Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 20 lipca
Imieniny: Czesława, Małgorzaty
Czytających: 11311
Zalogowanych: 93
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie wierzą w obietnice przeniesienia skateparku

Sobota, 31 lipca 2010, 7:49
Aktualizacja: Niedziela, 1 sierpnia 2010, 8:04
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Nie wierzą w obietnice przeniesienia skateparku
Fot. Natasza
Trwa spór między władzami a organizatorami Monster & Pandemia BMX Jam o utrzymanie cieplickiego skateparku, miejsca, w którym młodzi ludzie mogą jeździć na deskorolkach czy bmx–ach rozwijając swoje zdolności. Samorządowcy zapewniają inną lokalizację, pasjonaci są nieufni.

Zamiast skateparku ma powstać parking dla gości przeniesionego na teren zespołu pocysterskiego Muzeum Przyrodniczego. Młodzi ludzie łatwo się nie poddają. Kilka dni temu na terenie skateparku odbyła się impreza protestacyjna Monster & Pandemia BMX Jam. – Zgoda buduje, niezgoda rujnuje – brzmiało hasło festynu, na który zaproszono zastępcę prezydenta Jeleniej Góry Miłosza Sajnoga oraz z dzieci z Domu Dziecka, będące głównymi beneficjentami akcji charytatywnej firmy Transmission, której pomagają skate’owcy oraz ojcowie Pijarzy.

Dziewczęta i chłopcy dostali prezenty oraz wsparcie finansowe. Mogli także pojeździć na bmx-ach i poczuć się jak prawdziwi cykliści. To działanie wywołało wiele radości i uśmiechów na ich twarzach. – Chcieliśmy pokazać że ci furiaci na za małych rowerkach robią coś więcej niż tylko źle wyglądają i niszczą infrastrukturę miasta – mówi Olaf. Taka akcja charytatywna odbywa się na skateparku co roku w ramach memoriału ku pamięci zmarłego Tomka Staniewskiego – Tisa, ridera Transmission.

Miłosz Sajnog pochlebnie wypowiadał się na temat całej akcji młodzieży. Powiedział, że skatepark nie zniknie z Cieplic. Po zajęciu terenu, gdzie znajduje się obecnie, będzie przeniesiony na około dwa lata na teren Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych ub Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieplicach. Później na Osiedlu Widok powstanie profesjonalny teren dla miłośników tych ekstremalnych rozrywek.

Riderzy nie chcą jednak zbyt wierzyć tym obietnicom. Podobna sytuacja miała miejsce we Wrocławiu przy zamknięciu skateparku na ulicy Wolności, kiedy zginął chłopiec jeżdżący na nieprzystosowanym sprzęcie. Po tym wydarzeniu wrocławianie dostali mnóstwo obietnic i i nic poza tym. Pasjonaci ostrej jazdy nie chcą stracić miejsca, gdzie mogą robić to co kochają.

Wczoraj kierowali się na „rurki” do Parku Zdrojowego, by trochę pojeździć i zobaczyli je powyrywane. To efekt remontu przed rewitalizacją parku. Pozostał więc tylko stadion przy ulicy Złotniczej, który nie jest dobrze wyposażony.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
996
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
62%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Czy żyjemy w czarnej dziurze? Nowa hipoteza
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Wypadek na Karpackiej – brawurowy 21–latek
 
Aktualności
Od biurowca do Pałacu w Dąbrowicy
 
Karkonosze
Pierwszy w regionie tor do "Hobby horse"
 
112
Motocyklistka z Włoch w opałach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group