Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6851
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie będzie aresztu dla pirata drogowego

Piątek, 15 czerwca 2018, 7:26
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 12:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nie będzie aresztu dla pirata drogowego
Fot. Użyczone
Sąd Okręgowy w Jeleniej Góry podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego, który nie uwzględnił wniosku Prokuratury Rejonowej o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec Tomasza L., podejrzanego o spowodowanie 29 maja w Karpaczu wypadku, w którym śmierć poniósł kierujący skuterem Julian Ś.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło na ulicy Parkowej w Karpaczu. Jak ustalili śledczy, Tomasz L. kierujący volkswagen nie dostosował prędkości samochodu do warunków na drodze i zjechał na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia. W wyniku licznych obrażeń odniesionych w wypadku Julian Ś. zmarł.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec Tomasza L. trzymiesięcznego aresztu jako środka zapobiegawczego. Sąd tego wniosku nie uwzględnił, ani nie zastosował też wobec Tomasza L. innych środków zapobiegawczych.

Z decyzją tą nie zgodziła się Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze i odwołała się do sądu wyższej instancji, tym bardziej że mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie uznawany za winnego popełnienia wykroczeń drogowych. Między innymi 10 maja 2018 roku przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok, w którym uznano go za winnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. Sąd wymierzył mu wówczas karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący dwa lata.

- Sąd Okręgowy uznał że mimo iż dotychczasowe ustalenia śledztwa uprawdopodabniają, że to Tomasz L. jest sprawcą wypadku to jego okoliczności nie wskazują, aby zagrażała mu wysoka kara – mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze sędzia Tomasz Skowron. - Przypomnę, że to właśnie zagrożenie wysoką karą było przesłanką jaką przywoływała w swoim wniosku o zastosowanie aresztu Prokuratura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group