Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 1875
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasz szpital bez wsparcia?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 kwietnia 2020, 6:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 kwietnia 2020, 11:45
Autor: KED
Fot. KED
Samorząd województwa rozdzielił 40 milionów złotych z Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia. Wśród podmiotów, które otrzymają wsparcie znalazło się Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, a... pominięto Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej.

Środki na walkę z koronawirusem pochodzą z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Wsparcie pozwoli m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej dla lekarzy i ratowników.

Największe wsparcie w wysokości 8,5 miliona złotych otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Pieniądze z Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia zasilą także: Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu – 4,8 mln zł, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu - 2 mln zł, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu - 5,5 mln zł, Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu - 5 mln zł, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - 3,5 mln zł, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy - 3 mln zł, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu - 5 mln zł, Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu - 2 mln zł, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze - 1,5 mln zł.

Decyzja samorządu województwa, który przy podziale pieniędzy pominął Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej wywołała ostry sprzeciw prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Jesteśmy w stanie zrozumieć relatywnie duże kwoty dla szpitali wrocławskich czy dla szpitali specjalistycznych - zakaźnych w regionie, niezależnie od ich podporządkowania. Jednakże niezauważenie znaczenia – a w zasadzie wręcz istnienia jeleniogórskiego szpitala w tak krytycznym dla ochrony zdrowia momencie – jest nie do pojęcia i nie do przyjęcia - pisze J. Łużniak w liście otwartym do Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Niestety – musimy skonstatować, że w symbolicznej formie jest to dowód braku szacunku dla setek pracowników tego szpitala, którzy od tygodni poświęcają się swojej pracy, nie bacząc na osobiste bezpieczeństwo. Jest to też wyraz nie liczenia się z bezpieczeństwem nie tylko ponad 300 tys. mieszkańców Miasta i Powiatu Jeleniogórskiego, ale też powiatów ościennych, bowiem szpital ten pracuje także dla pacjentów szeroko rozumianego regionu. Chcielibyśmy uznać ten niedobry gest za przypadkowy, możliwy do korekty, niemniej musimy widzieć w tym celowe rozstrzygnięcia, bowiem w grupie dofinansowywanych dodatkowymi środkami stacji Pogotowia Ratunkowego jeleniogórskie dostało najmniej środków, dokładnie 1,5 mln, czyli nie tylko ponad trzykrotnie mniej, niż wrocławskie, ale też dwukrotnie mniej, niż porównywalne, legnickie. Przypominamy, że obszar działania jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego sięga od Kamiennej Góry do Lubania, więc obejmuje znaczącą część południowo-zachodniej części Dolnego Śląska. Protestujemy – w imieniu pracowników służby zdrowia tych jednostek, a przede wszystkim mieszkańców. Nie godzimy się z takimi ocenami zaangażowania w pracę dla dobra mieszkańców, ani z takimi szacunkami potrzeb jednostek służby zdrowia na naszym terenie. Oczekujemy szybkich i wyrazistych korekt w tym podziale, z uwzględnieniem placówek w Jeleniej Górze. Będziemy zabiegać o zajęcie wyraźnego stanowiska w tej sprawie zarówno ze strony Pana Marka Obrębalskiego, przewodniczącego Społecznej Rady Szpitala, jak i Senatora Krzysztofa Mroza, mając nadzieję, że w dobrze rozumianym interesie swoich społecznych powinności zechcą podjąć skuteczną interwencję w tej sprawie - napisał prezydent J. Łużniak.

Odpowiedź marszałka Cezarego Przybylskiego tutaj: UMWD odpowiada na zarzuty ws. szpitala

Odpowiedź senatora Krzysztofa Mroza tutaj: Senator odpowiada prezydentowi

Twoja reakcja na artykuł?

18
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
3%
Smuci
37
26%
Złości
85
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (94) Dodaj komentarz

~Jelenia.com 3-04-2020 6:22
Co bede dawac na szpital w Jeleniej jak i tak to przechulają i będzie jeszcze większy dług!!!
