również uzyskanie niezbędnych uzgodnień, opinii, zezwoleń oraz pozwolenia na realizację zadania inwestycyjnego. Ma również zaprojektować odcinek kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi oraz oświetlenie uliczne.

Szerokość nowego chodnika ma wynosić minimum 2 metry, z dopuszczalnymi lokalnymi zwężeniami. Ma zostać wykonany na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie na podłożu sprowadzonych do odpowiedniej nośności. Sam chodnik oraz nawierzchnia zjazdów ma zostać wykonana z kostki betonowej o grubości 8 cm z krawężnikami i obrzeżami betonowymi.

Twoja reakcja na artykuł?

26
58%
Cieszy
9
20%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
9%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
377
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group