Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5393
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: UMWD odpowiada na zarzuty ws. szpitala

Piątek, 3 kwietnia 2020, 11:26
Aktualizacja: Niedziela, 5 kwietnia 2020, 13:45
Autor: Przemek Kaczałko
Region: UMWD odpowiada na zarzuty ws. szpitala
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Jeleniogórski szpital otrzymał już wcześniej wsparcie w wysokości 400 tysięcy złotych, a wsparcie dla Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze nie jest małe – odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego na zarzuty kierowane ze strony Jerzego Łużniaka, prezydenta stolicy Karkonoszy.
Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze otrzymał już od marszałka województwa 400 tys. zł na natychmiastowy zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Ta bezzwłoczna decyzja, podjęta poza wdrażanym Pakietem Ochronnym podyktowana była koniecznością szybkiego zabezpieczenia w środki ochrony osobistej dla personelu tak ważnej placówki medycznej obejmującej opieką mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej - przypomina Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

Pacjenci Szpitala w Jeleniej Górze, u których potwierdzone zostanie zakażenie koronawirusem lub istnieje podejrzenie zakażenia ewakuowani są do szpitala jednoimiennego - zakaźnego w Bolesławcu bądź w Legnicy, które dedykowane są walce z epidemią - podkreśla rzecznik.

W ramach Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia w sposób natychmiastowy skierowaliśmy bardzo duże wsparcie finansowe w pierwszej kolejności dla Szpitali Zakaźnych, „frontowych”, dedykowanych opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Wsparcie skierowaliśmy również do wszystkich jednostek Pogotowia Ratunkowego w Województwie ponieważ są to jednostki medyczne znajdujące się wprost na pierwszej linii walki z epidemią. Pogotowie w Jeleniej Górze otrzymało konieczne wsparcie zgodne ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Kwota 1,5 mln zł nie jest kwotą małą. Pogotowie zakupi dzięki temu szereg rodzajów sprzętu – przede wszystkim środki ochrony osobistej (zestawy ochronne – kombinezony, maski, gogle, przyłbice), aparaturę podtrzymującą oddychanie i akcję serca (defibrylatory, respiratory) oraz nowy ambulans - podkreśla M. Nowakowski.
Pakiet dla Ochrony Zdrowia jest działaniem odpowiadającym na pilne potrzeby sprzętowe i materiałowe wszystkich medycznych jednostek "frontowych", ale ze względu na trudną sytuację epidemiczną na Dolnym Śląsku pakiet jest projektem otwartym i będzie odpowiadał dynamicznie zmieniającym się warunkom - mówił przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.
Liczę, że Jerzy Łużniak- prezydent miasta Jeleniej Góry również będzie aktywnie wspierał jeleniogórski szpital, nie tylko kwotą 15 tysięcy złotych i wpisami na Facebooku, ale realnymi działaniami. Zbijanie kapitału politycznego na ludzkiej krzywdzie nie przystoi osobie na takim stanowisku, jakie pan zajmuje, panie prezydencie - dodał Cezary Przybylski, marszałek województwa, deklarując kolejne wsparcie jeleniogórskiej placówki służby zdrowia.

Twoja reakcja na artykuł?

34
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
30
42%
Złości
4
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group