~gość45 3-04-2020 8:46
do: ~Jelenia.com (6:22)
Każdy szpital ma długi dowiedz się ile dostają na jedno łóżko w Legnicy ,Wałbrzychu a ile w Jeleniej panie Łużniak nie do przyjęcia nie do pomyślenia jest to że KPN buduje muzeum 50 milionów że na polanie przewala się 200 milionów że nie wstrzyma pan inwestycji prowadzonych przez firmy kolesi można to zrobić w lepszych czasach czy komuś potrzebne są teraz remonty ulic chodniki do stacji PKP po tej epidemi z sądu nie wyjdziecie jak będą was pozywać lekarze ,pielęgniarki inny personel szpitali rodziny pacjentów którzy umierają przez wasze zaniedbania będziecie gnić w więzieniach
~kot 3-04-2020 19:03
do: ~gość45 (8:46)
Panie Prezydencie niech pan sie obudzi w tej obecnej chwili to kazdy grosz jest potrzebny na służbe zdrowia a nie wszelkie remonty.Uwazam ze powinien pan przygotowac dwie galerie które pusto stoja ,jedna na podwalu koło parkingu a drua na ul,Grodzkiej .bo jak tak dalej pójdzie to w szpitalach braknie miejsc a w tych galerjach duzo sie zmiesci łózek.prosze sie zajac powaznymi rzeczami
~yugi7yg 3-04-2020 9:27
do: ~Jelenia.com (6:22)
dziekujemy ci o wielki pis za niszczenie polaków
~To decyzje samorządu z PO 3-04-2020 9:45
do: ~yugi7yg (9:27)
Podziękuj swoim z samorządu województwa - nawet prezydenta Jeleniej zlekceważyli. PiS tam nie rządzi.
~KosJG 3-04-2020 9:52
do: ~To decyzje samorządu z PO (9:45)
Co? Pokój i Zawiła zlekceważyli naszego prezydenta. Po prostu niemożliwe. Co się teraz dzieje, Jurka osamotniono
~Do z 9.45 3-04-2020 10:53
do: ~To decyzje samorządu z PO (9:45)
Wypisujesz brednie. Województwem rządzi koalicja PiS i Bezpartyjni Samorządowcy.
~madera 3-04-2020 17:44
do: ~Do z 9.45 (10:53)
... a Jelenią Góra KO z bezpartyjnymi. Nawet mamy tu darczyńcę w kwocie 15 tyś. złotych, pytam tylko to brutto czy netto? Jeśli z miejskich pieniędzy to znaczy z naszych. UMWD odpowiedziało dziś panu Prezydentowi, czy to jest prawda, czy fałsz, bo któraś ze stron kłamie, albo ktoś chce się "wybłyszczyć" na dobrego gospodarza tylko ta kwota ośmiesza. Niektórzy biorą pewnie taką wypłatę, a samorządowcy nawet jak nie biorą udziału w Sesjach też zwijają kasę tak się zabezpieczyli stosowną Uchwałą.
~Thor 3-04-2020 10:59
do: ~To decyzje samorządu z PO (9:45)
Głupoty opowiadasz. W województwie żądzą tzw. Bezpartyjny samorządowcy w koalicji z PiS. Ta decyzja ewidentnie uderza w miasto w którym rządzi PO. Typowe dla podmiotów:pieniądze dla swoich.
~ 3-04-2020 15:26
do: ~yugi7yg (9:27)
Skoro PIS nic nie robi to może cos zrobi twoja ulubienica p Czernow , Szmajdzińska która raz przed wyborami przyznaje sie do wielbienia Jeleniej , ostatnio niejaka dobrodziejka Ochocka europosłanka itd PIS nigdy nie rządził w Jeleniej.W ostatnich wyborach cała Polska była za PIS-em ale Jelenia Góra nie - nieliczny -wyjątek O co i do kogo kierujesz pretensję kieruj do winnych rządzących naszym miastem czyli PO.Zrujnują nas do dna twoje pupile
~AE 3-04-2020 11:22
do: ~Jelenia.com (6:22)
A co na to p.radny wojewódzki Marek Obrębalski który jest Przewodniczącym Rady szpitala
~heinrich 4-04-2020 17:02
do: ~Jelenia.com (6:22)
Nie wolno dawać szpitalowi żadnych dodatkowych pieniędzy dopóki szpital nie zatrudni dobrego menadżera i nie będzie generował rok do roku po ponad 20 mln zł długu. Powinno się też obniżyć zarobki w tym szpitalu.
~Nikodem Próżniak 3-04-2020 6:29
Nie ma się co dziwić. W czasie pandemii bliższa koszula ciału. Czerwona kotlina została spisana na straty. Dzisiaj widać jaka realna władze ma Łuzniak. Nadaje się jedynie na rzecznika prasowego sanepidu. Ach gdyby Jelenia Góra rządził pan Hubert Papaj albo senator Mróz to do takich sytuacji by nie dochodziło. Teraz to g..upi mieszkańcu umieraj spokojnie w domu, bo szpitala już nie ma...
~Pi 3-04-2020 9:48
do: ~Nikodem Próżniak (6:29)
Pan Obrębalski i Papaj to tak zwani bezpartyjni samorządowcy czyli partia towarzysza marszałka Przybylskiego (to on przydzielał pieniążki). p.s. Ta sytacja pokazuje kolejny raz, że Gierek tworząc 49 województw miał rację. Obecny podział terytorialny tworzy zagęszczone bogate metropolie i biedne niedoinwestowane z..upia.
