Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2686
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nie wszyscy zadowoleni z kolarzy

Sobota, 9 września 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
150 tysięcy złotych płaci Jelenia Góra za organizację w mieście mety piątkowego etapu i startu do niedzielnego etapu Tour De Pologne. Władze miasta uważają, że to dobra reklama – wraca do wyścigu kolarskiego Polskie Radio Wrocław.

- Jelenia Góra będzie w telewizji a panorama z lotu ptaka jest przepiękna - cieszy się Józef Kusiak prezydent miasta, który uważa, że taka transmisja to wystarczający powód, aby płacić za współorganizację wyścigu. Mimo że ani jedna ekipa nie nocuje w stolicy Karkonoszy.

Piątkowy etap w poprzednich latach kończył się w Szklarskiej Porębie, za co miasto płaciło około 50 tysięcy - To się nam nie opłacało - mówi Grzegorz Sokoliński ze Stowarzyszenia Cyklistów. - Miasto było przez cały dzień zamknięte. Nie mogli do nas przyjechać turyści. Ekipy kolarskie zaraz po przyjeździe na metę jechały do Karpacza, gdzie przebywały przez kolejne trzy dni.

Karpacz z wyścigu jest bardzo zadowolony. Miasto wyda około 150 tysięcy złotych. Dwa razy tyle w pensjonatach i hotelach zostawią tam ekipy kolarskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group