Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2554
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Nie chcą Tesco obok torów

Czwartek, 7 stycznia 2010, 7:53
Aktualizacja: Piątek, 8 stycznia 2010, 8:14
Autor: Ania
KARPACZ: Nie chcą Tesco obok torów
Czy budowa marketu wyklucza reaktywację linii kolejowej i powrót do czasów jej świetności?
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Karpacza zainteresowani reaktywowaniem linii kolejowej obawiają się, że nie będzie ono możliwe po tym, jak w bliskiej odległości torów kolejowych powstanie market Tesco i stacja benzynowa.

W tej sprawie czterech radnych skonstruowało uchwałę, która miała zobowiązać burmistrza do podjęcia działań uniemożliwiających zbliżenia się inwestycji do torów kolejowych. Ostatecznie nie została ona przyjęta przez pozostałych rajców.

- Sama uchwała nie była zgodna z prawem, ponieważ radni nie mogą zmusić burmistrza do tego typu działań. Jeżeli minister infrastruktury wyda pozwolenie na zbliżenie się inwestycji do torów kolejowych to jednocześnie będzie możliwość użytkowania ich. Natomiast nam wszystkim zależy na tym, żeby linia kolejowa funkcjonowała, bo pracujemy obecnie nad nowym projektem, związanym z powstaniem tunelu pod Śnieżką – mówi Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

Nie wiadomo więc, jaka będzie ostateczna decyzja, dotycząca powstania marketu Tesco w bliskiej odległości od torów. O to, żeby stało się inaczej, stara się Rafał Gersten z Karkonoskich Drezyn Ręcznych, który od dłuższego czasu zabiega o reaktywację linii kolejowych na terenie Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1166
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group