~Leon 3-04-2020 11:13
do: ~Nikodem Próżniak (6:29)
Dlaczego nie ma zdjęcia Mroza , przy tym info ???!!! Przecież to jego koledzy tak rozdzielają a JG w d..ie maja
~Kier 3-04-2020 6:34
Jak nasz prezydent kozak i macha szabelką,to go ta szabelką pocięła.Panie prezydencie teraz czas na współpracę a nie na walkę z rządem.
~Do poprzednika 3-04-2020 6:37
More przyjdź na dyźur bez żadnych zabezpieczeñ ,zadbaj o to aby w szpitalu wszystko graĺo. Ot chociażby o to żeby nie dochodziĺo do przerw w zasilaniu. A DO TYCH CO DZIELILI FINDUSZE JESTEŚCIE NIE ODPOWIEDZIALNYMI TŁUKAMI KTÓRZY WIDZĄ TYLKO CZUBEK WŁASNEGO NOSA.NARAŻACIE NAS PRACOWNIKÓW ŚWIADOMIE NA RYZYKO ZACHOROWANIA, MACIE ZA NIC NASZE RODZINY!!! ALE PRZYJDZIE KIEDYŚ czas zapłaty!!! Zapraszam na dyżury!!!
~500 plus 3-04-2020 13:41
do: ~Do poprzednika (6:37)
to się zwolnij i nie płacz !!!
~Pytanie 3-04-2020 6:40
A czy pan Krzysztof Mróz, senator tej ziemi nie ma nic do powiedzenia? Jest tak nieskuteczny, ze szpital, w którym mógłby się leczyć nie dostał dofinansowania? Czy to nie powinność senatora?
~nnnn 3-04-2020 7:23
do: ~Pytanie (6:40)
przecież w czerwonej dolinie wszyscy plujecie na pis, to teraz prezydent niech poprosi o pomoc swojego kolegę owsiaka, którego corok tak wychwala
~pff 3-04-2020 9:15
do: ~nnnn (7:23)
Czeewona, nie czerwona, mieszkają tu ludzie, ktorym również należy sie pomoc. Ciekawe co ma w sprawie do powiedzenia jego ekscelencja senator Mróz ? Przecież on tyle załatwia dla regionu.
~Mmm 3-04-2020 11:33
do: ~pff (9:15)
A może p.zawiła coś pomoże, albo p.czernow, gdzie są? Tyle pluli na PiS, a prezydent nawet ogłosił, że nie będzie w Jeleniej wyborów w maju, jakby był bogiem, więc niech działa cuda
~pff 3-04-2020 12:31
do: ~Mmm (11:33)
Zawila i Czernow- istotnie nieaktywni i nieprzydatni regionowi, nie kreują się na mężów opatrzności, natomiast Mróz i owszem- lansuje się niemiłosiernie kompromitując się przy okazji takich informacji jak powyżej.
~ 3-04-2020 7:49
do: ~Pytanie (6:40)
A była prezydent Jeleniej Góry, a obecnie posłanka Zofia Czernow, teraz co prawda w opozycji, ale w sumie już od 2011 roku zasiada w parlamencie. A również stąd Jerzy Pokój obecnie radny i wiceprzewodniczący sejmiku dolnośląskiego. Oni gdzie są? Może też powinni się uruchomić czy też nie mają nic do powiedzenia?
~ 3-04-2020 8:52
do: ~Pytanie (6:40)
Aaa, jeszcze o jednym zapomniałem. Poprzedni prezydent Jeleniej Góry przez 3 kadencje(1990-1994 i 2010-2018), a obecnie radny wojewódzkiego sejmiku dolnośląskiego Marcin Zawiła to też gdzie jest, też bezsilny!?
~ 3-04-2020 11:46
do: ~Pytanie (6:40)
A czego Zocha i reszta PO i czerwonych się nie wychylają i jakoś dziwnie milczą zamiast interweniować a sprawie "czerwonej Kotliny". Czyżby znów jak zwykle wydutkali mieszkańców i swoich wyborców. Przed następnymi wyborami znów będą obiecywać złote góry i jak zwykle lemingi będą na nich głosować. Taki klimat w tej Jeleniej.
~ 3-04-2020 6:43
Czyżby skutek ostentacyjnej walki lokalnej władzy z rządem?
~Widzę 3-04-2020 7:18
Czy kolarka już wyszła z kwarantanny?Może by ruszyła z szyciem kombinezonów ,chyba się należy spłacić dług wdzięczności . Bez pomocy ten szpital padnie przecież ON jest na pierwszej linii frontu .
