Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7927
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebawem ruszy budowa centrów przesiadkowych

Czwartek, 5 czerwca 2014, 7:34
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2014, 7:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Niebawem ruszy budowa centrów przesiadkowych
Fot. Angela
Na dniach ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę w Jeleniej Górze tzw. węzłów przesiadkowych. Swoje oblicze zupełnie zmieni ulica 1 Maja (od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do Krakowskiej) oraz plac przed Dworcem Głównym PKP wraz z okolicznym przystankiem MZK. Powstaną również dwie zatoki autobusowe: przy ul. Podgórzyńskiej oraz na Osiedlu Łomnickim (przy granicy z Mysłakowicami).

Główny jeleniogórski tzw. węzeł przesiadkowy to oczywiście dworzec kolejowy przy ul. 1 Maja i Krakowskiej. Stąd decyzja, by w pierwszej kolejności zadbać o jego wizerunek, który obecnie powodem do dumy nie jest.

- W ramach tej inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia ulicy 1 Maja od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do Krakowskiej. Powstaną wygodne chodniki i droga dla cyklistów. Będzie też więcej miejsc postojowych dla autobusów i samochodów osobowych. Postawione zostaną nowe wiaty na przystankach MZK wraz z informacją dla pasażerów. Do tego wykonamy nowe oświetlenie – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Kolejnym tzw. węzłem przesiadkowym będzie zatoka autobusowa na granicy Osiedla Łomnickiego i Mysłakowic, a także przy ul. Podgórzyńskiej.

- Dzięki tym inwestycjom kierowcy autobusów MZK będą mogli wygodnie zakręcić i nie będą już wjeżdżać na teren zamieszkałych osiedli, których mieszkańcy obecnie narzekają na zanieczyszczanie im powietrza – wyjaśnia wiceszef zarządu dróg. – Zatoki będą miały również miejsca postojowe dla autobusów, chodniki i oświetlenie. To zadanie będzie realizowane przez dwa lata. Na dniach ogłoszony zostanie przetarg i ruszymy z pierwszymi pracami. Całość dokończymy w roku następnym – dodaje J. Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group