Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2149
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie wierzą w obietnice przeniesienia skateparku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 31 lipca 2010, 7:49
Aktualizacja: Niedziela, 1 sierpnia 2010, 8:04
Autor: Natasza
Fot. Natasza
Trwa spór między władzami a organizatorami Monster & Pandemia BMX Jam o utrzymanie cieplickiego skateparku, miejsca, w którym młodzi ludzie mogą jeździć na deskorolkach czy bmx–ach rozwijając swoje zdolności. Samorządowcy zapewniają inną lokalizację, pasjonaci są nieufni.

Zamiast skateparku ma powstać parking dla gości przeniesionego na teren zespołu pocysterskiego Muzeum Przyrodniczego. Młodzi ludzie łatwo się nie poddają. Kilka dni temu na terenie skateparku odbyła się impreza protestacyjna Monster & Pandemia BMX Jam. – Zgoda buduje, niezgoda rujnuje – brzmiało hasło festynu, na który zaproszono zastępcę prezydenta Jeleniej Góry Miłosza Sajnoga oraz z dzieci z Domu Dziecka, będące głównymi beneficjentami akcji charytatywnej firmy Transmission, której pomagają skate’owcy oraz ojcowie Pijarzy.

Dziewczęta i chłopcy dostali prezenty oraz wsparcie finansowe. Mogli także pojeździć na bmx-ach i poczuć się jak prawdziwi cykliści. To działanie wywołało wiele radości i uśmiechów na ich twarzach. – Chcieliśmy pokazać że ci furiaci na za małych rowerkach robią coś więcej niż tylko źle wyglądają i niszczą infrastrukturę miasta – mówi Olaf. Taka akcja charytatywna odbywa się na skateparku co roku w ramach memoriału ku pamięci zmarłego Tomka Staniewskiego – Tisa, ridera Transmission.

Miłosz Sajnog pochlebnie wypowiadał się na temat całej akcji młodzieży. Powiedział, że skatepark nie zniknie z Cieplic. Po zajęciu terenu, gdzie znajduje się obecnie, będzie przeniesiony na około dwa lata na teren Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych ub Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieplicach. Później na Osiedlu Widok powstanie profesjonalny teren dla miłośników tych ekstremalnych rozrywek.

Riderzy nie chcą jednak zbyt wierzyć tym obietnicom. Podobna sytuacja miała miejsce we Wrocławiu przy zamknięciu skateparku na ulicy Wolności, kiedy zginął chłopiec jeżdżący na nieprzystosowanym sprzęcie. Po tym wydarzeniu wrocławianie dostali mnóstwo obietnic i i nic poza tym. Pasjonaci ostrej jazdy nie chcą stracić miejsca, gdzie mogą robić to co kochają.