~Elf świetego mikolaja 3-04-2020 8:44
do: ~Widzę (7:18)
Może sam uszyjesz??? Nie mów innym co maja robić tylko sam zacznij działać...
~Jest w mieście 3-04-2020 7:25
No to pan Prezydent Łużniak ma szansę wesprzeć szpital
~Kostek 3-04-2020 7:41
do: ~Jest w mieście (7:25)
Przecież miasto już dało 15 tysięcy złotych. W różnych mediach się tym szczycono, pokazywano dzielność naszego włodarza. A teraz nasz lokalny celebryta z ratusza apeluje do władz wojewódzkich. A jak tam u nas z pakietem dla firm, mieszkańców. Może tym niech lepiej się zajmie.
~retro getry 3-04-2020 11:04
do: ~Jest w mieście (7:25)
Miasto ma chwalebny artykuł ( bez możliwości komentowania) na Nowinach, jak to łaskawie odroczyło do maja podatki. Ogólnie to miasto nie ma żadnego planu dla mieszkańców i firm. Za to jęczenie Łoniaka wszędzie słychać. Co nam mieszkańcom prezydencie dałeś???????????? Gdzie jest pomoc od miasta? 15 tysięcy , czyli te wasze diety to ściek , a nie pomoc. Gdzie obniżka cen wody i ścieków? Najbliższe rachunki za wodę i ścieki pogrążą budżety domowe mieszkańców. Dlaczego prezydent Jeleniej Góry nie ma planu pomocy? Dlaczego musimy liczyć na siebie i rząd?
komentarz usunięty
~ 3-04-2020 7:33
odpowiedź na usunięty komentarz
Nie ciskaj się tak. Czas najwyższy przejrzeć na oczy i pogodzić się z tym, że Jelenia Góra w porównaniu do wymienionych miast nie ma znaczenia strategicznego w regionie.
~ 3-04-2020 8:02
do: ~ (7:33)
Niestety, nie od dzisiaj to wiadomo. Zjazd po równi pochyłej jaki ma miejsce od dwóch dekad przypadkiem nie jest. Włodarze miasta przez ten czas nie za wiele robili, żeby to zmienić. No ale, jacy wyborcy tacy włodarze, jacy włodarze tacy wyborcy. Tu przecież, licząc od 1990 roku, to tylko SLD i PO(UW) rządzi.
~ 3-04-2020 9:42
do: ~ (8:02)
Święta prawda , nikt nie zabiegał i do tej pory nie zabiega o lepsza sytuacje w Jeleniej Górze i powiecie i to jest prawda , przykra prawda która już trwa wiele lat , a dzięki komu , myślę że odpowiedź jest prosta na takie pytanie !!!!
~n 3-04-2020 7:26
Ludzie listy piszą Jak w piosence.. A to polityka akcja rodzi reakcje - gdzie teraz „przyjaciele„ od politykowania prezydą są? Wesprą? Zachować cnotę i rubla zarobić to nie każdy potrafi - ...to zarzut nie ad personam ale dotyczący braku Wpływu i Skuteczności A polityka na tym polega i to jest jej miara. A może w budżecie szpitala wartto poszukać pieniędzy - zmienić strukturę wydatków? Ile pieniędzy idzie na pensję a ile na na wyposażenie i środki?
Obserwator52 3-04-2020 10:13
do: ~n (7:26)
Na pensje, dla kogo? Szeregowych pracowników? Dyrektorów? Czy Zarządu Szpitala?
~Tela 3-04-2020 7:28
Może to czas żeby zorganizować jakąś zrzutkę, to w końcu dla nas wszystkich!!!
~s. 3-04-2020 7:31
Gdyby prezydent działał na rzecz miasta pieniądze by były. Dobro platformy jest na pierwszym miejscu więc pieniędzy po prostu nie ma.
~5 3-04-2020 7:34
Samorząd to większość ludzi powiązanych z PO i SLD.Oto przykład, że konstytucja jest ważniejsza, niż ludzkie życie "-za M.Kidawą-Błońską.
~PO-jak podwyżki 3-04-2020 7:48
Wy towarzyszu sekretarzu i ta cała wasza wesoła klika to szykujcie się do zwolnienia. Nie potraficie zrobić NICZEGO DOBREGO dla Naszego miasta. POtraficie jedynie dbać o kolesi lokalne kliki i sitwy. Wy jesteście NIKIDEMY DYZMY.
