Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4390
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nękali rodzinę, by... "wyczyścić" mieszkanie

Środa, 22 lipca 2020, 9:05
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2020, 17:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nękali rodzinę, by... "wyczyścić" mieszkanie
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie wobec trzech mężczyzn, którzy nie czekali na komornika i nękając matkę oraz trójkę jej nieletnich dzieci chcieli nielegalnie usunąć ich z mieszkania.

Mężczyźni, którzy wcześniej nabyli mieszkanie, przez dwa dni nękali matkę i trójkę jej dzieci oraz pozostałych członków rodziny. Po tym jak rozwiercili zamki w drzwiach wejściowych i dostali się do do środka lokalu urządzili sobie w nim libację alkoholową. W jej trakcie palili papierosy w obecności dzieci, puszczali głośno muzykę, krzyczeli używając słów powszechnie uznanych za wulgarne. Aby dodatkowo uprzykrzyć kobiecie i jej dzieciom zamieszkiwanie zdemontowali drzwi od toalety.

Zachowanie mężczyzn nie tylko w sposób istotny naruszyło prywatność rodziny, ale też wzbudziło w niej poczucie zagrożenia - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Mężczyźni, na polecenie Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze zostali zatrzymani przez policję i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa nękania pokrzywdzonej i jej rodziny oraz zmuszania lokatorów mieszkania do określonego zachowania.

Po przedstawienia zarzutów podejrzanym i odebraniu od nich wyjaśnień został złożony wniosek do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Sąd nie przychylił się jednak do tego i zastosował wobec jednego z mężczyzn poręczenie majątkowe w kwocie 30.000 zł oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, a wobec pozostałych dwóch - zakaz zbliżania się.

Prokurator nie zgodził się z decyzją sądu i zaskarży postanowienia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
8
24%
Złości
19
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
846
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
7%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group