Wczoraj kierowali się na „rurki” do Parku Zdrojowego, by trochę pojeździć i zobaczyli je powyrywane. To efekt remontu przed rewitalizacją parku. Pozostał więc tylko stadion przy ulicy Złotniczej, który nie jest dobrze wyposażony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~MM 31-07-2010 9:02
Szkoda, że chcą ten obiekt zlikwidować. Jest on namacalnym dowodem zaangażowania pijarów w sprawy młodzieży.
~jancek 31-07-2010 10:21
Pijarzy,Przystań Twórcza i Muzeum będą mogli ,przy dobrej współpracy ,zaproponowac młodzieży o wiele więcej atrakcji ,niż nieco zrujnowany skatepark .Zresztą jeśli będzie on przeniesiony w inne miejsce i będzie nowy to nikt na tym nie straci , a miłośnicy tego sportu zyskają.Dzisiaj cieplicki skatepark i jego otoczenie wyglądają fatalnie i odstraszają nie tylko turystów i gości !!!
~ 31-07-2010 10:31
ALE jest jak zwykle daleko od centrum Cieplic ,a to jest tu najważniejsze
~ 31-07-2010 10:38
Ło matko! Zginął chłopiec w skateparku i trzeba było go zlikwidować, kurka wodna wielka tragedia. W samochodach też giną ludzie, też należy je zlikwidować, no i co za tym idzie parking nie będzie potrzebny. Tak po za tym, to idę o zakład, że parkowanie na nim będzie płatne, a w takiej sytuacji mam w nosie ten parking, wolę zaparkować na zakazie, najwyżej wypiszą mi mandat, zawsze się może przydać jakiś kawałek kartki w aucie, na wypadek gdyby mnie przycisnęło w trasie.
teessi 31-07-2010 10:59
do jancek - Parking sobie przenieście w inne miejsce! To samochody będą odstraszać, bo będzie tam śmierdzieć spalinami! Uzdrowisko będzie bardziej "uzdrowiskowe" i to w dodatku w samym centrum! Chcecie uczynić z Cieplic drugi "uzdrowiskowy" Karpacz? Nie można do tych instytucji przejść się tych parę kroków?
*nickt* 31-07-2010 11:37
riderzy na bmx'ach, nie wiecie że Wasz skatepark jest nieopłacalny? jesli nie wiecie to Pan Prezydent Obrzępalski Wam to chętnie wytłumaczy :) pozatym Was i Waszych malutkich rowerków boją się kuracjusze. znajdźcie sobie inną rozrywkę, na przykład picie alkoholu - przyniesie to widoczne zyski skarbowi państwa i odechce Wam sie szaleć na terenie który jest miejscem na parking i koniec i kropka :)
~do nickt 31-07-2010 11:52
Przyjdż tam po południu to zobaczysz jak tam piją , palą ,bawią się i wyprawiają harce ,i to pod murami klasztoru i kościoła.Jest to zaraz po urokliwej ul.Jagiellońskiej ,główne centrum rozrywki tubylców z Cieplic.Dlatego mieścinie tej daleko do Karpacza, a bliżej do slamsów przedmieścia Nairobi.
~marian 31-07-2010 12:13
banda ćpunów i nierobów. spieprzać z tamtąd i zróbcie wkoncu jakis konkretny parking w cieplicach bo nie ma gdzie auta zaparkowac
~Seen 31-07-2010 12:22
To najpierw niech wybudują nowy, a później likwidują.
*nickt* 31-07-2010 12:33
byłem, widziałem i nie mam nic do tego miejsca. niestety w jeleniej górze wszystko musi się opłacać, nie może byc miejsca w którym robi się coś dla własnej przyjemności bo to jest nieopłacalne. prawda panie prezydencie miasta? władzom nikt już nie wierzy, dlatego dobrze mowi ~Seen: najpierw zróbcie skatepark a potem parking.
*nickt* 31-07-2010 12:40
byłem, widziałem i nie mam nic do tego miejsca. niestety w jeleniej górze wszystko musi się opłacać, nie może byc miejsca w którym robi się coś dla własnej przyjemności bo to jest nieopłacalne. prawda panie prezydencie miasta? władzom nikt już nie wierzy, dlatego dobrze mowi ~Seen: najpierw zróbcie skatepark a potem parking.
~maniek BMX 31-07-2010 12:48
zgadzam się z "Seen" narpierw niech wybudują nowy , a puzniej zbużą stary !!!! :) :P
*nickt* 31-07-2010 12:48
a ze nierobów, ~MARIAN, to tylko dowodzi jak h...jowo jest u nas z pracą
*nickt* 31-07-2010 12:55
a w ogóle, ja sie pytam gdzie jest policja : jeżdżą bez kamizelek odblaskowych, rowerami nie wyposażonymi w obowiązkowe oświetlenie i sygnał dźwiękowy o nieprzeraźliwym dźwięku czyli dzwonek, nie mają też apteczek, gaśnic ani zapasowych żarówerk !!!
teessi 31-07-2010 13:44
do *Nickt* - Ten staropolski wyraz pisze się przez "ch" a nie przez "h"!;-)
ρiiρi 31-07-2010 13:50
..Mezczyzna + *pivo + rower (..*patrz zdj.nr 10) .. to ~OGROMNE *zagrozenie dla malych *dziewczynek ! ~SMUTNE ..
*nickt* 31-07-2010 14:26
tessi, to tak specjalnie, zeby władze miasta zrozumiały jesli przypadkiem zabłądziłyby na tę stronę :)
~bmxcieplice 31-07-2010 14:46