~PO-jak podwyżki 3-04-2020 7:55
WY to pomyślcie jak zrobić kolejne niepotrzebne urzędy dla kolesi i POpodnosić mieszkańcom wszystkie PODATKI LOKALNE co zrobiliście ostatnio. WY jesteście dno.
~(74) 3-04-2020 7:59
To może senator Mróz zadziała czy zorganizuje tylko konferencje i coś tam obieca
~t 3-04-2020 8:25
do: ~(74) (7:59)
co senator ma do szpitala? Od tego jest PeOwski samorzad
~gutek 3-04-2020 8:19
Postąpiono właściwie, ten szpital ma we krwi coroczne generowanie długów i skoro zmiana władz szpitala nic nie daje to trzeba go rozwiązać.
~Olo 3-04-2020 8:27
A po jakiego licha dawać na szpital który nie leczy?Tak wiem zaraz się posypie jak Ty będziesz potrzebować opieki.wszedzie byle nie w jeleniogórskim szpitalu.to umieralnia.
~Mieszkaniec 3-04-2020 8:43
Niestety ale większość ma rację. Ani Luzniak ani Zawila nie robili nic dla miasta. Cały czas walczyli z rządzącymi krajem. A wiadomo nie od dziś że pokorne ciele dwie krowy s..e. Teraz niech Luzniak redukuje stanowiska swoich kolegów dyrektorów kierowników i innego tego typu niepotrzebnych nikomu stanowisk a pieniądze przeznaczy na pomoc. Luzniak do roboty!!!!!!!!
~soclib 3-04-2020 8:47
PISowskie szambo się wylało . Krytyka nie podparta faktami. Tak czy tak kryzys będzie wszyscy ucierpimy a kasy dla pislaków tak samo zabraknie.
~soclib 3-04-2020 8:52
OKO press>>"Według danych przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez Głównego Inspektora Sanitarnego, w Polsce zakażonych koronawirusem jest 461 osób spośród personelu medycznego, co stanowi 17 proc. wszystkich wykrytych przypadków. To jeden z najwyższych odsetków na świecie, jeśli nie najwyższy. ".
użytkownik facebook 3-04-2020 9:11
nie samorząd a marszałek
użytkownik facebook 3-04-2020 9:17
Marszałek powinien być z Jeleniej Góry 🤔🤔🤔🤔🤔😋
Krzysztof J. Szklarski 3-04-2020 9:43
do: użytkownik facebook (9:17)
Wystarczy żeby był uczciwy, czego o obecnym mówić nie można!
~s 3-04-2020 9:20
zazwyczaj Polacy się jednoczyli jak bylo trudno; panie prezydencie po co tak jechac na senatora - przybij pan piatke i zacznijcie WSPOLNIE. Na koniaka sie dorzuce
Krzysztof J. Szklarski 3-04-2020 9:41
Decyzja władz woj. mnie nie zaskoczyła, odkąd chorągiewka Przybylski skumał się z PiS. To jest swoista zemsta PiS i Przybylskiego na mieszkańcach Kotliny za ich preferencje polityczne wyrażane w demokratycznych wyborach. Mróz znowu nabierze wody z Bobry w usta na czas jakiś! Panie Prezydencie Jerzy Łużniak, tym razem staję po Pańskiej stronie - i jak zwykle po stronie Szpitala!!!
użytkownik facebook 3-04-2020 9:43
Dalej głosujcie na PiS, dalej, dalej 😠😠
~A kuku 3-04-2020 10:09
do: użytkownik facebook (9:43)
W Jeleniej chyba na PiS nie głosowano:P
użytkownik facebook 3-04-2020 9:45
Najgorzej, że polityka pisu niszczy służbę zdrowìa w tym tak trudnym czasie!!!wniosek nasuwa się sam
użytkownik facebook 3-04-2020 12:55
Mirek Gwiazda niech Pan przestanie opowiadać farmazony i szczuć ludzi,widać w jakim otoczeniu pan mieszka,i to mówi samo za siebie,po prostu szczujnia nic więcej
użytkownik facebook 3-04-2020 9:53
Brawo PISuar 🤦‍♂️
~efendi 3-04-2020 10:10
Zostaw telefon w domu. Stop inwigilacji za Twoje pieniądze.
użytkownik facebook 3-04-2020 10:11
O co tu chodzi? Przecież marszałek Przybylski to były członek PO, wybrany na drugą kadencję i słusznie, Dolny Śląsk naprawdę się ostatnio rozwija,Legnica ma nowe połączenia kolejowe np. do Wiednia i Budapesztu, Zgorzelec ma trakcję elektryczną, Zbudowano obwodnicę Bolkowa. Dokończono trasę S3,, planują nową autostradę A4. A Jelenia Góra dogorywa. Jakiś konflikt jest czy co?.
