Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8133
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie bij dzieci! To nie śmieci

Piątek, 26 czerwca 2009, 9:37
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2009, 7:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nie bij dzieci! To nie śmieci
Fot. Organizator
Wczoraj Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze zainaugurował na terenie miasta i powiatu drugi etap ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.

Główny cel kampanii to przeciwdziałanie stosowaniu kar fizycznych wobec dzieci w Polsce. Uświadomienie negatywnych konsekwencji bicia dzieci oraz promowanie metod wychowawczych alternatywnych do kar fizycznych – mówi Józef Pawłowski, szef TKOPD w Jeleniej Górze.

Kampania towarzyszy procesowi nowelizacji polskiego prawa wprowadzającej zakaz stosowania wszelkich form kar fizycznych wobec dzieci. – Działania adresowane są głównie do rodziców oraz do osób, które mogą podejmować działania edukacyjne prowadzące do wyeliminowania kar fizycznych w rodzinie.

– Pragniemy by w kampanię włączyły się wszelkie media, by w czasie jej trwania w mediach pojawiły się przekazy adresowane do rodziców o samej akcji i jej celach. Do opiekunów dzieci trafią wysokonakładowe materiały edukacyjne promujące wychowanie bez bicia oraz oferta szkoleń i wsparcia – informuje Józef Pawłowski.

Informacje o dzieciństwie bez przemocy winny trafić do jak największej grupy rodziców. W tym m.in. celu we wszystkich przedszkolach w Polsce zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjne dla rodziców oraz udostępnione zostaną odpowiednie materiały edukacyjne, a na stronie internetowej www.dziecinstwobezprzemocy.pl jest wiele informacji dotyczących wychowywania dzieci bez bicia, propozycje lokalnych działań oraz scenariusze zajęć edukacyjnych dla rodziców promujące wychowanie bez przemocy.

Podczas dyżurów członków TKOPD w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.00 do 18.00 (ul. Jasna 11 58-500 Jelenia Góra, tel.: 075 6422017), można dowiedzieć się o działaniach więcej oraz otrzymać materiały informacyjne.

Jej organizatorami są Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Zaś partnerem - Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ. Kampanii patronuje Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - inicjator pierwszego jej etapu. A jej ambasadorem na terenie Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego jest Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze.

Zachęcamy wszystkie organizacje i instytucje, które chcą promować wychowanie dzieci bez bicia do przyłączenia się do kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” 2009! Do kontaktu z nami!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
188
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group