tak, tak - gadajcie sobie ze na skateparku syf i ćpanie. nikt nigdy nie postawił tam choćby jednego śmietnika , a dziennie potrafi sie przewinac tam z paredziesiat osob - myslicie ze kazdy zabierze swoje smieci ze soba? przychodza tam ludzie ktorzy jezdza na rowerach, deskorolkach czy innych cudach, zwykle młodziez. to normalne ze ktos wypije piwo czy zapali dzointa, nigdy mlodzi nie byliscie? nikt nie mowi o tym ze przychodza tam ludzie ktorych nie powinno tam byc i z ktorymi my(jezdzacy tam ludzie) nie chcielibysmy sie spotykac. ludzie ktorzy niszcza nasze przeszkody, rozbijaja butelki, smieca, uniemozliwiaja nam mile spedzanie czasu i nierzadko sa agresywni. to zwykle oni stoja za zla opinia skateparku. zabierzcie nam ostatnie miejsce do wzglednie normalnego spedzania wolnego czasu ( jeszcze zabroncie jezdzic rowerami po parku d...le) - napewno staniemy sie tacy sami, wkladajac swoja energie w uzywanie narkotykow i alkoholu, zamiast w rozwijanie swoich zainteresowan,
b_jg 31-07-2010 15:13
Pewnie! Wyrzucić młodych, niech emeryci mają gdzie parkować. A nie słyszeliście, że ruch to zdrowie?A może by tak ruszyć swoje tłuste tyłki i przejść kilka metrów?A później gadanie będzie, że młodzież szlaja się po ulicach...Beznadziejny przypadek...
~miejscowy 1 31-07-2010 15:37
DOBRZE STAŁO BY SIĘ GDYBY MŁODZIEŻ DOSTAŁA NOWY,NOWOCZESNY SKATEPARK W CIEPLICACH I TO W DOBRYM MIEJSCU (LUDZIE TEŻ Z CHĘCIĄ POPATRZYLIBY NA POPISY).DOBRZE TEŻ BY BYŁO GDYBY W CENTRUM CIEPLIC ZAISTNIAŁ ELEGANCKI PARKING.DZIŚ TO MIEJSCE WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA !!!
~do miejscowy 31-07-2010 15:50
A może by tak pomyślleć żeby i skatepark zostal w tym miejscu i aby poddać go modernizacjj ,a parking wybudować na reszcie placu.Tak i wilk byłby syty i owca cała.Przystań Twórcza mogłaby zająć się i taką formą rozrywki dla młodzieży.
*nickt* 31-07-2010 15:50
rowerowa stolica polski, włoszczoska i obrzępalski : smutne
~bmxcieplice 31-07-2010 16:10
co do przeniesiena przeszkod ze skateparku na teren szkoly zsra lub szkoly podstawowej nr3 - ten kto to wymyslil wogole nie zasiegnal opini ludzi jezdzacych. nawierzchnia boisk obu tych szkol w zadnym wypadku nie nadaje sie do uprawiania teog typu sportow. jest ona na tyle zniszczona ze stanowi zagrozenie zdrowia osob jezdzacych.
teessi 31-07-2010 16:31
Miejscowy, o czym Ty piszesz? W centrum Cieplic parking? Przeciez to uzdrowisko! Parking to na obrzeżach, a nie w centrum! Mógłby być gdzieś na Dolnośląskiej, albo w miejscu, gdzie jest giełda - na Lubańskiej! Tam jest bardzo dużo miejsca dla samochodów wszelkiej maści! Parkuj, ile chcesz!
~ja 31-07-2010 17:03
A po co w ogóle ktoś rozmawia z tymi brudasami na małych rowerkach?Pogonić ich i po sprawie.
~Jacenty 31-07-2010 17:10
Wy tych nierobów nazywacie młodzieżą?Prawdziwa młodzież to była w czasie Powstania Warszawskiego.
~do tessi 31-07-2010 17:19
Wiesz dlaczego niektórzy mówią ,że Jelenia Góra -w tym Cieplice -zdycha jako miejsce przyjazne dla gości i turystów !? Brakuje tu parkingów ,a wszyscy chcą dotrzec bliżej centrów.Jak nie ma gdzie się zatrzymac to po co tam jechac !!!Wyobraż sobie zwiedzanie czegokolwiek jeśli z parkingu do centrum masz setki metrów czy parę kilometrów.Atrakcją i to wątpliwą jest też dymanie na piechotę przez bardzo "atrakcyjne" ulice,promenady i podwórka.Parking przy klasztorze, jak mniemam,byłby tylko dla tych którzy będą chcieli zwiedzic ten obiekt -w tym muzeum.
teessi 31-07-2010 17:47
do 17:19 - A wiesz, że we Wrocławiu są miejsca, gdzie nie tylko nie możesz zaparkować, ale nawet nie możesz wjechać samochodem? To jest np. Rynek (olbrzymi, jego przejście po przekątnej to zrobienie setek metrów) i malutka ulica Kuźnicza! A turystów tam bardzo dużo! Nie przeszkadza im brak możliwości parkowania! Co do parkowania przy klasztorze - możesz mniemać ile chcesz, ale skończy się to na tym, że jeśli powstanie, to nie będzie dla zwiedzających Muzeum lecz dla każdego, kto tam pierwszy postawi samochód. Tak jak parking przed Biedroką jest dla klientów Biedronki, a parkuje na nim każdy, kto ma coś do załatwienia w pobliżu.
~ 31-07-2010 18:24
Cieplice zrównać z ziemią; zalać betonem i zrobić lotnisko żeby turyści mogli dolatywać do jeleniej. W miejscu Przystani postawić budkę z piwem i ubikację żeby turyści mogli załatwić swoje potrzeby. Łopaty w dłoń!
~CH.W.D.P. 31-07-2010 19:31
MINKIEWICZ, DO ROBOTY!!!
~bmxcieplice 1-08-2010 15:17
do tych ktorzy nazywaja nas nierobami i brudasami: przypomnijcie sobie jak o was mowilo starsze pokolenie gdy byliscie w naszym wieku. napewno nie mowili o was ze jestescie czysci, ladni i zapracowani.
~fru 3-08-2010 12:39
I co z tego, ze tam przychodza i pija? Jak nie robią borut i zachowują się jak na ludzi przystało to nie widze problemu. Na takie miasto jak jg powinień być jeden duży skatepark albo dwa co najmniej. Przyjezdzaja ludzie z kowar, karpacza, szklarskiej. W ch...ja ich zrobią na bank.
~adam skate 25-03-2012 21:01
ty marian zamkinj sie bo jak tak bedziesz nas wyzywal to autem se nie pojezdzisz...... co ci szkodzi ze bedzie skate park ?????!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group