~ 3-04-2020 10:13
jak się czujecie wy wszyscy i..oci którzy głosowaliście na Obrębalskiego,Przybylskiego podczas ostatnich wyborów. W Jeleniej Górze dostali sporo głosów teraz oni zadecydowali że pieniądze pójdą na szpitale do Bolesławca Legnicy itd.
~efendi 3-04-2020 10:26
do: ~ (10:13)
A jak się czują ci, którzy zagłosowali na Tow. Mroza vel Goumułka ?
~pss 3-04-2020 10:40
do: ~ (10:13)
dobrze że ludzie wybrali Obrębalskiego i Przybylskiego. Wybrali też Zawiłę i Pokoja, którzy poprzez swego funfla z ratusza przyczynili się do przekazania do jeleniogórskiego szpitala aż 15 tysięcy złotych. Wcześniej Przybylski i Obrębalski przekazali 400 tys. zł - ponad 26-krotnie więcej, a w najbliższym czasie przekażą kolejne kwoty, jeszcze większe kwoty. Te, które oprotestował Łużniak są przeznaczone dla szpitali pierwszego frontu walki z koronawirusem. Słyszałem, że mieszkańcy nie chcą by szpital w Jeleniej Górze był przekształcony w szpital zakaźny. Po co zatem biadolić.
użytkownik facebook 3-04-2020 10:28
Marszałek Przybylski to aktualnie kolega pana Mroza. Może Pan Mróz nie lubi Jeleniem Góry? 🤔
~optymista 3-04-2020 10:46
Pan "Prezydent" Łużniak wypalił jak z armaty , ze nie przeprowadzi wyborów prezydenckich a efekty mamy od razu.Trochę dyplomacji Panie Prezydencie , chyba już były.
~nihilscire 3-04-2020 10:46
...dobrze, że chociaż senator w łysych włosach załatwił śmigłowiec i 1,5 miliona...
~Czarna przyszłość 3-04-2020 10:50
Dla tych co wypisują brednie. Sejmik Województwa Dolnośląskiego składa się z 36 radnych, wybieranych w województwie dolnośląskim w wyborach bezpośrednich na kadencje trwające 5 lat. W Sejmiku rządzi koalicja PiS /14 radnych: Jacek Baczyński, Małgorzata Calińska-Mayer, Tytus Czartoryski, Jerzy Dec, Andrzej Jaroch, Piotr Karwan, Andrzej Kredkowski, Marcin Krzyżanowski, Paweł Kura, Grzegorz Macko, Anna Michalska (Solidarna Polska), Damian Mrozek, Ewelina Szydłowska, Teresa Zembik/ + Bezpartyjni Samorządowcy /7 radnych: Michał Bobowiec, Mirosław Lubiński, Tymoteusz Myrda, Marek Obrębalski, Cezary Przybylski, Dariusz Stasiak, Patryk Wild/. I to ta koalicja odpowiada za pozostawienie naszego szpitala bez pomocy finansowej. I ci ww radni będą w przyszłości odpowiadać za tą chamską politykę zdrowotną w naszym regionie, za pozostawienie naszego regionu bez pomocy dla szpitala.
Obserwator52 3-04-2020 10:51
Z większości komentarzy wynika, że Jużwiak powinien; bardziej zająć się problemami Jeleniej Góry i jej mieszkańców a nie polityczną walką z Rządem, Rzeczy Pospolitej Polskiej
~Do Obserwatora52 3-04-2020 10:56
do: Obserwator52 (10:51)
Najpierw naucz się pisać po polsku polski patrioto.
Obserwator52 3-04-2020 11:37
do: ~Do Obserwatora52 (10:56)
Jak się uczyłeś,aś czytać, to ja już na to pracowałem! Trolu zajadły!!?
~nihilscire 3-04-2020 13:14
do: Obserwator52 (11:37)
...trzeba było się więcej uczyć, bo teraz te braki w wykształceniu są rażące...
~ 3-04-2020 13:28
do: ~nihilscire (13:14)
Czep się może Kidawy. Ona podobno jest rewelacyjnie wykształcona, arystokratka w dodatku, a nawet zdania sklecić i przeczytać z kartki poprawnie za bardzo nie potrafi.
~nihilscire 3-04-2020 13:56
do: ~ (13:28)
...i tak adriana nie przeskoczy...prezydent bezapelacyjnie jest mistrzem świata w byciu beznadziejnym, infantylnym i t.ępym...
~Samanta 3-04-2020 11:05
A był tam ktoś z Jeleniej Góry by przypilnować podziału?
