Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2160
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie przechodź obojętnie obok złodzieja złomu

Czwartek, 23 października 2008, 16:34
Aktualizacja: 16:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nie przechodź obojętnie obok złodzieja złomu
Fot. Archiwum
Wczoraj patrol straży miejskiej spłoszył kolejnych złodziei, którzy przy ulicy Wiejskiej przygotowali sobie łup w postaci żeliwnego wieka i pancerza studzienki. Kradzież udało się udaremnić.

Złodzieje szczegółowo zaplanowali akcję. Wyciągnęli z jezdni wieko wraz z kołnierzem i schowali je przy drodze. Po jakimś czasie mieli po nie wrócić. Plany pokrzyżował im jednak patrol straży miejskiej. Oznakowany pojazd spłoszył jednak przestępców i nie udało się ich złapać.

Jeśli złomiarze wyciągną z drogi wieko ze studzienki o średnicy 600 czy 800 mm, to wjechanie w taką dziurę samochodem może zakończyć się fatalnie dla kierowcy i pojazdu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zakładu Dróg i Mostów. – Podobnie jest, kiedy wieka czy kratki zostaną skradzione z chodników, terenów zielonych czy trawników. Jeśli w takim miejscu będą bawiły się dzieci może dojść do tragedii.

Tymczasem żaden ze złodziei nie zwraca na to uwagi, a żeliwne kratki i wieka kradzione są nagminnie. W ostatnim czasie skradziono takie elementy z drogi na ulicach Żeromskiego czy Mieszka I.

Stróże prawa uczulają mieszkańców, aby nie pozostawali obojętni. – Kiedy widzimy ludzi, którzy coś kombinują przy studzienkach należy to zgłosić do nas lub na policję – mówią strażnicy miejscy.

Teraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w miejscach, gdzie skradziono żeliwne elementy montuje betonowe wieka, lub wieka uchylane, których wyciągnąć już nie można. Zanim wszystkie pokrywy zostaną jednak wymienione, obecne padną łupem wielu przestępców, a pozostałe po nich odkryte doły, staną się zagrożeniem i pułapką dla mieszkańców.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group