Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3331
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Nie taka rewelacyjna Lakiste - decyzja za kilka dni

Sobota, 9 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 10 września 2006, 0:21
Autor: Łukasz Stawski
Amerykanka - Lakiste De Sean Barkus zdobyła w sobotę (9 bm.) w meczu sparingowym z CCC w Polkowicach 30 pkt., w tym trzy za 3 pkt. Mimo tego jej pozostanie w Jeleniej Górze nie jest pewne.

CCC Polkowice pokonały AZS KK Jelenia Góra 72:55 (18:8,22:15,9:17,21:13). Jest to wynik przyzwoity, biorąc pod uwagę, że jeleniogórzanki grały z zupełnie nowymi zawodniczkami amerykańskimi, które na dobrą sprawę nawet nie zdążyły się jeszcze zaaklimatyzować, a przyleciały dzień wcześniej. Natomiast jaki rywal jest wszyscy wiedzą.

Jak powiedzieli trenerzy AZS KK - Eugeniusz i Rafał Srokowie w tym meczu ich dziewczyny grały przez cały mecz pod Lakiste, która miała ten komfort, że mogła rzucać z każdej pozycji. Była tym nawet zaskoczona, ale szanse wykorzystała i zdobyła imponującą ilość pkt.

Niemniej, jak to zwykle bywa, z nowymi zawodniczkami przymierzanymi do zespołu Lakiste ma też minusy. Nie ma, jak mówił jej menedżer 175 a 168 cm wzrostu i jest słabo przygotowana fizycznie do sezonu. W tej sytuacji nie może grać na pozycji nr 2 - rzucającego obrońcy, tylko na pozycji nr 1 - czyli rozgrywającej. Druga natomiast Amerykanka - Julianne Suzann Demirer niczym specjalnym nie zachwyciła.

Obydwie kandydatki z USA mają jeszcze szansę przez kilka dni - dokładnie pięć, by przekonać obydwu trenerów do siebie. Mogą to zrobić już w niedzielę (10 bm.) w kolejnym sparingu z CCC w Polkowicach.

W pierwszym meczu pkt. zdobyły dla AZS KK: Lakiste Barkus 30 (3x3), Dorota Wójcik 13, Magdalena Gawrońska 4 oraz Natalia Małaszewska, Małgorzata Myćka, Demirer i Dorota Arodź po 2.

- Mamy zagwarantowaną taką opcję w jednostronnej i wygodnej dla nas umowie, że jeśli nie sprawdzą się nam te obydwie zawodniczki, możemy z nimi rozwiązać umowę, po zapłaceniu za każdy dzień ich pobytu w klubie - dokładnie za siedem dni, bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów finansowych - powiedział trener AZS KK Eugeniusz Sroka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group