~Co dalej? 3-04-2020 11:21
Kaczyński prze do wyborów jak dziki o..oł, bo: - w tej chwili ludzie dopiero zaczynają dostrzegać, że rząd, mimo ostrzeżeń min ze strony polskiego wywiadu nie przygotował państwa na kryzys epidemii; - na jesieni będą już miliony zwolnionych z pracy i nie mających za co żyć, bankructwa tysięcy firm , dziesiątki tysięcy chorych i tysiące zmarłych z powodu epidemii; - w sytuacji ryzyka zakażenia do urn wyborczych (głosowanie wyłącznie korespondencyjne nie przejdzie utknie w Senacie) pójdzie więcej PiSich i moherowych fanatyków, niż zwolenników opozycji, którzy generalnie kierują się zdrowym rozsądkiem; - bałagan i niedopracowane procedury głosowania korespondencyjnego dla seniorów i osób na kwarantannie (około 9 milionów ludzi) umożliwią dorzucenie kilkuset tysięcy korespondencyjnych głosów na Dudę
~Yolo 3-04-2020 12:57
Janusz Komór vor 1 Woche Prezydent Jeleniej Góry sprzedał inwestorowi prywatnemu nieruchomość na gruncie której stał zrujnowany budynek i w akcie notarialnym WŁAŚCICIELOWI postawiono WARUNEK wyremontowania budynku w okresie 3 lat pod RYGOREM wysokiej KARY PIENIĘŻNEJ gdy warunek nie zostanie spełniony. Właściciel aby wykonać roboty budowlane złożył wniosek o POZWOLENIE na budowę, które otrzymał, ale urząd zbędnie - wbrew znowelizowanym przepisom dopuścił do sprawy sąsiadów jako STRONY, którzy nie wykazali swojego interesu prawnego - aby do remontu nie doszło. Urząd miasta uznając sąsiadów za STRONY postępowania administracyjnego dał im prawo do procesowania się, które trwa do dzisiaj przez co inwestor musiał przerwać roboty budowlanej, a budynek ulega dalszej DEWASTACJI. Inwestor zabezpieczał budynek aby nie stwarzał zagrożenia dla obywateli mimo to urząd miasta pod naciskiem sąsiadów wydał decyzję o - odmowie pozwolenia na budowę i nakładał kary oraz korzystał z tak zwanej hipoteki kaucyjnej bezprawnie wpisanej do aktu notarialnego przeciwko właścicielowi, którego uważano za użytkownika wieczystego. Zainteresowani w ROZBIÓRCE budynku sąsiedzi napuścili na inwestora Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zawiadomił organ ścigania o rzekomej przestępczej działalności inwestorskiej i tym sposobem z inwestora uczyniono PRZESTĘPCĘ przeciwko któremu toczy się postępowanie karne za stworzenie niebezpieczeństwa dla ludzi i mienia. Doprowadzono inwestora do ruiny, a prezydenta Jeleniej Góry nie stać na przydzielenie lokalu socjalnego osobie faktycznie POKRZYWDZONEJ
~Yolo 3-04-2020 13:11
Prezydent Jeleniej Góry sprzedał inwestorowi prywatnemu nieruchomość na gruncie której stał zrujnowany budynek i w akcie notarialnym WŁAŚCICIELOWI postawiono WARUNEK wyremontowania budynku w okresie 3 lat pod RYGOREM wysokiej KARY PIENIĘŻNEJ gdy warunek nie zostanie spełniony. Właściciel aby wykonać roboty budowlane złożył wniosek o POZWOLENIE na budowę, które otrzymał, ale urząd zbędnie - wbrew znowelizowanym przepisom dopuścił do sprawy sąsiadów jako STRONY, którzy nie wykazali swojego interesu prawnego - aby do remontu nie doszło. Urząd miasta uznając sąsiadów za STRONY postępowania administracyjnego dał im prawo do procesowania się, które trwa do dzisiaj przez co inwestor musiał przerwać roboty budowlanej, a budynek ulega dalszej DEWASTACJI. Inwestor zabezpieczał budynek aby nie stwarzał zagrożenia dla obywateli mimo to urząd miasta pod naciskiem sąsiadów wydał decyzję o - odmowie pozwolenia na budowę i nakładał kary oraz korzystał z tak zwanej hipoteki kaucyjnej bezprawnie wpisanej do aktu notarialnego przeciwko właścicielowi, którego uważano za użytkownika wieczystego. Zainteresowani w ROZBIÓRCE budynku sąsiedzi napuścili na inwestora Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zawiadomił organ ścigania o rzekomej przestępczej działalności inwestorskiej i tym sposobem z inwestora uczyniono PRZESTĘPCĘ przeciwko któremu toczy się postępowanie karne za stworzenie niebezpieczeństwa dla ludzi i mienia. Doprowadzono inwestora do ruiny, a prezydenta Jeleniej Góry nie stać na przydzielenie lokalu socjalnego osobie faktycznie POKRZYWDZONEJ
~Yolo 3-04-2020 13:13
i mieszkającej od sześciu lat w przyczepie kampingowej. Czy to jest PAŃSWO PRAWA, czy cwaniactwo i korupcja urzędników państwowych ?!!!!!!!!!!!!!
~nihilscire 3-04-2020 13:16
do: ~Yolo (13:13)
..idź z tym do Jaworowicz i nie zawracaj gitarry...
~Szsz 3-04-2020 15:00
Temu szpitalowi nie należy sie ani złotówka . Za SOR , za chamskich lekarzy , i ratowników cwaniaczkow ( oczywiscie nie wszyscy ) ale taki jest obraz tej umieralni
~heinrich 4-04-2020 17:04
do: ~Szsz (15:00)
popieram w 100 % !!!
~pytanie 3-04-2020 16:37
Do naiwnych?.NIE WARTO,DENERWOWAĆ SIĘ .Bo piski dają tylko swoim.I serdeczne dziękować panu Mrozowi i Marzenie ,o której ostatnio cicho ,a tak dobrze zrobiła oświacie .
~Seniorka 3-04-2020 16:43
Pamiętam czasy jak budowano szpital,od samego początku były problemy.Rozpoczeta budowa ,potem latami dewastowana.Potem rozpoczęto budowę ,sama składałam się w zakładzie na cegiełki.Nadal nie ma szczęścia.Byla piekarnia,zamknięta , prania zamknięta, kuchnia , stołówka zamknięta.Jeszcze parkingi też oddano ,ktoś robi kokosy. Pozostała kostnica i szpital z długami.Trzeba było przeprowadzić kosztowny remont.Budynki gdzie jest hospicjum stoją ma się dobrze,pobyt kosztuje chyba 3500 ,państwo dopłaca, i ma się dobrze.Budynek w Cieplicach zdewastowany,ale mury solidne!! Można było zrobić remont , rozbudować jest miejscem i był by fajny kameralny szpital.A tak jest moloch tonie w długach i tak mamy.Jeszcze jedno kto wymyślił kontrakty dla pielęgniarek.vo pracują w kilku szpitalach, Jelenia ,Bukowiec. Głupota straszna,
użytkownik facebook 3-04-2020 20:13
Moze pan Mroz w koncu by sie na cos przydal.
marek15440 3-04-2020 20:14
To nagroda za dzialania na rzecz miasta pani POslanki Zofii Czernow
użytkownik facebook 3-04-2020 20:15
Domena Pis pieknie gadac ale przed wyborami.Przeciez oni ida do wladzy dla spoleczenstwa.To teraz pokaz Pan co potrafisz.
użytkownik facebook 3-04-2020 22:58
Małgorzata Kuć pieniądze roztrwoniła opozycja wysprzedała cały kraj a teraz skąd pieniążki w 4 lata z nieba???
użytkownik facebook 4-04-2020 8:01
Justi Ne i tak właśnie myślą pizdzielcy .Nabili wam te mózgi Ciemnoto! !!! I nic tylko kradli !!! Tylko w czasach PO nasza gospodarka rozwojowa w Europie była na 4 miejscu.A ty Ciemnoto za niedługo nie będziesz miała czym srać !!!!Obyś tego doczekała.
użytkownik facebook 4-04-2020 9:07
Małgorzata Dudek ciemnota i kłamczuchami jesteście wy wyborcy i rządzący poko!!! Czwarte miejsce chyba od tylu !!! Srac wy nie macie czym bo przegraliście 🙂
użytkownik facebook 4-04-2020 9:13
Justi Ne Ciemnoto szkoda mojego czasu na takich jak ty
~gfdcfvcghjv 4-04-2020 2:43
Przecież Draxelmeier wsparł szpital,o czym pisaliście nie dawno.o jak "bez wsparcia"?
~Mieszkaniec JG. 4-04-2020 20:24
Co ten biedny prezydent ma zrobić , skoro brak mu , ,,łepskich" doradców ? , takimi ,,fachowcami" się obstawił i teraz zbiera plony. Podobno w Termach jest fachowiec od wszystkiego , może prezydent powinien z jego wiedzy skorzystać w tych trudnych czasach ?
~Ocena 5-04-2020 3:05
Oczyma mej modrej wyobraźni ujrzałem właśnie prezydenta Ł. z pianą w kącikach ust - szepczącego do siebie przez zaciśnięte zęby: nie dali, nie dali a myślałem, że dadzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group